Morfoloji sorunu ve aşılama hakkında soru

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve syavas tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

17 Ekim 2010
    Konu Sahibi : syavas
  1. syavas

syavas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhabalar.

Eşim varikosel şikayetinden dolayı 1.5 sene önce ameliyat oldu. Şimdi sperm sayısında ve hareketliliğinde artış olmasına rağmen, morfoloji değeri %2 de sabit kaldı. Çocuk sahibi olamıyoruz. Doktora gittiğimizde bizi önce aşılama daha sonra da tüp bebek önerdi.
    Ancak aşılama konusunda ümitsizce bir yaklaşım sergiledi.

Morfoloji sorunu olup da aşılama yaptıran ve olumlu sonuç alan var mı?
    Diğer alt forumlarda Proxeed Plus adında bir multivitaminden bahsediliyor. Kullanıp faydasını gören var mı? Çok pahalı bir vitamin.

Sizce Proxeed kullanıp ondan sonra mı aşılama yaptıralım?

2. 18 Ekim 2010
  3. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba..öncelikle geçmiş olsun...benim eşiminde %2 ve %3 çıktı.(1 fark bişey farketmiyo bu arada..bakan kişeye göre bile değişiyo)...bende proxeed plus aldım ve eşim 4 ay falan içti.dediğin gibi baya para döktük.tabi bu geçen kış oluyo..sonra bende ovülasyon problemi çıktı,endometiozis,polip ve troid çıktı..yani asıl bende problem çokmuş..ameliyat oldum,polipler alındı,endometriozis tedavi edildi,hemen aşılama yapıldı ve tutmadı.doktor 1 ay ara verelim ikinciyi yapalım dedi,o bir ay arada doğal yolla gebe kaldım.maalesef bebeğin kalp atımı alınamadı ve kürtaj olmak zorunda kaldım..şimdi doktorum endometriozisin tekrarlama riskinden dolayı hemen gebelik sağlanması için aşılama dedi ve bu ay aşılama yapılacak.benim hastalıklarım olmasaydı eğer aşılama falan yaptırmazdım,eşimlede uğraşmayı bırakırdım.eşinin sperm sayısı arittıysa; %2 morfoloji değişmese bile sayı arttığı için yinede oranda yükselme olmuştur.%2-3 lük morfolojiyle hamile kalan arkadaşlar var,erkek infertilitesi bölümüne bak.eşinin diğer değerleri nasıl?benim eşime proxeed plusun faydasının olduğunu sanmıyorum çünkü bırakalı baya olmuştu gebe kaldığımda.bitkisel kürler dene bence....

4. 31 Ekim 2010
  5. syavas

syavas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Çok teşekkürler canım.

İçimi rahatlattın. Allah herkese sabır ve kolaylık versin.