morfolojiii:((

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve banu13 tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : banu13
  1. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm kizlar.3 dusuk yasadim ve doktora gittigimde esimden spermiyogram istedi doktor.ileri hareket %6 sperm sayisi 55 milyon yavas hareketli %25 ve morfoloji kruger %4 cikti.nasil kizlar sonucumuz?arastirmalarima gore sinir %4 gibi okudum ama bilemiyorum.yorumlariniza ihtiyacim var.normal yolla bebegimiz olur mu?simdiden cevaplayan herkese cok tesekkurler kizlar,iyiki varsiniz..senağlama:enbuyukkk:

2. 4 Mart 2010
  3. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    gunaydın canım ilerı hareketın yuzde 50 vede uzerı olması gerekttıgını bılıorum havuc yedır vede kecıboynuzu kuru ıcır esıne.sayınız cok gusel

4. 4 Mart 2010
  5. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    esracim cok teskkur ederim cevabin icin.peki morfoloji nasil?dogal yoldan hamile kalabilir miyim acaba?

6. 4 Mart 2010
  7. bubuxsx

bubuxsx evimizin eksiği gel artık Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim eşimin morfolijisi geçen sene mart ayında yapılan testte %2 çıktı
    sayıda 84 milyon falan ama bu testi gittiğimiz dr kendi anlaşmalı olduğu lab a göndermişti
    bizde ocak ayında kendimiz sadece sayı için çok kaliteli bir lab da yaptırmıstık zaten 120 milyon falan çıkmıstı.
    o dr a pek güvenmedik ama yinede arastırma yaptık yediklerine dikkat etti
    keçiboynuzu pekmezi yedi. fındık fıstık vs. bol c vitamini
    sonra yazın tekrar yaptırdık sayı ve hareket olması gerektiği gibi
    morfolojide % 8 çıktı.
    dr un söylediği %4 ve altındaki değerle hamilelik oluşsa bile düşükle sonuclanır
    %4 ün üzeri normal gebelik sağlardı..

allah yardımcınız olsun
    morfoloji cok geç düzelen bi değer sabırlı olmak lazım beslenme çok önemli

8. 4 Mart 2010
  9. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    inan arkadasım bende bubusun dedıgı gıbı morfolojıyı duzeltmenın zor oldugunu duymustum.hareket vede morfolojıde sorun var morfolojı sınırda....duzrenlı beslenme yap genellıkle sebze yedır.portakal suyu sık ıcır.c vıtamını cok onemlı duzenlı ılıskıye gırın.sıgara ıcıosa bıraksın bence...kılosu varsa dıyet yapsın.sizinkısı sınırda.yukselır ınş.moralınızı bozmayın strest sıkıntı ınsanı mahfedıyor.acıl sıfalarrrrr

10. 4 Mart 2010
  11. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim cok sagol cevabin icin,cok sevindim sizin adiniza,insallah biz de o gunleri goruruz.ben de bugun keciboynuzu aldim.bakalim baslicaz artik ins olur.insallah rabbim hepimize en kisa zamanda nasip eder bebislerimizi..

12. 4 Mart 2010
  13. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    esracim ya bilmiyorum artik elimizden geleni yapicaz.gerisi rabbimin elinde.cok sagol tavsiyelerin icin uyucam ins,bugun keciboynuzu da aldim.hayirlisi olsun.rabbim en kisa zamanda kucaklarimizi doldursun ins.

14. 4 Mart 2010
  15. banu13

banu13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aa bu arada kizlar esim bugun urologa gitti.dr dopler falan istemis.varikosel var gibi yok gibi falan demis.bizim durumumuzda olup varikoseli cikmis olan var mi acaba bu degerlerle?

16. 4 Nisan 2010
  17. zeynep4

zeynep4 RABBİM SEN KORU Üye

Beğenildi:
    1.726
    Ödül Puanları:
    238
    canım normal yolla olamaz diye biliyorum aşılama ve tüp bebek denersiniz benim eşiminkide %6 tüp ve aşılama denedik ama hiç biri tutmadı inşallah emeklerin boşa gitmez

18. 6 Nisan 2010
  19. brc80

brc80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende pko vardı. eşimin sperm sayısı geçen sene 20 milyondu. bu sene kendi kendine 50 milyon oldu. ama morfoloji %3 tü. 3 aşılama yaptırdık, birsürü yumurta oldu. dr çoğul olabilir dedi ama 3ünde de olmadı. ben de incir kürüne başladım eşime de keçiboynuzu kürü uyguladım. birkaç ay kendi haline bırakalım sonra tüp bebeğe geçeriz dedik. 2.ayda doğal yolla hamile kaldım.

yani senin de olmaması için hiç bi sebep yok. bence tedavi için çok acele etmemek lazım. ssonuçta tedavide birsürü hormon kullanılıyor. bunların yan etkileri de olabilir. ama insanın kafasının rahat olması çok önemli. bence keçiboynuzu kürünü dene saraçoğlunun sitesinden bakabilirsin. herşey gönlünüzce olsun.