Motivasyona ihtiyacım var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve iremiremirem tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : iremiremirem
  1. iremiremirem

iremiremirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb benim sorunum biraz farklı yardımınıza önerilerinize ihtiyacım var beni bir kardeş gibi görun lutfen.ben universite 1.sınıfta ögrenciyim.iyi de bir bölumde okuyorum kendi istegimle girdim ailemde onayladı yalnız söyle bir sorunum var sınavlara son gun belki çalışıyorum bazen çalışmadan giriyorum lisede yaptıgım gibi.sorun şu ki derslere çogunlukla gitmiyorum
    nedenini tam olarak çözemedim ama okula ısınamadım.belki arkadaş çevrenden dolayıdır diyebilirsiniz olabilir.ama geçen sene hazırlıktayken süper bir arkadaş ortamım vardı ozamanda devamsızlık hakkımı kullanıyordum.haliyle notlarım bir düşük bir yuksek evet derslerimden gecebiliyorum bir iki tanesi hariç ama not ortalamam çok kötu okulum da yaz okulu bazen açılıyor.70 barajı var kısacası ders çalışmak zorundayım ama yapamıyorum.lisede de çalışma alışkanlıgım yoktu ama derslere devam ederdim dinlerdim öyle başarılı olurdum.yorumlarınızı bekliyorum

2. 9 Mayıs 2009
  3. glsh85

glsh85 Guest

eveeeettt çogu ogrencı böle sanırım ..
    eger arkadaslarından dolayı ıse canm dengeyı kur hem onlarla ol bellı saatte kadar hemde ders calıs eve gelınce ...

sunuda unutma ne yapıorsan aklın onda olsun gezerken dersı dusunme anı yasa
    ders calısırkenn keske gezsemm deme ....

bır kere basla calısmaya gerısı gelır fınallere az kaldı sanırsam :KK66: bak ben yrn baslıyorum çalısmayaa :KK70:

4. 9 Mayıs 2009
  5. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ders çalışmak için kendini zorla desem olmaz çünkü asıl becerilemeyen şey o bence.İlk önce seni ders çalışmaktan alıkoyan şeyi bul.Çözümü ancak o zaman bulabilirsin..benneyaptımki

6. 9 Mayıs 2009
  7. iremiremirem

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu sene okulda öyle samimi arkadaşlarım yok:çok üzgünüm:sadece bir iki kez sinemaya gidecek kadar samimiyiz normalde msjlaşıyoruz ama nasılsın iyimisin okul nasıl yarın gelecekmisin sınav ne zman gibi konular.vizeler yeni bitti finallerde bir iki haftaya baslar.ailemle okul yuzunden birbirimize giriyoruz.derse oturmak tam bi eziyet benim için:KK43::KK43:

8. 9 Mayıs 2009
  9. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım üniversite de genelde başlarda olur bu sorunlar...arkadaşlıklarda lisedeki gibi hemen oluvermez...zaman gerekir...hem sağlıklı olanı da böylesi...inan zamanla taşlar yerine oturur..ben birinci sınıfta 1.dönemde sınıftakilerden bile habersizdim...ev arkadaşımla sorunlarım olmuştu...ama sonra çok güzel ortamlarımız oldu...
    sen kendini ikna etmeye çalış işte şu sınavı geçersem kendimi şöyle ödüllendireceğim..şunu yapacağım felan gibi..
    devamsızlığını kullanmana bişey diyemeyeceğim bizde kullanırdık ailemizin yanında geçirmek adına kullanırdık bazen bunun gibi...
    ben kısımlara ayırırdım çalışacağım konuları zamana bölerdim arada dinlenirdim kahve molası verirdim...müzik dinlerdim...bu gibi şeylerde yapabilirsin...
    ne güzel yaaa o günlerin değerini bil..sen böyle yazınca burnumun direği sızladı ne güzel günlerdi...şimdi istesekte o sıralarda değiliz bak hayat böyle...

10. 9 Mayıs 2009
  11. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    canim bu kisir donguyu yenebilecek olan sensin sadece
    kendine cok yogun olmayan gunluk programlar hazirla
    saat basi molalar ver ver gun sonunda yaptgin programa uyduuysan kendini odullendir
    emin ol son 2 senedir bu yontemi uyguluyorum ve cok ise yaradi..
    denemeden cabalamadan olmaz demi? en azindan denemelisin.

12. 9 Mayıs 2009
  13. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaa cnm arkadaşım sana bişey söyliyimmi
    ahh ahhhh o okul yılları
    nasıl özledim nasıl özledim sadece 1 günlüğüne o okul yıllarıma dönebilseydim
    bizde öyleydik son zamanlar çalışırdık
    ama zamanında ve öğrenmek için çalış derim geçmek için değil yani idealin olsun işini tam kap
    o okul zamanlarında derdim bıktım okuldan derlerden mezun olsam da çalışsam ne güzel ders çalışma derdin yok çalış gel eve derdim
    çalışmak herşeyden zor
    iş yeri sorunlarr bitmezzz
    ama en rahat okul yıllarıymış en zor dersler olsa bilee
    sen sen ol iyi değerlendir bu yıllarını çalış çalış çalış profesyonel olmak için mesleğinde geçmek için değill
    benden tavsiyedir arkadaşımmkaydirigubbakcemile5

14. 10 Mayıs 2009
  15. iremiremirem

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkur ederim yorum yaptıgınız için.gelecegi düşününce korkuyorum nasıl olacak diye iş hayatı şimdi kolay gibi geliyordu bana:KK43:anladım ki gelen gideni aratıyor.eskiden rekabet duygum vardı onunla birşeyler yapabilirdim şimdi oda yok.

16. 10 Mayıs 2009
  17. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle istemeniz lazım...
    zorla hiçbirşey olmaz arkadaşım...
    yazık değilmi boş geçen zamanlarınıza,
    bakın sene sonu geliyor,neden daha yüksek
    puanlarla okulunuzu bitirmeyesiniz...
    bir insanı iyi de eden arkadaştır,kötü eden de arkadaştır...
    neden arkadaşlarınız yüzünden sene kaybınız olsun ya da vasat bir öğrenci olun...
    aileniz sizi bu zor şartlarda okutuyor,
    bizler anne baba olarak çocuklarımız için
    her türlü fedakarlığı yaparız ama çocuklarımızdan
    istediğimiz sadece çalışıp başarılı olmalarıdır...
    çalışırsanız da kendinize,çalışmazsanızda...
    ama siz bugünden sonra dört elle sarılacaksınız ve
    ""Başardım"" diye yeni bir konu açacaksınız...
    buna ben inanıyorum,ya siz??
    sevgiler...

18. 10 Mayıs 2009
  19. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kendi rekabetini kendin yarat.. biz sana buradan ne anlatırsak anlatalım sorun hala yerinde duruyor olacak.. bunu ancak sen çözebilirsin canım..

aslında bu yaşadığımız mevsim nedeniyle de olabiliyor.. kendimden örnek vermek gerekirse ben de ikinci dönem derslerimi daha düşük notlarla geçerdim.. hava sıcak, dışarısı kaynıyo, cıvıl cıvıl, arkadaşlarla muhabbet etmek varken neden derse gireyim yada amaaannn zaten biliyorum ben bunları diye çalışamazdım.. bunu da ancak son sene farkettim... ve iş işten geçmişti..

sen ise sorunun farkına erken varmışsın, önlemini de ancak sen alabilirsin...

başarılar..a.s.