msn de yeni tehlike

Konusu 'Chat & Messenger' forumundadır ve CokPisSevdi tarafından 13 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  13 Haziran 2008
  Konu Sahibi : CokPisSevdi
 1. CokPisSevdi

  CokPisSevdi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Mart 2008
  Mesajlar:
  262
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  MSN'de yeni tehlikeEğer bu mesaj en yakın arkadaşınızdan bile gelse iki kere düşünün


  Bilgisayar korsanları MSN üzerinden saldırılarını sürdürüyor.
  Türkiye'nin en çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımı MSN, en büyük tehlike aracı olmaya devam ediyor. Arkadaş listenizden gelen bir mesaj, sizin hacker'lık merakınızı kullanarak aslında kişisel bilgilerinizin, özel mesajlarınızın, size özel fotoğrafların ve daha birçok önemli bilginin çalınmasına neden olabilir. Söz konusu mesajda, MSN üzerinden hack işlemi yapan bir yazılımdan bahsediliyor. Tıkladığınızda ise bu yazılım hakkında bilgiler veriliyor.

  MSN Üzerinden Geliyorsa 2 Kez Düşünün!
  [​IMG]

  Bilinçsiz kullanıcılar ise bu yazılımın varlığına inanarak tuzağa düşüyorlar ve yazılımı bilgisayarlarına kuruyorlar. Her şey orda sona eriyor ve bilgisayarınız, çoktan korsanların eline geçmiş oluyor.
  Daha kötüsü, bu durumdan haberiniz olmuyor ve daha sonra yapacağınız işlemler de MSN kırmak için yüklediğiniz bu yazılım tarafından kaydedilerek korsanlara gönderiliyor.
  Ne Yapmak Gerekiyor?


  MSN üzerinden gelen bağlantılar, çok samimi arkadaşlarınızdan da geliyor olsa bile en az 2 kez düşünün. Bilgisayarınızda güncellenmiş bir anti virüs yazılımı ve firewall kullanın. Şüphelendiğiniz yazılımları asla kurmayın.
  TK Göreve!

  Zararlı sitelere ulaşımın internet servis sağlayıcıları üzerinden erişimine engel koyma yetkisi bulunan Telekomünikasyon Kurumu'nun, bu tür sitelerin önem derecesini de yükselterek acil önlemler alması ve Türkiye üzerinden erişimi engelleyerek, bilinçsiz birçok kullanıcının bu durumdan zarar görmesini de önleyeceği düşünülüyor.
   
 2. 13 Haziran 2008
  Konu Sahibi : CokPisSevdi
 3. Aidanu

  Aidanu Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  199
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  benim arkadaşlarımdan da bilmemne sitesine gir bedava 250 kontör kazan işte telefonuna bedava melodi indir gibi reklamlar geliyor. adresleri çalındı mı bilmiyorum ama reklamler çok rahatsız edici :bbo: