MSN kayıtlarını görünce şok oldum...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve candy43 tarafından 14 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : candy43
  1. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb bayanlar. bu konuyu daha çok anneleri uyarmak için açtım. bilgisayar faydalı olduğu kadar ne yazık ki zararlıda. istanbuldan annemin uzaktan akrabaları bize geldi bi kaç gün oldu bizde kalıyorlar ortaokul 2. snıfa giden bi kız çocukları var.canı sıkılmasın diye bilgisayarımda oturup oyun oynamasını söyledim. benim aklım bizim çağımızdaki çocuklara gitti. benim bilgisayar msn konuşmalarını kaydediyor tabi çocuğun bundan haberi yok.onlara bi göz atayım dedim ki baktığıma pişman oldum.okuduklarım karşısında şok oldum.msnde hiç tanımadığı erkeklerle bel aşağı ne muhabbetler anlatamam ben bu yaştayım onları hiç duymadım nerden öğrenmiş onları. şuan bekarım ama çok üzüldüm benimde çocuğum olursa böyle şeyler yaparsa ne yaparım diye.annesini ilk defa gördüm sizce uyarsammı bu konudada çok rahatsızım.benden annelere tavsiye hiçbi anne çocuğuna böyle şeyleri yakıştaramaz ama eğer çocuğunuz bilgisayar kullanıyosa ondan habersiz msn kayıtlarını saklayacak program yüklettin.denetleyin çocuklarnızı allah korusun önlemi alınmasa daha kötü şeyler olabilirki kız buluşalım bile demiş yaa. dün bunlar okumadan önce bi topicte 18 yaş altın düşünüp bişeyler yazın demiştim içime doğmuş sanki.benimde yeğenim bizde kalıyor o biliyo kayıd olduğunu ona söylemeyip bi bilgisayarcıya gidip saklı bi yerde kayıt yapılırmı diye soracam.şimdiki çocuklar bizim çocukluğumuzdaki gibi değiller herşeyin farkındalar bence cinsellik konusunda bu kadar bilgili olmaları hiçç iyi değil.

2. 14 Ağustos 2009
  3. secl

secl hihihihi hahahah puhaha:D Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ıNANMIYORUMMMM bu devrin çocuklarına ne oluyor böyle bi anlam veremiyorum bi türlü yazık valla gençlik elden gidio benmde gittim jinekolok bana hergün 14,15 yaşında o kadar çok genç kız çocuk aldırmaya geliyorki anlatamam sana dedi bende bunu duyunca şok oldum tabiiki bizim gözümüz kapalıymış ben 2 yaşıma geldim sigara bile kullanmıyorum ama daha küçücük 13 yaşındaki kızlar bile uyuşturucu kullanıyorlar yazık gerçrkten yazık birilerinin bunlara dur demöesi önlem alması gerekiyor bence başımızdaki yetkililer saçma sapan siyaset yapacaklarına bi nebzede olsa keşke gençlerimiz adına bişeyler yapsalar...

4. 14 Ağustos 2009
  5. EU1

EU1 Guest

evet çok normal artık çocuklar, izledikleri dizilerin aynısını uygulamaya geçtiler.
    ben o kadar korkuyorum ki çocuklardan, sabrım daha kuvvetlenmesini bekliyorum çocuk için.

6. 14 Ağustos 2009
  7. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım ya ben çok üzüldüm öyle etkilendim ki anlatamam. annesini uyarsam mı acaba ya ne yapsam bilmiyorum insan şu dünyaya çocuk getirmeye korkuyor.bi ara okullarda cinsellik dersi falanada koymalar hiç iyi olmadı bence çocuklar bilinçlenmeyecek bu konuda herşeyin bi zamanı var. el kadar çocuklar ya ben eğitimci olarak karşıym buna. daha atamam olmadı ama eğer olurda böyle öğrencilerimde olursa çok üzülürüm.her anne baba çocuğunu saf temiz görüyor tabiki ama başı boş bırakmamak gerekiyor.ablamn çocuğu bizde kalıyor hemen aklıma o geldi ya o da böyle şeyler yapıosa diye ne zor şey anne olmak ya..

8. 14 Ağustos 2009
  9. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    bencede bu yaştaki çocukların böyle şeyleri bilmesi hiç ii değil...kızla konuşmayı denediniz mi? kızı uyarsanız

10. 14 Ağustos 2009
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bence direk ailesine gösterin..
    kızını dövmeyen dizini döver:nazar:
    o kadar kötü bir evirde yaşıyoruzki;kimse kusura bakmasın ama önlem alınmalı..

12. 14 Ağustos 2009
  13. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

bende bekarım ben evlenip çocuk doğurana kadar kimbilr nasıl bi çağda olacaz ve bizi çocuklarımız nasıl olacak her anne çocuğunu iyi yetiştirmek ister ne yapsan hata oluyor çocuk yetiştirmede iyi davranasan bi türlü sıksan bi türlü ne bileyim yaa annelik gerçekten çok zor. helede şu devirde bizim annelerimiz nekadar şanslıymış biz orta okuldayken yolda oynuyoduk.

14. 14 Ağustos 2009
  15. sxuxperanne

sxuxperanne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gerçekten çok doğru benimde oğlum var 8 yaşında geçen msn de arkadaşıyla konuşuyor.kız arkadaşı bende yanında oturuyorum.kız sevgilin varmı diye sordu pat diye benimki utandı benden kız tutturdu adresi ver size gelicem diye annesi çalışıyormuş ufacık kız evde daha 8 yaşında oğlum ben kapatıyorum diyip kapattı.

yani şimdiki çocukların aklı hep sevgilide öpüşmede aşkda meşkde.ben bunlara etken olan televizyon dizilerine çok karşıyım ufacık ortaokul çocukları birbirlerine aşık ve okadar normal birşey gibi gösteriliyorki.bu çocukların beğinleri daha o kadar masumken tertemizken bu tür şeylerle akıllarını karıştırıyorlar.nasılsa vakti geldiğinde her şeyi yaşıyacaklar.

kızlarda kendilerini küçük kadınlara benzeterek dolaşıyorlar ortalarda.çevremde küçük küçük kadınlar görüyorum.daha orta okulda dudaklar şişmiş parlatıcılı vücütta dövmeler saç baş boyalı çocukluğun masumluğu kalmadı artık.

Ailelere çok iş düşüyor Allah yardımcımız olsun

16. 14 Ağustos 2009
  17. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.340
    Ödül Puanları:
    238
    orta 2'ye giden bi kız çocuğu nasıl olur da bilebilir bu kadar şeyi
    bizim zamanımızda biz çok daha masumduk, oyundan ve dersten başka bişey yoktu aklımızda
    hele cinsellik konusunda bilgimiz bile yoktu
    şimdiki zamanın çocukları akıl almaz derecede değiştiler
    bazen bu sebeplerden çocuk yapma isteğimi tekrar tekrar sorguluyorum
    bence annesine gösterin hepsini
    kızları şuan üzülür, aile üzülür belki ama ilerde daha büyük üzüntüler engellenir belkide

18. 14 Ağustos 2009
  19. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    annesıne soylemelısın daha sonra keske dememek ıcın
    çok üzücü yaa
    hanı bazıları dıyorya keske bende bu zmnda cocuk olsam dıye hıcte bu zaman cocuk olma zamanı değil
    eskıden böyle deıldı