MSNBC spikerine

Konusu 'Tebrik, Teşekkür Ediyorum /:)' forumundadır ve etkin tarafından 13 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  13 Ekim 2007
  Konu Sahibi : etkin
 1. etkin

  etkin Guru Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.600
  Beğenildi:
  1.044
  Ödül Puanları:
  323
  MSNBC spikeri televizyonunun sunucusu Tucker Carlson'a gerçekleri gördüğü ve bunu cesurca dile getirdiği için teşekkür ediyorum.

  Vekile canlı yayında fırça
  13 Ekim 2007 Cumartesi 11:21
  MSNBC spikeri, Ermeni destekçisi milletvekilini canlı yayında azarladı.
  1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını içeren tasarı konusundaki gelişmeler Amerikan medyasının gündeminde yerini korurken, MSNBC haber televizyonunun sunucusu Tucker Carlson, tasarının baş destekçilerinden Cumhuriyetçi Parti milletvekili George Radanovich'i canlı yayında azarladı.

  Söyleşi sırasında tasarının geçmesinin ABD'nin çıkarlarına büyük zarar vereceğini dile getiren Carlson, yayının bir yerinde, "Parmağımızı (Türklerin) gözüne sokuyoruz. Bunu da bu ülkede hala kızgınlıktan çıldırmış birçok Ermeni olduğu için yapıyoruz. Neden kızgınlıktan çıldırmış olduklarını anlıyorum. Ancak bu yapılan, grup çıkarlarına dayalı siyaset. Bu Amerika'yı yaralıyor" dedi.

  Radanovich ise Türkiye'nin Osmanlı İmparatorluğu'ndan ayrı bir ülke olduğunu, Türklerin bu tasarıyı "kişisel olarak almamaları" gerektiğini ve ABD'nin Türkiye'ye olduğu kadar Türkiye'nin de ABD'ye ihtiyacı olduğunu söyledi.

  Carlson, daha sonra Ermeni iddialarına ilişkin olayların tarihte kaldığını ve bunların üzerine artık fazla gidilmemesi gerektiğini anlatarak, "Türkler de kalkıp bir referandumda Amerika'nın Kızılderililere muamelesini soykırım olarak ilan etse, Amerikalılar 'sana ne' der. Çünkü bu bize bir saldırı anlamınagelir. Onlar da bizim yaptığımızı neden saldırı olarak görmesin?" diye sordu
  http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=108419
   
 2. 13 Ekim 2007
  Konu Sahibi : etkin
 3. deniz_gunes

  deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

  Katılım:
  9 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.204
  Beğenildi:
  27
  Ödül Puanları:
  198
  Teşekkürler canım...
   
 4. 15 Ekim 2007
  Konu Sahibi : etkin
 5. Cruciatus

  Cruciatus Guest

  vay bee bravo adama
   
 6. 18 Ekim 2007
  Konu Sahibi : etkin
 7. EU1

  EU1 Guest

  Medyada hala gerçek gazeteciler var çok şükür.