Mstakbel Kaynbiraderim Evlenme Sorunu

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Ozel_Arama tarafından 26 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Ozel_Arama
  1. Ozel_Arama

Ozel_Arama Guest

Kızlar slm. Daha önce sevgilimin bana attığı bir msj ile ilgili konu açmıştım. O konuda bana çook yardım ettiniz çok teşekkürler ama bu sefer başka bir şey için başınızı ağrıtıp fikirlerinizi rica edicem. Bana ettiğiniz yardımlardan sonra benimkiyle aramız eskisinden de güzel. Çok teşekkür ederim. Ama tam bişeyi hallettik derken bu sefer başka bişey çıkıyor. Uzun olabilir ama lütfen okuyun. Sandığınızın aksine bu sefer konu sevgilim değil müstakbel kayınbiraderim :KK43:

Sevgilim askerdeyken abisiyle arasında çok sık kavga yaşanırdı para mevzusu yüzünden. Parası biterde askerde ben de çalışmıyorum ki para yollayım ee mecbur abisinden isteyecekti zavallım. Arardı abisini açmazdı tlfnu abisi sırf benden para istemesin diye. Ya da yollardı ama binbir trip atarak yollardı. Kardeşler arasında hiç borç olur mu? Evet olabilir diyebilirsiniz ama ben bugüne kadar buna hiç şahit olmamıştım taaki sevgilim askere gidip abisinden para isteyip bu konular açılana kadar. Neyse benimki askerden geldi ve çok şükür ki hemen iş buldu. Hem aklını dağıtıyo bu sayede hemde para kazanıyo diye sevinirken ortaya başka bir sorun çıktı. Müstakbel kayınbiraderim ne zamandır evlenmeye niyetli kız arkadaşıyla. Ama bir türlü olmadı. Benimkide artık askerdeyken isyan duruma geçmişti. Ben askerden gelince onun evlenmesini beklemem etmem diye. Askerden geldi şimdide demez mi önce bir abim evlensin diye. Bunu ilk dediğinde üstünde durmadım. Ara bozan kişi olmak istemedim. Ama sevgilim 3 gün önce haftalığını aldı. 200 milyon. Bunun yemesi içmesi ihtiyaçları var değil mi? Ama yokmuş işte. Benim müstakbel kayınbiraderim bizimki askerden gelmeden önce beyazeşya almaya başlamış ve esşya kartınıda mahsus benimkinin gözünün önüne koymuş. Benimki haftalığını alınca başlamış bana haftalık 125 ver bende ilerde sana yardım ederim demeye. Kendiside çalışıyor üstelik!! Benimkide kendisini abisine borçlu hissediyor ve ona yardım etmeyeceğini bile bile bana yardım eder değilmi aşkım diye kendini avutuyor. Bende tüm gerçekleri söyledim o sana yardım etmez dedim. Sana güvenerek almış resmen baksana dedim. Önce destek olmaya çalıştım ama biz de evlenmeyi düşünüyoruz bize ne oldu peki? Neden bizi 2. plana attı. Bende sitem dolu msjlar attım onun her mesajına. Benimkide bu sefer gaza geldi. Yok vermicem para felan ben de eşya alıcam edicem die. Şimdi işte pek de müsait değil bana yazmaya. En son kafayı yicem artık valla dedi. Sonrada sonra konuşuruz aşkım ss diyip konuyu o an kapattı bende üzerinde durmadım. Size sorum şu kızlar. Bizde gelecek planlıyoruz. Bizde evlenmek istiyoruz. Sizce bu konuda baskı yapmalı mıyım yoksa abisine yardım etmesine bişe dememeli miyim.

2. 26 Mayıs 2009
  3. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Evli değilsiniz, sevgilim diye bahsettiğinşze göre bırak evli omayı nişanlı sözlü bile değilsiniz...
    Kusura bakmayın ama o aile için siz dış kapının dışmandalısınız, ve o aile içindeki sorunlar müdahele etmeniz hiç de hoş değil.. onlar abi-kardeş yani etle tırnak gibiler... Sevgiliniz maaşının bir kısmını abisine vermek istiyorsa verebilir, sizin bu konuda onu engellemee çalışmanız hiç hoş olmamış...

4. 26 Mayıs 2009
  5. Ozel_Arama

Ozel_Arama Guest

ya versin tabiki ama aynı karşılığı alabilecekse versin öle değil mi

6. 26 Mayıs 2009
  7. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende sözlüyüm annem ben ablam çalışıyoruz babam destek değil zaten ayrılar
    bana çeyiz alınıyor ama biz parayı anneme veriyoruz annem ordan alıyor
    yani sadece benim param değil annemin maaşı ve ablamın maaşı hepsi bir
    aile demek bu demek heralde seninkide seviyorsa eğer seni
    bir söz takarsınız ilerki zamanlardada nişan olur
    ozman konuşulur iki düğün birden zordur ama biri evlenirken diğeri sözlü nişanlı ileri tarihe atarak ayarlarısnız

8. 26 Mayıs 2009
  9. EU3

EU3 Guest

merhaba arkadaşım...bence sen aile içine karışma sonra bişey olur sen yaptın diye sana kabahat bulurlar erkekleri anlayamazsın.haklı olsan bile haksız yerine düşebilirsin o yüzden karışma derim.bence sen yardım etmesini söylersen inan onun daha cok hoşuna giderki bak der sevgilim aile ilişkilerimi sağlamlaştırmaya çalışıyor...erkekler böyle şeylere dikkat eder.hem siz evlenene kadar herşey değişir allah bi kapı açar merak etmea.s.

10. 26 Mayıs 2009
  11. beyaz06

beyaz06 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    siz kendinizi sevgilinizin yerine koyarak bir düşünün.
    siz kardeşinize yardım etmezmiydiniz.yada yardım ettiniz karşılık beklermiydiniz.
    ben kardeşler arasında bu tip konuların para alış verişlerinin karşılık beklenmeden olması taraftarıyım.
    bence karışmayın.
    siz evleneceginiz zamanda belki oda size yardım eder.hem etmezsede iyilik yap denize at demişler.

12. 26 Mayıs 2009
  13. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    abisine karşı neden kendisini mahçup hissediyor ki? abisi para bile vermemiş askerde..hatta istemesin diye telini bile açmamış
    madem sizde evleneceksiniz,o da evlenecek herkes kendi masrafını karşılasın..evlenmek kolaymı..nereden bakarsan bak en az 10 000 tl gidiyor..erkek arkadaşın milyarla falanmı kazanıyorkş hem sizin için para biriktirecek hemde abisini evlendirecek..her koyun kendi bacğından asılır..madem çalışıyor kendi biriktirsin evlensin..sizde kendiniz biriktirin evlenin..seni oyalamaya hakkı yok..dost var düşman var..değilmi? bom boş eve de seni sokamaz..dost var düşman var...bence sende tavrını koy..ya bu iş olur yada sen abini evlendir bizi unut de..abisi yüzünden neden siz bekliyorsunuz?aten sizi de düşünse aslında böyle davranmaz..bu eli açıklılık sana diyim ileride yine karşına çıkacak

14. 26 Mayıs 2009
  15. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    daha şimdiden bu kadar aile sorunlarına müdahale etmeniz hiç hoş değil tamam evli olup yaşadığınız sorunlar olupta yazsaydınız haklı bulabilirdim sizi nerden biliyosunuz askerdeyken sevgilinize abisininde kız arkaşaının laf edip para yollatmadığını sizin yaptığınıuz gibi yapmadığını hiç karışmayın kardeştir onlar arada köyü olan siz olursunuz

Son düzenleme: 26 Mayıs 2009
  16. 26 Mayıs 2009
  17. Ozel_Arama

Ozel_Arama Guest

hah işte nesrin111 tam da demek istediğimi anlamışsın bitanem. Ben tabiki destek oldum öncesdinde. Hep destek oldum hatta aman abinle iyi geçin şöle böle bana kalkıpta sen bizim aramızı sağlamşatıracağın yerde açıyorsun derse beni bir kalemde harcamış olur ki böyle bir durumda ben de onu harcarım. Şimdi ben de iş bakıyorum. Ben de para biriktiricem. Abisi zaten çalışıyor ee bu çocuğunda ne aldığı belli ne düşündüğü ne hayaller kurduğuda bunları bile bile istemesi ayıp değil mi?

18. 26 Mayıs 2009
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    nişanlı mısınız, sözlü müsünüz?
    inşallah evlenirsiniz tabi de arada bir ciddiyet yok.
    ne belli evleneceğiniz.
    siz hangi sıfatla müdahele edebilirsiniz ki abisiyle maddi işlerine?
    bence aynı cevabı sevgilinizden de almadam önce biraz yavaş gidin bu konuda..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.