mthfr 677ct heterozigot olup düşük yaşayanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yeliz_34 tarafından 7 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : yeliz_34
  1. yeliz_34

yeliz_34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    merhaba arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum 2009 dan beri bu sitenin sizlerin takipçisiyim. ben 2009 bebeğim kalp atışı olmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldım.3 ay d.kontrol hapı kullandım yumurtalıklarımda polikistik over görünümü varmış fakat düzenli adet oluyorum.ve hapları bıraktıktan 2 ay sonra tekrar gebe kaldım 21 mart 2010 da test yapıp doktora gittim fakat kese çok küçük dedi geç döllenme olabilir dedi 2 günde bir betahcg yaptırdı yükseliş iyi dedi fakat ben 9 nisanda kanama yaşayarak düşük yaptım.doktor eşimden ve benden genetik analiz istedi onların sonucu normal, bende mthfr 677 ct heterozigot bulundu ve doktorum şimdi günde 1 tane coraspin 100 mg ve folik plus günde 3 tane iç dedi gebe kalıncada iğneye başlıycaz dedi fakat ben burdan okuduklarımla kafamı çok karıoştırdım yardımcı olun lütfen iğne yaptırmakta geç kalmaktan korkuyorum kese gözüküncemi iğneye başlanır. çok uzun oldu allah herkesin yardımcısı olsun çok acı bir durum bu acıyı hiç kimseye yaşatmasın rabbim bu durumu yaşayanlar tecrubelerimizi burada payalaşalım paylaştıkça azalır dertler...

2. 7 Temmuz 2010
  3. yeliz_34

yeliz_34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    bu konuda tecrubesi olan arkadaşlar lütfen cvp bekliyorum

4. 7 Temmuz 2010
  5. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende mthfr taşıyıcısıyım üstelik homozigot. ben tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım. tedaviden 3 ay önce coraspirin 100 ve mulivitamin içtim. gebeliğim kesinleştikten sonra fraxiparine 0.4 iğne ve vitamine devam ettim hergün. doğuma kadar da kullanıcam. şimdilik herşey yolunda stres yapma çünkü bu şekilde doğum yapan ve bebeği sağlıklı doğan bir çok arkadaşım var.

6. 7 Temmuz 2010
  7. yeliz_34

yeliz_34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    apple23 çok teşşekür ederim cevabın için sizleri okuyunca rahatlıyorum. senin bebeğinde hayırlı olsun inş.sağlık sihatle kucağına al inşallah.şimdi kaç aylık hamilesin canım. bana vitamin filan vermedi doktorum.ben normal yollarla gebe kaldım her ikisinede ama malesef kucağım boş Allah hepimize hayırlısını nasip etsin.

8. 7 Temmuz 2010
  9. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım şuan 22 haftalık ikiz gebelik. elevit kullanıyorum. genelde folbiol ve aspirini beraber veriyorlar. folbiol folik asit ve bizim gibi mthfr taşıyıcılarında folik asit eksikliği oluyor vücudumuz üretemiyor. zararı yok aksine çok yararı ar istersen doktoruna sor başla. gebelikten sonra iğneye geçeresen allahın izniyle bebeğini doğurursun endişe etme.

10. 8 Temmuz 2010
  11. yeliz_34

yeliz_34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    maşallah allah devamını yaşamayı sağlıklı ve sihatli bir şekilde nasip etsin canım.bana elevit vermedi yanlızca coraspin günde bitane 100 mg, folıc plus günde 3 tane ve glikofen kullanıyorum günde bitane yumurtalarımda polikistik görünümü olduğu için. birde canım bu sabah reglime 2 gün var evde tes yaptım 2. çizgi silik çıktı emin olamadım 9 regli günü bekliyeyimmi ne dersin o güne kadar birde eleviti gidince doktorumdan istiycem sana çok soru soruyorum hakkını helal et kusura bakma canım

12. 8 Temmuz 2010
  13. asiraslim

asiraslim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende de 677 heterozigot var.9 haftalık hamileyim.coraspin kullanıyorum.doktor iğneye gerek yok dedi.genelde iğneye kalp atışını duyunca başlıyolar.bende de pko var glifor kullanıyorum.doktorum bırak artık dedi ama ben içiyorum hala..

14. 8 Temmuz 2010
  15. yeliz_34

yeliz_34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    asiraslim canım allah hayırlı uğurlu sağlıklı bir gebelik geçirmeyi nasip etsin bebeğini sağlıklıca kucağına al inşallah.canım ben 2 tane düşük yaptım belki o yüzden doktor düşük dozda iğne dedi benimde bu konuda kafam karışık napıcağımı bilmiyorum ama korkuyorum 3. riske etmek istemiyorum iğne konusunda napıcam bilmiyorum

16. 8 Temmuz 2010
  17. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yelizcim sor tabiki yardımcı olabilirsem ne mutlu bana bende çocuk için çok uğraştım ne hissettiğini çok iyi anlıyorum. adetin bir iki gün geçsin bence kanda b-hcg baktır. inşallah bu defa bebeişini kucağına alırsın.

18. 8 Temmuz 2010
  19. yeliz_34

yeliz_34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    saol canım tamam tavsiyelerine uyucam teşekkür ederim.