MTHFR A1298C geninde homozigot mutasyon teşhisi olanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ada41 tarafından 17 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ada41
  1. ada41

ada41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba
    3 kez düşük yaşadım, teşhisim
    MTHFR A1298C geninde homozigot mutasyon saptanmıştır.
    PAI-1 4G/5G genotipi ve ACE Del/Del genotipi saptanmıştır. APO E alleli 3/4 bulunmuştur.
    Aynı problemi olan, şuan hamile olan yada doğum yapmış arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. 24 Haziran 2009
  3. tugsat

tugsat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim de mthfr 677 ve mthfr 1298 heterozigot, ikisi birlikte olunca homozigot oluyormuş. Ben 2 düşükten sonra 1 doğum yaptım. şimdi oğlum 2 yaşında. Ama hergün innoheparin iğne vurdum ve bebek aspirini içtim. Hacettepe hastanesinde prof. Dr. Sinan beksaç a gitmeni öneririm. Benim doktorum, onun sayesinde oğluma kavuştum. Sinan hocanın uzmanlık alanı, bütün hastaları bizim gibi. Sağlıklı bir bebeğe kavuşman dileğiyle

4. 24 Haziran 2009
  5. tugsat

tugsat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    03123051800 dan randevu alabilirsin, türkiyenin heryerinden birsürü hastası var. Tedavisi olan bişey, hiç dert etme

6. 25 Haziran 2009
  7. ada41

ada41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevabın için çok teşekkür ederim tugsat, ben kocaeli'de oturuyorum, ankara'ya gitmem biraz zor ama gitmeye çalışacağım, ilgin ve desteğin için teşekkür ederim, selamlar.

8. 27 Haziran 2009
  9. PAPATYASUREYYA

PAPATYASUREYYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili Ada , gebelik kayıpların için çok üzüldüm , geçmiş olsun ..Ama hiç üzülme... Benim de 3 gebelik kaybım oldu MTHFR de homozigot mutasyonum var , seninle aynı şekilde...Şu an 18 haftalık hamileyim Allahıma binlerce şükürler olsun...Aspirin + fraksiparin iğne kullanıyorum...Forumda "kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı " başlıklı topik var...Orayı mutlaka ama mutlaka oku ve takip et... Oradaki tüm arkadaşların pıhtılaşma sorunu var , bilgi paylaşımı ve dayanışma çok güzel... Çok faydasını göreceksin... Bu arada benim doktorum da Hacettepeden Lütfü Önderoğlu , çok pozitif ve iyi bi hoca...Bizim durumumuzda olan çok sayıda hastası var... Dediğim gibi bahsettiğim topiğe girersen çok faydasını görürsün...Sevgiler...

Son düzenleme: 27 Haziran 2009
  10. 29 Haziran 2009
  11. ada41

ada41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili papatyasüreyya, desteğin için teşekkür ederim, bahsettiğin topiği takip ediyorum düzenli, şuan hamilelik falan olmadığı için paylaşımda bulunamıyorum ama hamile kalan ve hamileliklerini sağlıklı devam ettiren arkadaşlar umudum oluyor inan, tekrar teşekkür ederim, selamlar, sevgiler

12. 10 Kasım 2009
  13. esterya

esterya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar mthfr a1298c homozigot teshisi kondu bana bilgilerinizi paylasırmısnız

14. 10 Kasım 2009
  15. Premete

Premete Mete ve Tolga'nın annesi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Benim değerlerim de Mthfr 1298 heterozigot, PAI 4G\4G ve ACE D|D. Değerlerimiz birbirine yakın. Ben hiç düşük yapmadım ama bebeğim karnımda beslenemediği için 29 haftalık doğum yapmak zorunda kaldım, oğlum 71 gün küvezde yaşadı ama hayata tutunamadı. Ben ızmir'de iki doktorla görüştüm (Prof. Dr. Namık Demir ve Doç. Dr. Mert Kazandı)ikisi de bu değerlerin önemsiz olduğunu, bunları yaşamamın pıhtılaşmayla ilgili olduğunu düşünmediklerini büyük ihtimalle plesantanın kusurlu oluşumundan kaynaklandığını, hamilelik öncesi yüksek doz folik asit hamilelikte de her gün aspirin kullanmam gerektiğini fakat kan sulandırıcı iğne vurulmama gerek olmadığını söylediler. Prof. Dr. Lütfü Önderoğlu'na da mail attım o da ikinci gebeliğimde aynı şeyleri yaşayacağım diye bir kural olmadığını, değerlerimin çok kötü olmadığını sadece pıhtılaşmaya eğilim yarattığını yazmış. O da plesantadan şüphelendiğini söylemiş ama o folik asit ve aspirine ilaveten önlem amaçlı düşük doz kan sulandırıcı iğne önermiş. Zaten ben bu kan pıhtılaşmasından hiçbir şey anlamadım. Aynı değerlere sahip kişilerden kimisi hamile kalamıyor, kimisi senin gibi tekrarlayan düşükler yaşıyor, kimi benim gibi hamileliğinde problemlerle karşılaşıyor, kimisi de hiç bir sorun yaşamadan sağlıklı bir hamilelik geçiriyor ve sağlıkla bebeğini kucaklıyor. Acaba bu bünyeye göre mi değişiyor yoksa doktorlar işin içinden çıkamadıkları herşey için kan pıhtılaşması deyip sıyrılıyorlar mı. Kusura bakmayın kafanızı şişirdim ama çok canım yandı, çok doluyum.

16. 12 Mart 2010
  17. bbukan

bbukan Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende yeni başladım tüp bebeğe bu 3. denemem ilki 1 aylık olunca düştü 2. hiç tutmadı şimdi genetik araştırma yapıldı mthfr 1298 miş ne olduğunu bilmiyorum tedavisi ney bilen varmı bu şekilde olup hamile kalan varmı arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.

18. 15 Mayıs 2010
  19. nazkozan

nazkozan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 2 kez düşük yaptım ilki 22 haftalık kaybettim ikinciyi 13 haftalık dusuk yaptım suanda mthfr homozigot kan pıhtılasması var dediler hamile kalmadan 3 ay once gel tedavi yapalım dedi zekai tahirde tedavi oluyorum bundan 1 ay öncede historoskopi perde ameliyatı oldum artık hiç ümidim yok sağlıklı bebek dunyaya getirmek mucize gibi geliyo cok karamsarlaştım artık kime inananacağımı sasırdım:1no2: