Mücde hediyesi istediniz mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Senem8200 tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Senem8200
  1. Senem8200

Senem8200 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kizlar, ben 6. haftada hamileyim ve cok mutluyum. bir kac hafta sonra ailelere söylemeyi düsünüyoruz. Mücde hediyesi diye birsey duydum, sizde istediniz mi? ben istemeyi düsünüyorum cünkü bizde adettir. mücdeyi veren kisiye istedigini vermeleri gerekiyor. altin vsy. :dance::a015::a015::a015:

2. 25 Şubat 2010
  3. Miss.Destiny

Miss.Destiny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben müjdemi istemeyi dusunebilecek kadar sabredemedigim için löp diye söylemistim hamile oldugumu kaydirigubbakcemile3 Sen '' Müjdemi isteriiimmm'' dersin, onlarda ''Hayirdir insallah '' der ve baslar iyi bir pazarlik :lepi:
    Hamileliginde hayirli olsun :nazar:

4. 25 Şubat 2010
  5. Senem8200

Senem8200 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sagol canim, aslinda bende cok sabirsizim ama bebegin kalp atislarini duyduktan sonra söylemeye karar verdik esimle. kayinvalidem hep torun ver bize derdi, bende gicikligina dogurmiyacagim derdim kadina. simdi bakalim ne teklif edecek. bu tabiiki isin esprisi. birsey vermeselerde kirilmam. Allah bu duyguyu her isteyene yasatsin. bu arada bugün kandil, kandilin mübarek olsun Miss Destiny

6. 25 Şubat 2010
  7. meybie

meybie ikiz anne adayı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle hamileliğin hayırlı olsun canım..sağlıkla sıhatle alırsın inş bebişini...

valla canım bende 4 haftalık hamileyim..ama hiç müjde hediyesi diye bişey duymadım..bilseydim akşam söylemezdimCADIARZU

gerçi sırf 6 yıl bu anı yaşamak için hep dua ettim.varsın olsun müjde hediyesi olmasın yahuu..

8. 25 Şubat 2010
  9. Senem8200

Senem8200 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam Meybie,

seninde hamileligin hayirli ugurlu olsun. Allah saglicakla dünyaya getirmeni nasip etsin. bosver söylediysen, zaten aileler iste veya isteme hediye alirlar. Sende birde 6 sene uzun süre o ani beklemisler, elbet senin gönlünü alirlar. alamazlarsada olsun canlari sagolsun. nasil söylediniz? cok heyecanli bir durumdur eminim. insallah bende doktor randevumdan sonra yegenimin 18. yas gününde söylemeyi planliyorum. Allah herkese bu ani yasatsin insallah. sende aserme felan basladimi? benim hic birsey canim cekmiyorda, merak ettim.

10. 25 Şubat 2010
  11. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk hamileliğimde pat diye söyledim ama sonra her ay hamile kalınca yüzüm kalmadı bişey istemeye ama eşimde hediyemi istedim 3 gebeliğimdede:) adam bıktı artık bana hediye almaktan:)

12. 25 Şubat 2010
  13. zelcan

zelcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    420
    Ödül Puanları:
    153
    haha evet hani derler ya güzel haber verirken müjedmi isterim diye
    bu sırf hamileliğini söylerken değil bildiğim kadarıyla
    hani sevineceğin bi haber vereceğim sen de beni sevindir hahha

ilk gebeliğimde eşim altın zincir almıştı 3tane sarı beyaz kelebekler vardı (malesef düşük oldu)

2 gebelimde annemden altın kolye aldım :) malesef yine bebeğimi haybettim

artık müjdelik fln istemiyorum çünkü hatırası çok acı
    o kolyeleri takamıyorum şimdi
    belki sağlıklı bir bebek alırsam kucağıma bu fikir değişir

14. 25 Şubat 2010
  15. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk defa duydum pat diye arayip soyledim hepsine kaydirigubbakcemile3 artik 2. ye kismetse

16. 26 Şubat 2010
  17. Miss.Destiny

Miss.Destiny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Saol canim seninde kandilin mübarek olsun (geç oldu ama kusura bakma) Madem kayinvaliden o kadar torun istiyordu, hakkindir müjdeni istemek :KK46:

18. 27 Şubat 2010
  19. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ben ailemden uzakta yasiyorum,ilk once telefonla 6 yasindaki yegenime soyledim,cunku cok istedi kardes kardes diye,benim bebegimi de kendi kardesi gibi goruyor.Annem cikti telefona,onunla havadan sudan konustuktan sonra yegenimi istedim telefona,ona da dedim ki sana bi sey soyleyecegim ama sen mujdeyi evdekilere ben telefonu kapadiktan sonra ver diye.Yavrum bagrina bagrina bebek bebek diyince pek mujdelik yani kalmadi ama yine de onlara haberi o verdigi icin hediyesini vermisler.Cinsiyetini ogrenince de ilk ona soyledim ,bu sefer daha tecrubeliydik tabii mujde verme konusunda :KK66: