Mucize bir besin patates

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve eylulvebaris tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  20 Ocak 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 1. eylulvebaris

  eylulvebaris üç melek annesi ... Üye

  Katılım:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.631
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  MUCİZE BİR BESİN PATATES
  HEM KANSERDEN KORUNUN HEM KİLO VERİN
  Patatesin posalı bir besin oluşu, kalın bağırsak kanserini ve bağırsak düzensizliklerini engelliyor.
  PATATES REJİMİYLE İKİ GÜNDE BİR KİLO VERİLEBİLİR
  Binbir çeşit yemeği ile sofralarımızın vazgeçilmez yiyecevirüsği olan hem leziz hem de doyurucu özelliği ile her evin mutvirüsfağının önemli malzemeleri arasında sayılan patates’in iki önemli özelliğinden söz etmek istiyoruz.
  Doktorlara göre.patates, bilinenin aksine kilo aldırmadığı gibi, bazı tip kanserlerden ve iç hastalıklarından da insanı kovirüsrur. Her şeyden önce patatesin fazla posalı bir besin olması kalın bağırsak kanserine ve bağırsak düzensizliklerine karşı bir korunma vasıtası oluyor Posalı oluşu nedeniyle besinin vüvirüscuda çabuk geçmesine engel olan patates dolayısıyla kansere neden olan virüslerin faaliyete geçmesini önlüyor.
  Patates diyetinin kişiyi kanserden koruduğu gerçeği, 20 yıl süreyle Afrika yerlileri üzerinde yapılan araştırmalar sonunvirüsda ilk kez ortaya çıkmıştı. Bu yerliler, patates, kepek, mısır, meyve ve fındık, ceviz gibi fazla posalı besinler aldıklarından, bunlarda kalın bağırsak kanserine hiç rastlanmamıştır. Posa, besinin hazmedilmeyen kısmıdır. Proteinler yağlar ve karbonvirüshidratlar ince bağırsak tarafından hemen hemen tamamen emivirüslirler, fakat posalar kalın bağırsağa hiçbir değişikliğe uğramavirüsdan geçerler. Ve son araştırmalar da posanın bu koruyucu etvirüskisini açıkça ortaya koymuştur.
  PATATES’LE ZAYIFLAYABİLİRSİNİZ…
  öte yandan çoğu kişiye ilk bakışta ters gelebilecek bir başka gerçek var. Patatesi yağda kızartmazsanız veya buna tereyağı, sos gibi ilâveler yapmazsanız kesinlikle kilo aldırvirüsmıyor. Yapılan birçok araştırmada, gönüllülerin üç ay süreyle her gün bir kilo patates yedikleri halde hiç kilo almadıkları, aksine üç ay sonunda kilo yerdikleri saptanmış durumda. Buvirüsnun da nedeni, patatesin mideyi yeterince doldurup, yarattığı doygunluk hissi ile diğer yüksek kalorili besinlerin .alınmasıvirüsna engel olması.Bu arada eğer patatesler kabuklanyia birlikte haşlanırsa posa miktarı kabuksuz pişirilenden’ daha fazla oluyor.
  İŞTE PATATES REJİMİ :
  Yaz günleri kilo almaktan korkanlar binbtr çeşit rejim devirüsnemesine girişir, kendilerini günlerce açlığa mahkûm ederler. Oysa şimdi patatesle haftanın sadece iki günü rejim yapılabivirüslir, diğer günler istediğinizi yiyebilirsiniz. Sabah, öğle ve akvirüsşam öğünlerinden oluşan iki günlük patates rejimi, iki günde bir kilo vermek isteyenler için bulunmaz bir fırsat.
  BİRİNCİ GÜN:
  KAHVALTI:
  1 drlim hazır ktzarmış eirffteğe, çok az miktarda tereyağı veya margarin sürün. Yanında kayısı, yumurta. Üzerine de ra-terseniz karabiber serpebilirsiniz. (Tuz kesinlikle kullanmayın) 2-3 fincan koyu kahve veya çay. (160 kalori).
  ÖĞLE YEMEĞİ :
  Patates köftesinin Malzemeleri: 1 – 2 taze soğan, 1 yemek kavirüsşığı kıyılmış maydanoz, dereotu karışımı, biraz karabiber, 1 diş sarmısak, 1 yemek kaşığı zeytinyağı; 5 gr. margarin veya tereyağı, 2 orta büyüklükte patates, 2 salatalık turşusu.
  Hazırlanışı: Patateslerin kabuklarını soyduktan sonra bunları iyice rendeleyin. Salatalık turşusunu ve taze soğanları halvirüskalar halinde kesin. Daha sonra da bunları otlarla birlikte pavirüstates rendesinin arasına katın. Karabiber ve dövOtmüş sarmısakla tatlandırın. Şimdi bu karışımdan santim.kalınlıkta bîr rulo hazırlayın ve bu rulodan da 4 tane dilim kesin. Kızgın yağın içinde kızartın. Yanında şirketi saiala yiyebilirsiniz. {300 kalori)
  AKŞAM YEMEĞİ:
  TEREYAĞLI SOSLU PATATES
  Malzeme : 250 gr. taze küçük patates, 2 gr. tereyağı, küçük kıvırcık saiata, 1 iivnon, karabiber, ‘1 sakarin, 1 diş ,sarmısak, Ver demek yşşü soğanirs uçlars ve maydanoz, 1 tatlı kavirüsşığı zeytinyağı.
  Patatesleri kabuğuyia biriikte iyice yıkayın. Daha sonra,
  haşlayın se suyunu süzün, öte yanda tereyağını eritip kabuklarını soyup küçük küçük kesmiş olduğunuz patateslerin üzerine dökün. Yanında da limonlu, maydanoziu, yeşil soğanlı, sarmısak, zeytinyağlı kıvırcık salata,hazırlayın. (380 kalori)
  İKİNCİ GÜN:
  KAHVALTI :1 dilim hazır kızarmış ekmeğe çok az mikfâr4 da margarin veya tereyağı sürün, yanında 1 büyük portakâf veya kabukları soyulmuş,. dilim dilim kesilmiş iki .elma yiykv 2-3 fincan koyu kahve veya çay içebilirsiniz. (300 kalori)
  ÖĞLE YEMEĞİ: (Yumurta Soslu Patates)
  Malzeme : 250 gr. taze patates, ‘1 yemek kaşığı kıyılmış dereotu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 bıçak ucu hardal, karabiber, 2-3 yemek kaşığı sirke, 2 yemek ‘kaşığı kıyılmış mâydarvoz, dereotu ve tere karışımı, 1 diş sarımsak (sarmısaŞf sevmeyenler kullanmayabilirler) 1 katı pişmiş yumurta.
  Hazırlanışı: Patatesleri yıkaym ve kıyılmış dereotuyla birlikte haşlayın. Suyunu süzün, kabuklarını soyun. Zeytinyağı^ hardalla, karabiberle, sirkeyle, otlarla ve dövülmüş sarmısakla karıştırın. Katı pişmiş olan yumurtayı da ince ince kıyın ves bunu da sosun arasına karıştırın. Daha sonra bu sosu patateslerin üzerine döküp yiyin. (315 kalori).
  AKŞAM YEMEĞİ(Mantarlı patates çorbası) :
  125 gr, mantar! 10 gr. nfergarin veya tereyağı, 1 küçük soğan veya 2 taze soğan, 1 yemek kaşığı kıyılmış maydanozu 2-3 yemek kaşığı et suyu, karabiber, sarmısak, 1 patates.
  Hazırlanışı: Mantarları iyice yjkayın. Margarin veya terevirüsyağını bir tencerede ısıtın ve ince ince kıymış olduğunuz sovirüsğanla iyice yıkanmış olan mantarları da içinde kavurun. Mayvirüsdanozu da arasına katın ve üzerine 1 fincan su katın. Daha sonra da üzerine et suyunu koyun, öte yandan haşlamış olvirüsduğunuz patatesi püre haline getirin ve bunu da çorbanın aravirüssına kattp içinde iyice çözülmesi için sürekli karıştırın. En son olarak da baharatlarla tatlandırın. (220 kalori).
  ÖZELLİKLE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR :
  Bu patates rejiminde kesinlikle tuz kullanmamak gerek. Tuz vücutta doku suyu oluşturur. Bu da patateste bulunan mivirüsnerallerin, vücuttaki yağın erimesine engel olur.
  Bu iki günlük rejim planında kahvaltı haricinde hiçbir suvirüssuzluğu giderici içecek kullanılmıyor. Ancak siz bol bol maden suyu, çay (koyu ve şekersiz) içebilirsiniz.
  Bu rejimin kendinizi şişman hissettiğiniz ve kısa sürede kilo vermeyi arzuladığınız anda uygulayabilirsiniz.
   
 2. 20 Ocak 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 3. eylulvebaris

  eylulvebaris üç melek annesi ... Üye

  Katılım:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.631
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  sağlıkbilgilerim.com dan alıntıdır
   
 4. 4 Şubat 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 5. julyan

  julyan ne zaman büyüyeceksiniz Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2008
  Mesajlar:
  562
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  bilgiler için tşkler
   
 6. 21 Şubat 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 7. Lachesis

  Lachesis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2009
  Mesajlar:
  7.900
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Sudan zayıflamak için bu diyet vücudunda su fazlalığı olanlar için iyi aksi halde tehlikeli. Ayrıca gerisinde geriye dönersiniz aynı kiloya.
   
 8. 21 Şubat 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 9. zeynep_kurubas

  zeynep_kurubas Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.353
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  ben yeni duyuyorum patatesin posalı ve bağırsak dostu olduğunu ne zaman ishalden dr gitsek çocuk olsun büyük olsun haşlanmış patates bol miktarda yenmesini öneriyolardı bu kadar patates bağırsakları tıkar tamamen yahu
   
 10. 15 Mart 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 11. yasemn76

  yasemn76 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.931
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  garip bişeyy ilgimi çekti ama

  denemeyi düşünüyorum bi araştırayımmm ilk önceee şakkıdı

  eğer ygun görürsem kesinlikle paylaşırım iyi veyaa kötüüüüyerimseniben

  ancak 15 günde falan belli olur bu diyet bakalım geri alma tehlikesi varmı CADIARZU
   
 12. 16 Mart 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 13. BenmasMavi

  BenmasMavi Yeni Üye Üye

  Katılım:
  19 Şubat 2010
  Mesajlar:
  5.027
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Patates de tuzsuz yenir mi ya :nazar:
   
 14. 16 Mart 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 15. mandalings

  mandalings Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.451
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  bencede yenmezşakkıdı
   
 16. 17 Mart 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 17. moonserose

  moonserose evli,mutlu,çok uykulu... Pro Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.401
  Beğenildi:
  653
  Ödül Puanları:
  188
  ben normalde ekmek yemeyen bol su içen spor yapan günde 3 ana 2 ara öğün tüketen ve hiç tuz tüketmeyen biri olarak bunu denersem kesin kilo alırım.bir kere patatesi yağda kızartmak çok kalorili,patates köftesi yağı çeker ve yağlı köfte olur.bana sorarsanız denemeyin derim ki bende denemeyi düşünmüyorum.benim metabolizmam çok yavaş tek yönlü diyet daha da yavaşlatır diye düşünüyorum. yasemin76 sen deneyeceğim demişsin başladın mı patates diyetine?
   
 18. 27 Mart 2010
  Konu Sahibi : eylulvebaris
 19. Pink7

  Pink7 ヅ 웃♥♥♥유 &#1 Üye

  Katılım:
  13 Mart 2010
  Mesajlar:
  2.075
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  bilgi için teşekkürler