Mugla///Bodrum

Konusu 'Adım adım Türkiye' forumundadır ve dusbahceleri tarafından 18 Mart 2008 başlatılmıştır.

  18 Mart 2008
  Konu Sahibi : dusbahceleri
 1. dusbahceleri

  dusbahceleri Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Mart 2008
  Mesajlar:
  12
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  www.mugla-turizm.gov.tr  Hurma Sahili

  Mazı’ya bağlı bir başka sahil de Hurma Sahili.

  Yıl boyunca nemsiz havası, narenciye, zeytin, çam ağaçları ile kaplı doğası ve tertemiz deniziyle Gökova Körfezindeki Hurma sahili sakin ve huzurlu tatil arayanların mekanı. Malta şövalyelerinin içini oyarak altın dolu küplerini sakladıkları "Gözyaşı Kayası"na(aslında sunak olmalı) çıkarak Hurma Sahilinin genel manzarasını görebilirsiniz.

  Bir başka kaya yapısı da koyun girişinde bulunan "Kayık Kayalar". Uzaktan Viking Kanyonunu andırdığı için bu ismi olan adacığın karşısında ise yürüyüş yapıp hiçbir ücret ödemeden tertemiz bir denize girebileceğiniz kumlu plaj var.

  Hurma sahilinin solunda Ilgın, Sedef ve Kargılı koylarının bir özelliği de dipten karışan soğuk ve tatlı sulara sahip olması. Denizin kaynakla karıştığı yerde yüzenlerin duş ihtiyacı kalmıyor.

  Doğal SİT alanı olan bölgede yürüyüş için uygun patika yollar var. Hurma Sahilinden kiralayacağınız teknelerle Ilgın, Sedef, Kargılı, Çökertme, Kisebükü koylarına geziler yapabilirsiniz.

  Nasıl Gidilir?
  2 km’lik toprak yol ile Aşağı Mazı Köyü kahvesinin bulunduğu meydandan sola aşağı inen yol sizi Hurma sahiline getirecek.

  Nerede Kalınır?
  Karı-koca emekli öğretmenler Hacer - Mustafa Dündar tarafından işletilen

  Sahil Pansiyon, denize sıfır ve ağaçların gölgesindedir ve arkası mandalinalıktır. Sebze ve yumurta doğal ortamda kendileri tarafından üretilmekte, her zaman taze balık bulunmaktadır.

  Tel: (252)339 21 31-339 21 47

  Akkaş Pansiyon: (M. Akkaş) 339 20 95

  Uğur Pansiyon

  Hurma sahilinde çadır kuranlardan para alınmıyor.

  Kayabaşı Restorant (Orhan Karagöl)

  Tel: 252. 339 20 50

  Hurma’da 3 restaurant var. Deniz ürünlerinin fiyatları makul, ama siz gene de fiyatlarını baştan sorun. Et ve tavuk ızgarada yapılıyor. Milas Halılarını evlerdeki tezgahlardan alabilirsiniz. Bal, zeytin, yağ alınabilir.