muhallebi miktarı?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve longisland tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

2 Ocak 2010
    Konu Sahibi : longisland
  1. longisland

longisland lale Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğim iştahsız bi bebek,ama merak ettim hazır kaşık mamalarının dışında 150 cc su ile yapılma tarifi var
    benim bebeğim asla o kadar yemiyor,yani 50 cc su ile hazırladığımda yetiyor,5 aylık bebek.
    sizler ne kadar veriyorsunuz,bu kutularda belirtilen miktarlar normal mi?

2. 2 Ocak 2010
  3. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    kutularda orta kıvamda bir tarıf verıyorlar.sen daha sulu veya katı yapabilirsin,bunu yapa yapa tecrube edineceksindir.Ek besine baslayan bebeklere sıvı yedırmek daha kolay oluyor.yenı basladıysan bır ıkı kasıkla basla hergun arttır zaten bebegın 1 ay sonunda 125 gr kadar yer

4. 2 Ocak 2010
  5. longisland

longisland lale Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    evet daha suu bir kıvamda yapıyorum ama buna rağmen az miktarda yedirebiliyorum,yaklaşık 15 gündür de vermeye çalışıyorum maksimum üst sınırı yediği 70 cc suyla orta kıvamda hazırlanan muhallebiydi,yani 70ccyi aşmıyor,125 hayal bizim için.demekki normali 100-150 cc benim oğlum azıcıkla doyuyor :KK43:

6. 2 Ocak 2010
  7. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım gece tok tutması ıcın verıyorsun,bence az yıyor dıye kafana takma cunku muhallebiyi daha dogrusu pirinç ununu pek önermiyorlar,besin değeri düşük sadece kalori getiriyor.

8. 2 Ocak 2010
  9. longisland

longisland lale Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    besin değeri düşük ama diğer türleri deneyince kusuyor en kolay bunu kabul etti bünyesi .ama yaptığım muhallebi sadece pirinç unu su değil bazen annesütü ile hazırlıyorum bazen devam maması içersinde. şimdilik en sık pirinçli sütlü muhallebi veriyorum.arada da uyutup eğer beyfendi kabul ederlerse emziriyorum

Son düzenleme: 2 Ocak 2010
  10. 2 Ocak 2010
  11. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlum 6 aylık ve kesinlikle o tariflerdeki gibi yemedi ne mamayı ne de muhallebiyi.. ben 90 cc devam sütüne muhallebi yapıyorum, devam sütünü başka şekilde içmiyor çünkü..

12. 2 Ocak 2010
  13. longisland

longisland lale Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlum da devam sütü alamıyor biberon almadığı için,ben o yüzden kaşıkla verebildiğim için muhallebiye bu kadar mecburum aslında

14. 3 Ocak 2010
  15. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benımkıde yemıyo yesede zorlaaa oda tum gece gaz karın agrısı yapıyor..
    dokt kesınlıkle hazr mamaya karsı sade SMA dıye bır marka var onu ver dedı..
    çok besleyıcı ve faydalıymış.tamamende bıtkısel onu denıcem bakalımkaydirigubbakcemile5

16. 3 Ocak 2010
  17. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    aynı sorun bende de var bibeonu bıraktı çocuk.. ama ben hep muhallebi vermiyorum mamanın kıvamını attırmak için hippin yulaflı ve pirinçli ürünlerini kullanıyorum tadını da lezzetli yapmak için ya meyve püresi ya da milupanın armutlu meyvelsini bu karışıma ekliyorum. en azından değişik birşeyler de yemiş oluyor..

18. 3 Ocak 2010
  19. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ben de haftada 3 kez falan verıyorum.hazırları kullanmıyorum ,pirinç unundan sulandırılmış sütle ya da sadece suyla yapıyorum.devam sutlerıne de pek guvenmıyorum.içine bisküvi meyve veya cevz katarak yediriyorum.yarım su bardagına 1 yemek kasıgı cıvarında katıyorum bebegım ancak boyle sevıyor