muhallebi nasıl yapılır?

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve defne_sal tarafından 10 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : defne_sal
  1. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    muhallebi nasıl yapıcaz bebeklere pirinç unu denediniz mi?milupanın hazır muhallebisini denediniz mi?

2. 10 Ağustos 2008
  3. BenGoksu

BenGoksu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben pirinç unu maması yapıyorum canım.1 su bardak süte 1 yemek kasığı silme pirinç unu ve şeker koyup ocakta pişir.bebeğin küçükse yarı su yarı süt olarak yap.sadece su ilede yapabilirsin tabi isteğe bağlı.hazır kasık mamalarınıda çok kullandım üzerinde tarifi var zaten onun.

4. 10 Ağustos 2008
  5. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ama inek sütü 1 yaşına kadar vermeyin diyorlar ozaman sadece suyla yaparım.

6. 11 Ağustos 2008
  7. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    su ile şekersiz hazırlayıp pişirdikten sonra devam maması eklersen daha besleyici olur arkadaşım.
    Ben bigün irmik bigün pirinçunu ile hazırlıyorum benim kıpırcanım biraz zayıf :)

8. 11 Ağustos 2008
  9. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    siz ne zaman başaldınız muhallebiye.akşam milupanın muhallebisini denedim pek beğenmedi galiba.hangi markanın pirinç ununu kullanıyorsunuz.

10. 11 Ağustos 2008
  11. arzuco

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    biz 3.5 aylıkken başladık doktorumuz dedi. Milupanın sütlü pirinçlisini seviyo benim kızım öbür markaların tadı daha değişik isterseniz onları deneyin.
    Pirinçunu markasını hatırlamıyorum canım normal pirinçunu bim den almıştım ama HeroBaby'nin pirinçunu çıkmış paketi arımama ya benziyor onun içinde devam sütüde var sanırım. Muhallebiye mama eklemeye de gerek kalmaz çok incelemedim gerçi üstünkörü bakmıştım.

12. 11 Ağustos 2008
  13. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende arımamayı duymuştum onun için size sordum.sütlü pirinçliyi denedim akşam sanki pek beğenmedi gerçi sadece tattırmak için 2-3 kaşık verdim ama inşallah sever çünkü yapımı kolay.peki kakası nasıl olmuştu ilk ek gıdalara başalyınca?

14. 11 Ağustos 2008
  15. arzuco

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    arı mama yı şeker ilaveli diye kullanmadım ama doktorada sormadım önerirmi bilmiyorum. Ek gıdalara ilk geçişte kabız oldu çok zorlandı yavrucum 3-4 günde bir siyaha yakın kaka yapıyordu. Ben o dönem havuç püresi de verdim bu kavanoz mamalarından havuçta yapabiliyormuş neyse bağırsaklarını yumuşatması için sabah akşam birer çay kaşığı zeytinyağı içirdim doktorum söyledi . Zamanla düzeldi kakası.

Bu kaşık ve kavanoz mamaları pratik oluyor özellikle misafirlikte falan. Bebelac ın kaşık mamaları daha pütürlü aklınızda bulunsun. Kızım milupanın organik sütlacı var kavanozda onu da sevmişti..

16. 11 Ağustos 2008
  17. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    998
    Ödül Puanları:
    93
    Biz ülker hero babynin yiyoruz hem pirinç unu muhallebisini hemde pirinçli kaşık mamasını çoks evdi kızım. milupanınkileri sevmedi hiç

18. 11 Ağustos 2008
  19. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimki kakasıda koyu yeşil siyaha yakın ama günde en az 3 kez yapıyor .ama milupanın devam mamasını verince sarı yapıyor.yani bu siyah kaka normal mi yoksa sizinki kabız olduğu için mi böyle olmuş

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.