muhallebi nasıl yapılır

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve adiyef tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : adiyef
  1. adiyef

adiyef Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğim 5 aylık günde 1 kere benokuldayken aptamil bebek sütü,onun dışında sadece anne sütü alıyor.yavaş yavaş ek gıdaya geçmeyi düşünüyorum.mesela bugün muhallebi yapmaya karar verdim. 1. sorum muhallebiyle başlamak mantıklımı? 2. sorum ise suyla yapıcam ne kadar suya ne kadar ne atmalıyım tarif edermisiniz.1 yaşından önce süt vermeyin diyorlar ya suyla yapmak mantıklımı sizce

2. 20 Ekim 2009
  3. BeyazBulut

BeyazBulut zamanı gelince... Pro Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    ek gıdaya muhallebiyle başlama bence
    ben ilk meyva suyuyla başlamıştım oda bikaç kaşık
    sonra sebze ve yoğurt eklendi en son muhallebi
    ben muhallebisini sütle yapıyorum kafama göre ölçüyle
    üyüzden hiç tuturamadım ya sulu oluyor ya koyu
    muhallebi işinde beceriksizim :))

4. 20 Ekim 2009
  5. celen35

celen35 ruhum senden çok uzak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ek gıdaya meyve suyu ve meyvelerle basla canım.suyla yapılan muhallebinin kof kilodan baska hiç bir besleyiciliği yok.önce elma armut suyu ve püreleri.sonra havus.bunları teker teker dene.ve az az basla.devamlı gittiğin bir doktorunuz varsa o daha doğru bilgiler verir aslında.

6. 20 Ekim 2009
  7. eness

eness Avoncu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    muhallebiyle baslanılmaz yazık hem besın degerı dusuk hem uzun sure tok tutacak.besın degerı bakımından sebze iyidir ama meyve suarıyla baslatıyor doktorlar.sebze ve meyve sularıyla baslaman daha dogru.muhallebı gece uykusuna yakın vakıtte yapıyorum ama ıkı gunde bir.goz kararı cok katı olmayacak sekılde ayarlıyorum

8. 20 Ekim 2009
  9. adiyef

adiyef Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler herkese meyve sularıyla başlamak daha mantıklı gözüküyor.gerçi dün dayanamadım yaptım bir kaç kaşık yedirdim.meyvelerin doğalını nasıl bulcaz ya nasıl güvencez?ek gıdaya başladığındada en büyük sorun bu.

10. 20 Ekim 2009
  11. eylul166

eylul166 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    331
    Ödül Puanları:
    83
    güvendiğin manav veya marketten alabilirsin ,mümkünse günlük al meyve ve sebzeleri ,öncelikle meyve suyu ve püresi ile başla sonra yoğurt ve sebzeler daha sonra muhallebi ,fakat muhallebiyi gece yatarken verki gece boyunca tok tutsun ..

12. 23 Ekim 2009
  13. demircik

demircik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm gece yatmadan önce ver muhallebiyi vereceksen tok tutuyor bende yeni başladım kendim yapmaya önceden gece tahılı veriyordum ama bu daha doğal oluyor tarifini yazıyorum 200 ml keçi sütüne dolu dolu 3 tatlı kaşığı pirinç unu veya yulaf unu koyuyoruz içine çok azda şeker atıyoruz ve pişiriyoruz bu tarif tam tutuyor şekeri az koy ama yada hiçte koymayabilirsin bnm bebiş bayılıyor gün içinde en çok severek yediği şey bu muhallebi afiyet olsun miniklere cokacimcoook

14. 23 Ekim 2009
  15. demircik

demircik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gün içinde derken sadece gece veriyorum gün içinde bir çok şey yiyiyor ama hiç birini bu kadar sevmiyor demek istedim yanlış anlaşılmasın diye yazayım dedim sadece gece yatarken veriyorum......

16. 23 Ekim 2009
  17. eness

eness Avoncu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    seker katmayın yaw sonra tatlıya alışacak.bir de hergün bir de sade verilmesinin bebege faydası yok.meyveyle karıstırılabilir.bisküvi de tok tutuyor geceleri genelde bisküvili karısım yapıorum

18. 8 Kasım 2009
  19. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebik de 5 aylık oldu artık, 3 gündür filan yapıyorum pirinç ununu tarifinde 150cc suya yazıyor ama ilk seferinde o kadar suya yaptım koca bir tabak oldu şu ara diş çıkarma huysuzluğu olduğu için 1 kaşık yedi gerisini yamedi şimdi bende 50cc suya 1 dolu dolu 1tatlı kaşığı koyuyorum içine ya birazcık pekmez yada 1 tane elma rendeliyorum cam rendede hem doğal tatlanmış oluyor hemde doyurucu oluyor, sadece elma rendeliyorum bazen içine yarım mandalina sıkıyorum onuda güzel yiyor bi de hero baby nin muzlu tahıllı kaşık mamalarından aldım ara sıra onu da yapıyorum az az hep ama çeşitli onu pek sevmiyor nedense az yapıyorum zaten 50cc suya bitiriyor ve gün içinde de emziriyorum hergün birini yapıyorum işte sebze çorbası deniycem yarın brokoli ve havuç bakalım yiycek mi sonucu yazarım :))