Muhasebeden yine kaldım

Konusu 'Sınavlar' forumundadır ve MeDuSa tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

Sadece yazmak için yazıyorum belki bunu senağlama
    muhasebe sınavından yine kaldım ikinci girişim ama yine kaldım
    daha nasıl çalışacağım amuda mı kalkmak gerekiyor takla mı atmak gerekiyor bilmiyorum ama tek bildiğim muhasebe ve tüm muhasebe benzerlerinden nefret ettiğim
    işletme okuyorum ama muhasebe görüyorum
    bir tane deil iki değil üçte değil 4ders de muhasebeyle ilgili
    sanki muhasebe bölümü okuyoruz yada mali müşavir olacağız
    zaten muhasebe okuyacak olsam o bölümü seçerdim
    çalışmak da yetmiyor artık
    hoca sanki kağıtları okumuyor yada işine geldiği gibi okuyor
    yada ne öğretti bizden ne bekliyor anlamıyorum
    yarın elektronik sınavım var ve sevgilim muhasebeden yeniden kaldığım haberini verdi az önce
    bütün ders çalışma hevesim gitti
    zaten hiç çalışmak istemiyor zorla çalışıyordum ve artık çalışmak istemiyorum hiçbir şekilde çalışmak istemiyorum derslere,
    önümde 5sınav var ama çalışmak ne mümkün bu moralle :çok üzgünüm:
    istemiyorum bu dersten nefret ediyorum şimdiden 4 tane muhasebe kalacak emnim
    ve büro diye ezbere dayalı saçma bir ders daha var geçen seneden
    hoca yazdırdığı gibi noktası virgülüne istiyor
    offfffffff bu kadar gereksiz dersleri görüyoruz büro yönetimi dersi hayatımda hiçbir işe yaramayacak mali müşavir olmayacağım için bu dört muhasebe dersi de kafadan gitti
    bir kerede gerekli bir ders olsa şaşardım zaten
    sanki üniversiteyi okuyuncada hemen bankalar kapcak bişey olcaz :kızgın:
    çok üzgünüm sabaha kadar ağlamak istiyorum ama gözlerim şişiyor ağlayınca, sabahki sınavımda kağıdı okuyamam diye ağlayamıyorum ve gözyaşlarım içeri dökülüyor sanki boğazım düğümleniyor senağlama

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ocak 2009
  2. 12 Ocak 2009
  3. MissA

MissA Medeni Hali: Evli (!) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende işletme okuyorum ve tüm derslerim çok ii olduğu halde geçen sene yönetim muhasebesinden kaldım

sınav kağıtlarıma baktım hoca hiç gidişata falan bakmamış kafadan çizmiş herşeyi

ben bide şuna üzülüyorum ortalamayı en son gün yalvar yakar 33e indirdiler bende 31le kaldım

ayrıca hiç haketmiodum böle bi sonucu şimdi 2.dönem tekrardan alıcam o dersi ve o dersi veren tek hoca var bu sene uğraş dur o adamla düşündükçe bende sinir oluorm ama yapıcak bişe yok

4. 12 Ocak 2009
  5. MeDuSa

MeDuSa Guest

cnm birde şöyle durum var geçen sene iki muhasebeden kaldım ve o sınavdan bu sene yine kaldım birinci döneminden ikinci dönemde kesin kalacağım :çok üzgünüm:
    bu hocanın karısıda diğer muhasebeye giriyor bu sene senağlama
    körle yatan şaşı kalkar misali ikisi de aynı :çok üzgünüm:
    diğer muhasebeci onlardan beter yani bütün muhasebeciler böyle mi anlamıyorum
    meslek lisesi çıkışlıda olmadığım için zaten hiçbişey bilmiyordum
    ama başka birinden özel ders aldım falan iki sayfa arkalı önlü doldurdumki ben yüksek bişey beklerken offfff offfffff senağlama
    okusan bir dert okumasan bir dert :çok üzgünüm:

6. 12 Ocak 2009
  7. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım muhasebe dersi sadece mali müşavirler için gerekli değil ki:1no2: sen işletme okuyorsun ve bir işletmenin muhasebesiz dönebileceğini düşünüyo musun? en ufak bir marketin dahi muhasebesi var..muhasebe mantığını öğrenmeden bir işletmeye hakim olamazsın..senin bölümünde işletmeyle ilgili tüm dersleri almak zorundasın..iktisat, insan kaynakları hatta psikoloji dahi bu işle ilgili sen insanlarla çalışacaksın ve seni çok yönlü yetiştirmek zorundalar sen sadece bankacı olacaksın ya da mali müşavir olacaksın diye bişey yok bi işletmenin muhasebesini tutabilir ya da yöneticiliğini yapabilirsina.s

muhasebe zor bir derstir ama mantığını öğrenince çok zevklidir ve çalıştıkça anlarsın..kendini bu kadar bunaltma altı üstü bir sınav bu yıl olmadı seneye geçersin mutlaka bitirirsin o okulua.s.

8. 12 Ocak 2009
  9. MeDuSa

MeDuSa Guest

öncelikle saol cnm yorumun için a.s.
    tabi önemli muhasebe bizim için,ama çok fazla muhasebe var ya işletmeci muhasebe defteri tutmaz ki muhasebeciye tutturur
    bu kadar derine inmeye ne gerek var
    tamam indik diyelim ben özel derste alıyorum ve sınavda kendimden emin şekilde yapıyorum ama sonuç berbat
    ayrıca hocayla konuşsam daha kötü olacak çünkü beş altıncı kez bu sınava girenler var hoca her seferinde gülerek seneyede bekleriz sizi diyor öğrencilere sınav zamanı
    biliyor herkesin kalacağını ve o kadar kişinin kalması normal miii o çok iyi anlatıyorda biz mi anlamıyoruz
    şu muhasebe sınavlarını bir geçsem hayatta yüzünü görmek istemem asla ama asla heleki muhasebeci olmak falan Allah yazdıysa bozsun yani o derece nefret ettim artık
    çalışıpta olmayınca daha kötü oluyor ve yarınki sınava bile girmek istemiyorum artık offfffffffffffffffffffffffffff çok zorrrr senağlama

10. 12 Ocak 2009
  11. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    demekki bir yerde eksik çalışıyosun..ya da hoca takmış durumda..kağıdının tekrar kontrol edilmesini iste itiraz et bakalım..ama yılma yine çalış sen çalış mutlaka karşılığını alırsın emeklerin boşa gitmez..ne yapacaksın prosedür böyle..eğitim sistemini kökten değiştiremeyeceğine göre katlanacaksınfisfisfis

12. 12 Ocak 2009
  13. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi ara a.ö.f.'de kamu yönetimi okuyayim demiştim..sayisalci olmama ragmen muhasebeden nefret etmiştim..sirf o ders yüzünden açik ögretimi biraktim :) ama senin için şart güzelim..bu deveyi ya güdeceksin yada bu diyardan göceceksin..

muhendislik fakultesindeyken bir dersim vardi ayni bu muhasebe gibi takildigim..sistem programlama diye..20 ile kaldim 2 kere..calişmak bile içimden gelmiyordu o derse..hocasini bile görmek istemezdim..sonra iyice bi hirs aldi beni..senmi büyüksün benmi misali :)) 2hafta gece gündüz o derse caliştim..rüyamda bile soru çözüyordum :)) 100 ile geçtim..hemde sinavi 10dakikada tamamladim..o hocada sonradan en sevdigim hoca oldu..bitirme tezimi bile o hocadan aldim :)

senin isteksizliginde sadece anlamamaktan,gözünde büyütmekten ileri geliyor inan bana..o sinava yogunlaş..diger sinava kadar önünde up uzun bir zaman var..agir agir git..ilk kez ögreniyor gibi dikkatli ol..takildigin yerleri git hocalara sor..inan bu onlarinda hoşuna gidecektir..eski sinav sorularini bul..onlara bak..elbet yaparsin..yapanlar einstein değil ya :) senin neyin eksik onlardan..ama geçmişi unut..ilkkez muhasebe görüyormus gibi bastan al herşeyi..eminim başarirsin..azmin elinden kim kurtulmus ki muhasebe kurtulsun :KK66:

14. 12 Ocak 2009
  15. Nadas

Nadas Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canım hangi ünivdesin bilmiyorum ama
    malesef sen nekadar bilirsen bil istersen o dersin
    profu ol yine de hoca isterse geçersin..bunu aklından çıkarma...
    öpt..:1no2:

16. 12 Ocak 2009
  17. lilyum1632

lilyum1632 Guest

anlamadığın yerleri istersen anlatabilirim sana. bende işletme mezunuyum. ticaret meslek lisesinde muhasebe görmeye başladığım için hiçte nefret etmedim. hayalimdede muhasebe öğretmeni olmak vardı ama olmadı işte. özelime mesaj atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

18. 13 Ocak 2009
  19. eliferva

eliferva Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ya nedir bizim bu derslerden çektiğimiz.Bende maliyetten kalcam sanırım