Müjde Artık Erkekler İçin de Doğum Kontrol Hapı Var!!!!!!

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ferday tarafından 2 Ocak 2008 başlatılmıştır.

2 Ocak 2008
    Konu Sahibi : ferday
  1. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

Bilim adamları erkekler cinsel isteksizliğe yol açmayan doğum kontrol hapı geliştirdi

Kadınlardaki gibi günde bir defa alınan doğum kontrol hapı hormon içermediği için bir yan etkisi de bulunmuyor . Sadece ilacın içindeki bileşenler sperm kalitesini bozarak hamile kalınmasını önlüyor.

CDB 4022 ismi verilen doğum kontrol hapının ayrıca erkekler üzerinde uzun süreli bir etki yaratmadığı, ilacı kullanmayı bıraktıktan kısa süre içinde spermlerin yeniden üretici seviyeye ulaştığı belirtildi.

Sheffield Üniversitesi araştırmacılarından Allan Pacey , erkek doğum kontrol hapının hayvanlar üzerinde başarıya ulaştığı ve yakında erkekler üzerinde de denenmeye başlayacağını belirterek, “Ancak tek bir sorun var.

Unutkanlığıyla ünlü erkeklere acaba kadınlar her gün bu ilacı aldıkları konusunda nasıl güvenebilir”dedi.

2. 3 Ocak 2008
  3. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bayanlar sevinmediniz mi bu habere ?Biraz da onlar korunsun ama değil mi?

4. 3 Ocak 2008
  5. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Biraz zorlamayla b işi de halledeceğimize inanıyorum.Kadının fendi misaliyerimsenibenyerimseniben

6. 3 Ocak 2008
  7. gxuxley

gxuxley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende alacaklarını hiç zannetmiyorum...!Yok erkekler ilaç mı kullanırmış?Unuturlar zaten kesin!Nasıl güvenicez??:sm_confused:

8. 3 Ocak 2008
  9. ferday

ferday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    İlaç bir çıksın piyasa bakalım ne olacak.Gerçekten böyle bir şey varsa kadının korunmasından erkeğin korunması daha mantıklı hem onlar da bir yan etki yapmıyormuş.

10. 3 Ocak 2008
  11. aleyna19

aleyna19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ewet aynen herşeyi kadınlardan bekliyolar birazda onlar korunsun bakalım nasıl oluyomuş

12. 7 Ocak 2008
  13. ay yıldız

ay yıldız Guest

süper bişey bu kızlar artık rahatlıycaz ne zaman piyasaya çıkacakmış bu ilaç çıkınça haber verinde hemen alım yemeklerine falan koyalım kahveyede olur vallla nasıl iyi fikir demiii

14. 7 Ocak 2008
  15. claire

claire Kızlarım canlarım benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç sanmıyorum erkeklerin bunu kullanacağını birde sperm kalitesini düşüreceğini gözönüne alırsak hiiiiiç sanmıyorum.

16. 17 Ocak 2008
  17. gxuxlsennn

gxuxlsennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende kullanacaklarini hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic sanmiyorum. kullansada bir gün icer besinci günü unutur sonra olan gene bize olur.biz böyle kendimiz icmeye devam edip kendimizi garentiye alalim bacilarim

18. 17 Ocak 2008
  19. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    şimdiye kadar "bize hap varda mı kullanmıyoruz?!" diyen tüm erkeklere müjdeee:))) özellikle de yan etkisi olmaması ya da ciddi olmaması,umarım çıkmaz daha sonra da, sevindirici bir haber...