Mükemmeli aramak

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve rosenoire tarafından 4 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : rosenoire
  1. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Yaşamınızda hep mükemmeli mi ararsınız .süprizzzzzYaptığınız işlerde aldınız bir eşyada veya aklınıza ne gelirse mükemmeliyetçi misinizdir ? Rahatmısınız veya bu durumdan ne kadar hoşnutsunuz .Yani eğer mükemmeli arayan bir tipseniz bu durum sizi mutlu ediyor mu?a.s.

2. 4 Mayıs 2008
  3. cudi

cudi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mükemmeli aramam için benimde mükemmel olmam gerekiyor aksi taktirde mükemmeli kullanmak bana bir numara ağır gelir

4. 4 Mayıs 2008
  5. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    .............................

Son düzenleme: 20 Temmuz 2010
  6. 4 Mayıs 2008
  7. cudi

cudi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım seninkine bizim buralarda mükemmeli aramak değilde TAKINTILI deniliyor şaka bir yana tabiki herkez mükemmelini ister ama bazen mükemmel olmayanlarlada idare etmesini bilmeli özellikle evlendikten sonra bunu iyi bildiriyorlar tatlicadiarzu

8. 4 Mayıs 2008
  9. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım haklısın ama huy işte vazgeçemiyorsun .Birde insan böyle olunca komik olan bütün olumsuz şeyler seni buluyor .Adeta olumsuzluğu çekiyorsun çünkü hep bir sorun çıkıyor .Sağlık problemi için yaptırdığım küçük bir operasyonda bile sorun çıktı ,Aynı operasyonu eşim oldu adamın ki ilerlemiş bir vakaydı ,benimki başlangıç safahasındaydı operasyonun ne olduğunu yazmıyacağım :))))) ben aynı operasyonu 4 kere oldum artık sonunda doktora gitmeye utandımsırnaşık şey ama benim ağrılarım arttı eşimde herşey güllük gülistanlık .Tekrar aynı doktora gitsem artık tam bir komediye dönüştü .Örneğin gözümden lazer olmam gerekiyor .Hipermetrop ,astigmat ve yakın görme kusuru .Ama olsam kesin bir körlük kalır diyorum :roflol: cesaret edemiyorum .Yani bir şeyin üstüne çok düşerseniz muhakak olumsuz şeyler çıkıyor sevgiler canım....a.s.

10. 4 Mayıs 2008
  11. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Mukemeli ararsak hayatta hic bir zaman mutlu olamayiz, cunku mukemmel olan hic birsey yoktur.
    Insaninda, esyaninda, sarkininda, havaninda, suyunda mukemmeli olmaz, mutlak eksik birseyler vardir. O eksikleri gordugumuz vakit mutsuz olmak yerine, onlara sahip oldugumuz icin mutlu olmayi denemeliyiz.

12. 4 Mayıs 2008
  13. EU1

EU1 Guest

hımmm..yasamımda mukemmeliyeti genel olarak aramam eskiden arardim aslında..Yani insanlarda mukemmeliyetciliği aramıyorum cunku 4/4lük insan yoktur zaten ama mesela eger bana bir görev veriliyorsa onu mukemmel yapmam gerekir.. Odevler ve gorevler meselesinde EVET diyebilirim

14. 4 Mayıs 2008
  15. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kendimde mükemmel olmadığım için karşıdada mükemmeli aramam imkansız.....

16. 4 Mayıs 2008
  17. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Bence tam olarak mükemmel diye birşey yoktur ama bir şeyi yapıyorsam en iyi şekilde yapmak isterim ve özenerek yaparım başarıyı seviyorum bir işte başarılı olursam çok mutlu olurum :dance:

18. 4 Mayıs 2008
  19. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    En mükemmel sevgili,en mükemmel iş,en mükemmel arkadaş...Bu liste uzar gider benim hayatımda.Mükemmelliyetçiyim fazlasıyla...Bazen en iyiyi,en güzeli elde etmemi sağlıyor bu huyum,bazen de hayal kırıklığına neden olabiliyor.Ama bilinçli bi şekilde bu duyguma yön vermeyi öğrendim artık.Mutlu ve başarılı olmamı sağlıyor.Dediğim gibi kararında olursa.:kahve: