muskadan kurtulmak

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve üvercinka1981 tarafından 19 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Eylül 2008
    Konu Sahibi : üvercinka1981
  1. Arkadaslar iki yıl önce amcamlar köye gittiklerinde bana muska yaptırmışlar gelince vermişlerdi sevinerek bunu üstünde taşı,seni korur güzel dualar yazıyor içinde vb..şeyler demişlerdi...kıramadığım için aldım onlardan ama bi iki takıp cıkardımmirmirmirmir.iki yıldır odamda duruyor amaçsızca...ve son bi yıldır amcamlardan ummadığım kazıklar yedim ben..yengem ve amcam çok değişti ya da ben gercek yüzlerini gördüm.herneyse ben bu muskadan kurtulmak istiyorum içinde dua da varsa atmak günah mıdır napsam içini de cok merak ediyorum aslında acaba ne yazıyor iyi mi kötü mü bilemem artık çünkü güvenim yok onlara cok kötü seyler yasattılar bana...sizce napayım acsam bana bi zarar olur mu senağlamainanırım bu tarz seylere çünkü nereye atıcam bu konuda özellikle bilgisi olanlar bana yazsın.çekmecemde durdu iki yıl ama bikaç gündür içimi sıkıyor aklıma geliyor nedense...:uhm:

2. 19 Eylül 2008
  3. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Benim bildiğim, eğer içinde kur'an yazısı varsa, çöpe atılmamalı kesinlikle.a.s
    Ateşte yakman gerekiyor canım.

4. 19 Eylül 2008
  5. selin81

selin81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    muskayı bozdurmadan sakın yakmaya kalkma onu bu işleri bir bilene danışmalısın onlar seni yönlendirirler

6. 19 Eylül 2008
  7. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim duydugum akar bir suya atılırmış muska inanışa göre su gibi aksın gitsin denirmiş bu kulaktan dolma bir bilgi tabi bunu hocalara sor canım burda seni yanlış yönlendiririz belki

8. 19 Eylül 2008
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Evet bende öyle duydum akar suya atmak gerekiyormus...benneyaptımki

Ama yinede bunu bir hocaya falan sormanda fayda var canima.s

10. 19 Eylül 2008
  11. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence en iyisi sen o muskayi bir hocaya götür okusun baksin hoca sana der ne yapacagini ama göstermeden yakip atma sakin ha

12. 19 Eylül 2008
  13. yakarsam oluyor mu lk kez duydum en iyisi bi hocaya götürmek yani içinde ne yazıyor ona baktırmak galiba...eşi din görevlisi olan varsa yazsın lütfen.

14. 19 Eylül 2008
  15. melek23

melek23 bebeğim gel artık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim bir cami hocasına git ve sana yardım etmesini iste en güzel şey bu biliyorsun ki bu yollarla insanların duygularıyla oynayıp para kazananlar var kendine korumak için yardım istiyceksin o kişi bile sana bunu para karşılığı yapacaktır ama en azından cami hocasına gidip içindeki duaların ne anlama geldiğini öğrenirsin ve ona ne yapman gerektiğini sorarsın canım.

16. 20 Eylül 2008
  17. destinaber

destinaber Guest

canım bence ıcınde ne yazıyor merak edıyormusun...
    arapca bılen bırısıne goster...ıcınde kurandan alıntılar varsa dua gıbı yada ayetler gıbı sakın atma
    eger guzel seyler yazıyorsa sakla bır sakıncası yok ama farklı seylerse yakmada
    akan bır suya bırak gıtsın

boyle bılmış bılmış yazıyorum ama yasıyanmı gezenmı demısler cok bılır
    benım cok ama cok yakınıma oldugu ıcın bunları yazıp paylasıyorum

canım buyu dıyede bırsey olmadıgına ınan kalbınıde sakın bozma

18. 20 Eylül 2008
  19. Kivircik

Kivircik Guest

Canım muskayı önce bir hocaya götür içine baksın ne için yapıldığını anlıyolar bi cami hocası da okuyabilir...eğer kötü birşeyse akan suya dere deniz vs atacaksın....hoca da okuman gereken duaları söyler sana:KK43:çok kötü...geçmiş olsun inşallah iyilik içindie sevgiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.