muskat hakkında bilgisi olan var mı?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve murgiz tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : murgiz
  1. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar oğlumun gaz sancısı erken başladı:KK43::çok üzgünüm:
    3 gündür nöbeti tutuyor saatlerce susumuyor dün 13.30 dan 22 ye kadar susmadı
    bizde sıcak havlu kouyuoz karnına drun verdiği gaz ilacını veriyoz pek bi faydası olmuyor iki gündür muskat verdim çook az ezdim süte karıştırdım rahatlattı biraz yatıı ama çok yattı 4-5 saat deliksiz uyudu
    muskatı kullna varmı nasıl kullnıyosunuz uyku yapıyormu bebekte
    rezene çayıvermek istiyorum ama 15 günlülkkene kullnılıyomuş bugün 13. günümüz napacağımı şaşırdım başka fikri olan varmı gazla ilgili yrdım ederseniz sev,inirmŞeniz

2. 13 Mayıs 2008
  3. koalayim

koalayim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben metsil damla kullandım çok işe yaramıştı
    daha çok küçük meleğin cnm ya
    dr a sormadan başka bir şey verme cnm bence...

4. 13 Mayıs 2008
  5. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim, ben sab simplex kullanıyorum çok iyi ve etkili olmasına rağmen yinede kızımın gaz sancısı devam ediyor sürekli zorlanıyor ama seninki gibi sürekli bir ağlama sözkonusu değil ..karnına masaj yap hafif hafif bide bacaklarını karnına doğru yavaş yavaş it ve çek karnına baskı olur bağırsakları harekete geçer... ayrıca hergün banyo yaptırıyorum...bide ben dün humana nın rezene çayını aldım tadını pek beğenmedi ama 20cc içti ve 3 saat deliksiz uyudu hem gaz giderici hemde uyutuyormuş...ama bugün içmek istemedi uykusunda kıvranıp duruyor zavallım bende beşiğinin içine ayaklarına gelecek şekilde sıcak su torbası koydum...şimdi uyuyor şükür....

6. 13 Mayıs 2008
  7. nazoeren

nazoeren Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Zeytinyağını elinizi değdirebilecek sıcaklıkta ısıtıyorsunuz ve bebeğin karın ve kasık bölgesine sürüyorsunuz. Ardından sıcak bir havluyla -havlu bebeğin bezinin altına gelecek şekilde- kapatıyorsunuz. 5-10 dk içerisinde bebek rahatlıyor.
    canım muskatla ilgili degil ama,denediğimiz için tavsiye edebilirim

Son düzenleme: 13 Mayıs 2008
  8. 13 Mayıs 2008
  9. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende metsıl kullandım cok ıyı geldı damlasını duzenlı ver karnını ov havlu koy ayaklarındakı corapları ısıt ısıt gıydır s
    banyo yaptır once cocugu soyup gıydırıken daha cok gaz cıkarıyor hareket halınde oldugundan banyodan sonra guzelce bebe yagıyla masaj yap ayaklarını karnına dogru ıttır sonra emzır damlasını ver rahatlar bıraz canım allah yardımcın olsunnn tabi benim dee:tatlicadiarzu:

10. 13 Mayıs 2008
  11. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun kızlar cevaplarnınız için dr bana colinox diye bi damla vermiş bundan kullnna varmıtamamem oranikmiş
    bugün daha sakin
    yedidendir nöbeti tutmuş ama ara ara ağlıyo dünkü gii sürekli değil belki o ilaç işe yaradı
    bende muskat bi daha vermeyi düşünmüyorum korktum yaa minnacık bebek

12. 13 Mayıs 2008
  13. Prm.Oznur

Prm.Oznur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bebekten bebege degişiyor ilaç etkisi ama sana önerim metsil damla çook ama çook iyi geliyor. zinko kullandık işe yaramadı fakat metsil çok iyi kullanmanızı öneririm. geçmiş olsun.a.s.

14. 14 Mayıs 2008
  15. musran

musran ACISADA ÖLDÜRMEZ Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    öncelikle bebeğin hayırlı uğurlu olsun canım sağlıkla güzel günlere büyüsün inşallah

benimkiler büyüdü ama ne çok çekmiştim bende o gaz sancısından..denemediğim hiçbirşey kalmamıştı neredeyse..
    muskatı pudra şekeriyle beraber kullanmıştım canım ben ama bir faydası olmamıştı..en çok faydalandığım bebek çaylarıydı hep gazını attırıyor hemde rahat rahat uyutuyordu..13 günlükmüş sanırım başlayabilirsin az miktarlarda.biz çok rahat etmiştik bu çaylarla..
    gaz için kullanılan damlaların çocuklarımı daha çok rahatsız ettiğini gözlemlemiştim ben tabiki bu her bebek için geçerli değil..bir de arkadaşların tavsiye ettiği gibi sıcak havlu ve bebek yağıyla yapılan masajta çok iyi geliyor canım..

16. 14 Mayıs 2008
  17. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim kızlar
    bzim yaramazın dün yine nöbeti tuttu amam hafif bi şeklilde 3 saatte atlattık muskat vermedim sadece ilacını verdim dün
    ama yine 10.30 dan sabah 5 e kadar yettı bu kadar yatması normalmi kızlar

18. 14 Mayıs 2008
  19. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bide sanki dediğinz gibi havlu ile masajda rahatlatıyor yavrucağı bide ayakalrını popsunu doğru çekip bisiklet hareketi işe yarıyor bizde
    galiba daha çok tecrübe edineceğim bu gazla ilgili bende başka şeyler duyunca burdan paylaşırım