Mustafa Kemal ATATÜRK

Konusu 'Bunları biliyor muydunuz ?' forumundadır ve ..GkSu.. tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  28 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : ..GkSu..
 1. ..GkSu..

  ..GkSu.. Türk Esirlik Kabul Etmez! Üye

  Katılım:
  30 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.104
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  Atatürk'ün dünyada baş öğretmen sıfatlı tek lider olduğunu

  *Bir geometri kitabını yazdığını

  *Norveç'de''Atatürk gibi olmak'' diye bir deyim olduğunu.

  *'Atatürk'' Çiçeğinin adını,çiçeği bulan Wanderbit Landın'ın koyduğunu ve bu çiçeğin tüm dünyada bu isinle üretilip satıldığını...

  *Yunan başkomutanı Trikopis'in hiç bir zorlama ve baskı olmadan cumhuriyet Bayramı'nda Atina'daki;Türk büyükelçiliğine giderek Atatürk'ün resminin önüne geçip saygı duruşunda bulunduğunu..

  *Mimber adında bir gazete çıkarttığını ve 52 sayı yayımlanan gazetede ilk defa sansür kelimesnin geçtiğini..

  *Kurtuluş Savaşında rütbe alan bir çok kadın askerimizin olduğu,dünya tarihine geçen tek bir üstteymenimizin olduğunu,Üstteymen Kara Fatma'nın700 erkek,43 kadından oluşan bir müfrezenin reisliğine bizzat Atatürk tarafından atanmış olduğunu..

  *1938 de Ata'nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde ''Allah bir ülkeye yardın etmek şsterse,onun elinden tutmak isterse,başına Muatafa Kemal gibi lider getirir''denildiğini..

  *1996 da Haiti Cumhurbaşkanı'ın vasiyetinde mezar taşına yazılmasını istediği metinde ''Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Musatafa Kemal ATATÜRK'ü anlamış ve uygulamış olmaktan mutlu öldüm.''yazdığını..

  *2000 de ABD Başkanının milenyum mesajında 'Milenyumun hiç şüphe yoktur ki;tek devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK'tür.Çünkü o yılın değil asrın lideri olmayı başarmış tek liderdir.'denildiğini..

  *2005 te Amerika'nn en ünlü ekonomistlerinden Mr.Johns'un önerisinin'Türkiye ekonomiyle savaşta bir tek Atatürk'ü örnek alsın yeter'olduğunu

  *İzmir kurtulmuş,çok tatlı bir yorgunluk ,Ankara'ya hareket edecekler..
  trene binerler ve kompartmana çekilirler.Ertesi gün yaveri Atatürk'ün kompartımanının kapısını çalar.Atatürk yorgun,bitkin bir halde kravatını yıkamaktadır.
  Yaver:'Paşam bu ne hal,hiç uyumadınız heralde;niye böylesiniz'der.
  Atatürk:'Çocuk,kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşsunuz,kolumu yastık yaptım ağrıdı setremi yastık yaptım üsüdüm,uyumadım kalktım.!der.
  Yaver:!Aman Paşam!Birmize haber vereydiniz;hemen size bir yastıkla battaniye getirirdik!der.Ve bir ülke kurtarmaktan dönen komutan tarihi bir cevap verir:
  GEÇ FARKETTİM,HEPİNİZ EN AZ BENİM KADAR YORGUNDUNUZ,HİÇ BİRİNİZE KIYAMADIM.ÖNEMLİ OLAN BENM UYUMAM DEĞİL;MİLLETİMİN RAHAT UYUMASI!der

  ******Ve Mustafa Kemal ATATÜRK'ü çekemeyen Avrupa Birliği *AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılmasını istendiğini..

  Atamı saygıyla anıyorum.
   
 2. 9 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ..GkSu..
 3. Eylul

  Eylul Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  6.223
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  146
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.