Mutfağıma Kumru Yuva Yaptı

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve NesCafe tarafından 23 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : NesCafe
  1. 6 gündür kombimin üstünde kumru var yuva yaptı bunda ne var diyeceksiniz kombim mutfakta ve mutfağım salonuma amerikan gören hayretle bakıyor bizlerdende etkilenmiyorlar önceleri girip çıkıyorlardı birde baktım yerler çalı çırpı yuva yapmış 4 gündür yatıyor hiç kalkmıyor her akşam 5 gibi kocası gelip yani eşi 5 dakika kalıp gidiyor sanırım yiyecek getiriyor ama emin değilim ne yapmalıyım sizce annem yuva yıkanın yuvası olmaz dedi iyi güzelde ben kombiyi sıcak su olarak kullanıyorum acaba diyorum yumurta olunca kombinin üstü ısınırmı haşlamıyım yavruları korkuyorum kararsı kaldım bir arkadaşım at gitsin diyor onada kıyamıyorum mutfağın camınıda hiç kapatamıyorum tabi gece gündüz açık birde yavru olunca düşmesinler yere falan yumurtlama döneminin kaç gün olduğunu yavru olursa kaç günde uçup gidebileceğini bilen varsa yada bir fikri olan yardımlarınızı bekliyorum birde yemek su falan vermelimiyim yoksa doğasınamı bırakmalıyım papğan falan değilki çekirdek veresin...
  2. 23 Mayıs 2007
  3. bahar_çiçek

bahar_çiçek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım kumrular biraz saftır hani kuş aklı derler ya aynen öyle:))) valla zaten rahatsız olur gibime geliyor yuvasını yavrularına bırakıp terk bile eder :))) hatta bir arkadaşım annesi yokken yavrularını ellemiş yavruları yuvadan atmış çok enrterasan:KK43:( bizimde bahçeye yaptımıştı geçen sene ,yavrular baya bi büyümüş biz ekmek falan veriyoduk yuvanın yakınına koyuyorduk bir gün bir baktıki gitmiş yavrular ölmüş kalmış ay ne üzülmüştük :KK43:(( yani sana şunu yap bunu yap diyemem ama siz rahatsız degilseniz atma derim bakalım ne yapacak .)
  4. 23 Mayıs 2007
  5. emrecemre

emrecemre Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    geçen senede annemin balkonuna yuva yapmışlardı...annem hiç ellemedii..yavrular oldu...hepsi uçup gitti..biraz sabredebilirsen elleme derim ben....biraz pisliği oluyor tabii ama bence dokunma...nasılsa uçup gidicekler...ordan kımıldamazlar zaten....
  6. 23 Mayıs 2007
  7. kaktus

kaktus Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    belincim bizmde balkona yuva yapmışlar yuvayı dağıtmaya kıyamadım,yuvanın yapımı bitmeden yumurtladı 2 tane geceleri anne gündüzleri baba bekliyor..25 gün içersinde yumurtalar çatlıyor bizimkiler dünyaya geldi çok sevimlililer darısı senin başına:))
  8. 24 Mayıs 2007
  9. sarxix papatya

sarxix papatya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sanırım 2-3 ay gıbı.ama sakın elleme.ozellıkle de kumru.sevgı kusudur o.ugursuzluk getırrır.yuva yıkmak gıbı.denenmıstır sakın elleme.zaten kalkmaz korkmaz kıpırdamaz.onları hep gozlemle ozellıkle yavru olduktan sonra cok tatlı oluyor
  10. 24 Mayıs 2007
  11. Benimde banyo penceresine yaptı gecen sene.
    kıyamadım hiç dokunmadım.
    üç tane yavrusu oldu.
    ama sabahları ne ötüyolardı varya yatamıyorduk sesten.
    bu sene yuva yapmadı.
    ama tek bir tane yumurta bırakmış,orda öyle duruyo bakalım.
  12. 24 Mayıs 2007
  13. Tulixsx

Tulixsx KURŞUN KALEM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Belinciim gülerek okudum yazını..benim de babam en üst katta oturuyor.Önce davlumbazın çıkış borusuna,sonra da kombinin bacasına yuvalanmışlardı.Bir güzel aile hayatı kurup yaşadılar uzun müddet.
    Yavrular büyüyünce gidiyorlar kendileri.Bişey yapma bence..
  14. 24 Mayıs 2007
  15. tuluat

tuluat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Belin arkadaşım, sakın elleme ya biraz idaret. Yazık, kıyamam ben onlara...Yavrular bir müddet sonra büyüyecek nasıl olsa, uçup gidecekler, o zaman kaldırırsın yuvayı ordan.

Arkadaşlara katılıyorum, yuvayı ve yavruları sakın elleme, anneleri yoksa terkeder yavruları. İnşallah büyüdüklerini, uçup gittiklerini de yazarsın buraya.
  16. 24 Mayıs 2007
  17. arkadaşlarım aslında benim korkum şu sıcak suyu açtığımda kombi ısınıyormu zira eşim bir girer banyoya 2 saat çıkmaz haşlamıyım yumurtaları yoksa kabullendim ellemiyorum cam da açık hep allahtan en üst katdayım yoksa korkardım açamazdım camı
    bu arada sıcak suyu açınca sizin kombiniz ısınıyormu bir bakarsanız sevinirim ben elleyemiyorum korkutmayım diye
  18. 24 Mayıs 2007
  19. selayy

selayy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    belincim aynı durum bizde de war ama bizimki balkonda allahtan. her sene bu zamanlarda mutlaka gelio. yawruları çıkıyo sonra onların yemek yiyişini büyümesini falan izlemek çok güsel oluyo. biz çok alıştık her sene bekliyoruz anlıcan:)