Mutfağımı Yeniliyorum Tecrübelerinizi Paylaşırmısınız?

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve arzuco tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : arzuco
  1. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar mutfağımı yaptırmam gerekiyor. L şeklinde olacak ve kırmızı istiyorum. Çok fazla model ve marka var ama kafadan 4.000-5.000 fiyat veriyorlar. Ekonomik kullanışlı bir şekilde bu işi nasıl yaptırırız.
    Siz yaptırırken karşılaştığınız sorunlar oldumu karar verirken nelere dikkat edeyim. Malzeme seçimini nasıl yapayım. Bana yardımcı olurmusunuz.

2. 6 Nisan 2009
  3. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Verdikleri fiyat ortalama bir fiyat.Ben 2 sene boyunca hazır mutfak mağazasında mutfak çizimleri yaptım, fiyatlardan da haberdardım.4 Sene önce L şeklinde kırmızılı bir mutfak yapmıştım ve 3,500 fiyat çıkartmıştık.
    Tavsiyelerim şöyle olacak;
    Malzeme olarak (son gelişmeleri bilmiyorum) parlak olanlarından tercih et.Kırmızı mat olursa kötü durur.Ve üstünü beyaz lake ve altını kırmızı lake öneririm.Tümü kırmızı olursa zamanla sıkılabilirsin.
    Tezgah üstü için diyebileceğim şu; kesinlikle granit öneririm.Suni mermer ve mermere oranla daha pahalıdır ama ömürlük kullanırsın.Kırmızıya tek uyan da siyah granittir ama tuzluya patlar.Bir de birkaç yerden fiyat al, marka olayına takılma sakın.
    Samsun'da olsaydın eski çalıştığım yeri önerirdim, işçilik bakımından süperlerdi.
    Kırmızı güzel tercih..Kırmızı rengi seçtiğin için mdf ya da laminant öneremiyorum, bu malzemelerin parlak kırmızı olmuyor maalesefki.
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.Ama fiyat makul geldi bana a.s.

4. 6 Nisan 2009
  5. bego748

bego748 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    slmlar benim mutfağımda kırmızı L şeklinde çok memnunum fakat dolaplarım parlak olduğu için inanılmaz parmak izi kalıyo ve zor siliniyo bnde keşke mat yaptırsaydım diye çok söylendim 2.5 sene önce 3000 tlye yaptırmıştım marka mutfaktan örnek alarak marangoza yaptırdım marka yaptırsaydım 5000 tlden aşağı yapmazlardı çünkü mutfağım baya büyük

6. 6 Nisan 2009
  7. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.149
    Ödül Puanları:
    438
  8. 6 Nisan 2009
  9. arzuco

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    önerilerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim. Üstteki kahve kremin modelinden de olabilir. Benim yaptırmayı düşündüğüm mutfak bu. aradaki seramikler değişik olacak. Ama evyenin köşede olması kullanışlı olur mu sizce?

10. 6 Nisan 2009
  11. azelya55

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç önermem köşede evye :1no2:

12. 6 Nisan 2009
  13. arzuco

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146

kullanışlı olmaz mı? araştırdığım kadarı ile daha çok camın önüne konuyor evye ama o zamanda karşı apartmandakilerle bakışmak zorunda kalıcam onu da istemiyorum yazın hep balkonda oluyor

14. 8 Nisan 2009
  15. arzuco

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    yok mu başka fikri olan

16. 8 Nisan 2009
  17. azelya55

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Canım pencerenin önünde daha şık duruyor bence :asigim:
    Hem stor yaptırırsın cama.Lavaboda işin olunca da indirirsin storunu, kimseler görmez :lepi:
    Tabi sen yine içine nasıl siniyorsa öyle yaptır.Ama köşe karanlık kalır, bulaşık felan yıkarken için daralır gibi sanki :uhm:

18. 19 Nisan 2009
  19. enan

enan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bencede marka olayına takılı kalmaa.sengözlerimebaksanab
    güzel bir marangoz bul onlarda çizim programıda oluyor istediğin şekli çizdir.
    kırmızı istedğin için lake yada membran seçmelisin membran en pahalısı oluyor.
    markalı ürünlerde çekmece dolap içi aksesuarlar çok fazla tutuyor sürgüler falan.
    yinede sen bilirsin ama birçok yerden fiyat almanda yarar var.
    bende yeni yaptırdım mutfağımı açık renk profil kapak yaptırdım tam istediğim gibi oldu marangoza yaptırdım projesini bile hazır programlarlaa kendim çizdim çokda uyguna yaptı marangoz.
    benim mutfağa istersen bakabilirsin. http://www.kadinlarkulubu.com/evim-guzel-evim/273014-2-gunluk-mutfagim.html