Mutfak Dekorasyonunda Önerinilerinize İhtiyacım var

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve darksoulriver tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

2 Ekim 2010
    Konu Sahibi : darksoulriver
  1. darksoulriver

darksoulriver Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba kızlar
    Ev yaptırıyoruz ve kısmetse bikaç ay sonra bitçek.Ben beyaz mutfaklara bayılıyorum ama arkadaşlarım beyaz mutfakların dolapları gün geçtikçe sararır diyorlar. Çamaşır suyu veya çeşitli temizleyiciler kullansan bile bikaç yıl içinde dolap kapakların sararacaktır diyorlar :KK43:( Hevesim kırıldı benim de.
    Oysa hayalini bile kurmuştum. Yerler gri fayans olcaktı. Mutfak dolaplarım beyaz,tezgahım beyaz veya siyah granit, ara fayanslar da mozaik olcaktı.Gri-siyah-beyaz mozaik taşlardan oluşçaktı.
    En iyisi kahverengi tonlarıda mutfak yaptır diyolar.Böylesi daha kullanışlı diyolar.Offf kafam çok karıştı.Bi yandan heveslendiğim gibi yaptırmak istiyorum.Ama bi yandan da kullanışlı olmasını istiyorum.Çalışan bi bayanım, sürekli onları temizlemekle vakit kaybedemem :KK43:

Kırık beyaz da olabilir mutfağım. ama kararsız kaldım.Sizlerin tecbürbelerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var. Lütfen cevap yazın...... :KK43:

2. 3 Ekim 2010
  3. EFSUNN

EFSUNN alamut Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    BENİM mutfağım kırık beyaz 10 yıldır hala kırık beyaz modası da geçmiyor mutfak geniş ve ferah duruyor ancak beyazı bilemem yine de fazla ton kaybına uğrayacağını zannetmem

4. 3 Ekim 2010
  5. darksoulriver

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ohhh beee.Nihayet beyaz mutfakla ilgili olumlu bir yorumda bulunan biri çıktı karşıma. Teşekkür ederim.Ben de zaten kırık beyaz mutfaklardan daha çok hoşlanıyorum

6. 3 Ekim 2010
  7. Crescenttr

Crescenttr Annesinin Keçisi :) bir de noktası :) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    YAptırdığın malzemeye göre değişir ama sararacağını sanmıyorum canım.Hele şimdiki temizlik malzemeleriyle olma olasılığı çok az bence.

8. 3 Ekim 2010
  9. darksoulriver

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Temizlik malzemeleri bile sarartır diyolar yaaa. peki hangi malzemeyi önerirsin?
    bi de her ne kadar güzel görünse de lake yaptırmayı düşünmüyorum, el izeri açısından iyi olmaz sanki.
    Yarı mat ve kırık beyaz olmasını istiyorum ben.Malzeme hakkında pek bi bilgim yok ama sözleşmede MDF yazıyor.
    Evimizin daha kaba inşaatı bitmedi ve ancak 2-3 ay sonra mutfağa sıra gelir. Ama şimdiden fikir sahibi almak istedim.

10. 3 Ekim 2010
  11. kevok1985

kevok1985 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daaarrrkkkk merhaba.:KK1: ben de bayaza bayılırım,güvendiğin biyerse ve kaliteli bi malzemeyse hiçbişey olmaz.benim dayım da vardı bembeyaz durdu yıllarca.onun malzemeside sac dan yapılmıştı. muhteşem üçlü olur siyah beyaz ve grii. güzel bi seçim.can sağlığıyla oturun canım

12. 3 Ekim 2010
  13. darksoulriver

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım şimdiye kadar hep klasik pastel tonlar kullandım mutfakta. ve çevremde de en çok bu renkleri görüyorum.zevk meselesi tabi ama sıkıldım bu renkten.kiracı olunca mecbur katlanmak durumundaydım bu zamana kadar.

ama madem kendi evimi yaptıryorum, dişimi sıkıp istediğim gibi bişey yaptırmak istiyorum.ve çok hevesim var beyazda.

banyoyu da bu şekilde yaptırmayı düşünüyorum. aslında yerleri de gri-beyaz damalı yaptırmak isterim ama sanırım göz yorucu olur.en iyisi yerleri sadece gri fayans yaptırmak. ve derzlerini de kesinlikle gri ya da yaptırcam

14. 3 Ekim 2010
  15. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    darkcım

ben mutfağımı yaptırdım daha kullanmak nasip olmadı yeni evime yaptırdım

tam tarif ettiğin gibi yaptırdım
    süt beyaz mebran kapak adı hıgh gloss tezgah granit star galxy

cam mozaikta siyah beyaz

eğer böyle bi mutfak istiyorsan kesinlikle yaptır

ayrıca kaliteli malzeme asla sararma yapmaz

temizlik malzemeside mr.musle sık 2 dakka bekle mikrofiber bezle sil ışıl ışıl parlar

şuanki mutfağım parlak krem hiç bi sorun yaşamadım

ama kesinlikle parlak yaptır

matlarda yağ lekelri çıkmıyo

16. 3 Ekim 2010
  17. darksoulriver

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    offf tam hayalimdeki mutfak boshayallersmile
    ama ben kapaklarının parlak yüzey olmasından korkuyorum, parmak-el izleri kalır diye. gerçi onları da silmesi kolay oluyormuş.diğer pürüzlü yüzey mutfak dolaplarından şikayetçi olan tanıdıklarım da var. kafam karışık yani. ama burdaki yorumları okuduktan sonra en iyisi istediğim gibi yaptırayım mutfağımı opuyorumnanaktan
    eğer mümkünse mutfağının foto.sunu ekler misin bi ara canım?

18. 4 Ekim 2010
  19. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım şuan tam bitmedi yani sadeve evye bataryası takılmadı ama o haliyle gidince çekicem canım belkide ben gidene kadar takılır

kesinlikle mat yaptırma
    hem parlağı hemde matı kullanmış biri olarak söylüyorum
    parlağı yalandan sil ışıl ışıl
    ama mat adamı krize sokuyo