mutfak dolaplarındaki yağ lekeleri

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve balpetegim tarafından 16 Kasım 2008 başlatılmıştır.

16 Kasım 2008
    Konu Sahibi : balpetegim
  1. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    kızlar benim derdim mutfak dolaplarıma yapışan ve bir türlü çıkmayan yağ lekelerisengözlerimebaksanab...
    ne yaptıysam geçiremiyorum...tv deki,reklemlarda,dizilerdeki evlere bakıyorum ne güzel tertemiz duruyor:dilcikar:...ben yemek yaptıktan sonra dolap kapaklarını silerim,orda pek sorun yok ama ocağımın tam üstündeki dolap,ocağın yanındaki duvar ve özellikle o dolabın altı(yani ocağın üstü)berbat durumda...çok canımı sıkıyorÇok üzgünüm çoook
    dolabın altını benden başka kimse görmüyor ama ben görüyorum ya yetiyor -tatlicadiarzu-
    amway in sıvı bir yağ sökücü sıvısı var onu aldım,sprey gibi sıkıyorum bana mısın demiyor...piyasadaki çeşitli yağ sökücüleri de denedim sonuç alamadım...siz neler yapıyorsunuz,var mı bu işin de bir püf noktası?:uhm:
    yardımlarınızı bekliyorum a.s.

2. 16 Kasım 2008
  3. berHAYAL

berHAYAL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende takıntılıyımdır evdekilere en sonunda bi çare buldum bayağı işe yaradı eskisinden daha iyi şimdi
    kosla vanish kattığım az bir su ile bezi ıslatıp siliyorum bekletmeden başka bir bezle kuruluyorum
    tam çözmesede eskiye oranla daha iyi oluyor

4. 16 Kasım 2008
  5. balpetegim

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    berhayal teşekkür ederim meslektaşım...
    anlamadığım neden hiç kimse cevap yazmıyor,herkes bir iki fikir yazsa iyi olurdu,belki bilmediğimiz şeyler çıkar...
    ben evimde genelde ajax yeşil spreyi kullanıyorum ve çok memnunum,her yerde işe yarıyor ama bu bahsettiğim yağları çözmüyor...yağçöz de kullandım,o da işe yaramadı....bir de dolabın alt yüzeyinde olduğu için sürdüğüm deterjan aşağı akıyor,durmuyor,bu da sorun oluyor tabii...diğer dolaplar gibi rahat silemiyorsun yani...

6. 17 Kasım 2008
  7. lostsun

lostsun Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    benimde takıntımdır o lekeler..
    ben arap sabununu sulandırmadan beze alıp lekeleri bi güzel siliyorum ardından duruluyorum ıslak bezle. bide bir ürün var mobilya cilası onunla parlatıyorum(emsal)

8. 17 Kasım 2008
  9. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bende senin gibi ocağın üstündeki dolabın yağlarıyla bir türlü başa çıkamıyordum ama şimdi çok şükür rahatladım. Ben de amwayin ürünüyle çözdüm ama o sıvılaştırılan değil özel bir ürünü var bu kalıplaşmış yağlar için dışında fırçası var fırçayla sürüyorsun ismide oven cleaner.. Ben çok memnun kaldım fırçayla sürüp 5 dk bekliyorum sonra nemli bezle siliyorum yağlar çözülüyor harika bi şey tavsiye ederim...

10. 17 Kasım 2008
  11. balpetegim

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    sağol canım ben amway den ürünü alırken çok kararsız kaldım,senin dediğinden almayı düşündüm ama bunu tavsiye ettiler keşke onu alsaymışım çünkü spreyin çok faydasını göremiyorum

12. 17 Kasım 2008
  13. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bana onu önerdiler zoom diye bişey ama onun hiç faydası yok sadece hafif yağlarda işe yarıyor.. Ama bu adını verdiğim ürün çok etkili fırırnın üzerindeki dolap beni deli ediyordu ama şimdi pırıl pırıl fiyatı biraz pahalı ama 1 sene gider sanırım(15 ytl) bu fırın içindede kullandım pırıl pırıl oldu yorma kendini al kullan canım..kaydirigubbakcemile5

14. 19 Kasım 2008
  15. Kelimeler Yetse

Kelimeler Yetse Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yalnız dediğiniz 'oven cleaner' isimli ürün fırınlar ve ocaklar içinfisfisfis ahşap dolaplara fln zarar vermez mi?:sm_confused: fırın ve ocağı süper temizliyo ona bişey diyemicem ama kaydirigubbakcemile2

16. 19 Kasım 2008
  17. balpetegim

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    evet ben de daha çok fırın temizliğinde kullanıldığını duymuştum,ama aspiratör için kullananlar da var,çok da memnunlar...benim denemediğim bir o kaldı,bir se onu deneyeceğim galiba

18. 19 Kasım 2008
  19. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yagcozu sıkıp bekletıyorum 15 20 dakıda sonrada sılıp guzelce kuruluyorum tertemız oluyor canım