Mutfak maceraları ve komik anılar.

Konusu 'Yemek Tarifleri' forumundadır ve saftirik tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : saftirik
  1. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Selam herkese bu topikte mutfakta başımızdan gecen olayları paylaşalım istedim hadi bakalım herkes anlarını anlatsın ben başlıyorum :eek:

Ben yemek yapmayı evlenmeden önce bilmiyordum.Neyse evlendim hergün eşim yapıyor yemekleri yada dışarda yiyoruz.Aradan 2 hafta gecmeden eşim isyan bayragını kaldırdı.Hadi bakalım bugünde sen yap dedi.Yaparım ne var dedim :dilcikar:
    Ögleden sonra başladım kuru fasulye yapmaya hiç tarifine bakmakta gelmedi aklıma
    soganı kavurdum etı kavurdum salçasını baharatlarınıda attım.Biberini domatesini ekledim fasuyelerıde yıkayıp attım bekliyorum pişecek 1 saat oldu tık yok 2 saat oldu pişmedi tam 4 saatte pişti.Neyse pilavıda yaptım aksam eşime anlattım oda demesınmı nıye haşlamadın fasulyelerı! Bende aaa haşlamak mı gerekiyodu dedim tabii saf saf :roflol:
    Her kuru fasulye pişirmemde aklıma gelir bu anı.
    Hadi sizdende bekliyorum.

2. 28 Ağustos 2009
  3. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Hımmm ilk evlendiğim günlerde yani 7 ay önce kek delisi eşime kek yaptım.Sonracığıma bir ara elime niyeyse baktım-halbuki işten dönünce kıyafetlerimle birlikte yüzüğümüde çıkarırım-sonuç;parmakta yüzük yok:))))))
    Eşim dediki kekin içine düşmüş olmasın yok cnm dedim ısrarla biliyorsun yüzüğü çıkartıyorum.
    EEE o halde evdede bulamadığımıza göre yüzük nerde bitanem dedi.
    Amanınnn aradık taradık her yere baktık yine yok.
    Eşimin dediği çıktı yüzük kekle pişmiş:))))))))

4. 28 Ağustos 2009
  5. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    bende makarnayi cabuk pissin diye düdüklüde pisirmistim:ecrin_bebek::sinifsinif::bbo:

jelibon25 ve lemonade123 bunu beğendi.
  6. 29 Ağustos 2009
  7. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ayy çok güldüm iyiki aklınıza gelmiş yoksa yerken dişleri kırabılırdınız.

Buda çok komik yaa.

8. 29 Ağustos 2009
  9. 2yengec

2yengec Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bekardım henüz.yumurtalı ekmek yapıcam .yağı tavaya koydum.yumurtayı çırpıyom ekmeği dilimyom.derken bi baktım tavadaki yağ yanmış tutuşmuş.ödüm patladı.elime hemen bi mutfak peçetesi aldım.tuttum tavayı sapından.bahçeye fırlattım.oda ne annem bahçede.kadıncağızın burnunun ucundan geçti tava.anneme bişey olsaydı kendimi affetmezdim.allah korudu.neyse mutfağa geri döndüğümde ne göreyim ben tavayı uçururken yere alev topu düşmüş.yanan yağı akıttım heralde yere.halıda yanıyo.hemen su doldurdum bi kaba üstüne döktüm halının.öğrendimki su ile sönmezmişş alevler.alev önce bi harladı sonra küçüldü.ama nerdeyse korkudan altıma edecektim. :)

10. 29 Ağustos 2009
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    sen bi daha mutfağa girme be şekerim:roflol::roflol:, tehlike arzediyorsunnaniknanik

12. 29 Ağustos 2009
  13. saftirik

saftirik rütbesiz... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    2yengec senin olay trajikomik olmuş ama valla gülmektende kendimi alamadım.
    benimde çok bir kaç anım daha ama onlarıda sonra anlatcam şimdi çıkmam lazım.

14. 29 Ağustos 2009
  15. 2yengec

2yengec Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yağın ateş üzerinde fazla kalınca yanma olasılığını bilmiyodum ,öğrenmiş oldum.:roflol:

16. 29 Ağustos 2009
  17. 2yengec

2yengec Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bekliyoruz bakalım :))

18. 29 Ağustos 2009
  19. Sympathique

Sympathique Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    du bi tane basimdan gecen olayi anlatim
    ben fransaya yeni geldigimde dil kursuna basladim yani haftada 2saat sadece
    aksam icin bulgurlu kofte yapcaktim,dedim ben gitmeden ocaga su koyup bulgura dokum gelene kadar sissin
    ve ben salak az caydanliga bikac bardak su koydum actim, o ara hazirlaniyodum ,sonra arkadasim aradi hadi gelmiyomusun bende bi telasla ciktim evden unuttum ocaktakini

kursa gitmek zaten 20 dk falan suruyo
    neysem iyi guzel dersimizi yaptik tam 1.5 saat olduki, hoca dedi bugun ne pisirceksiniz dedi fransizca
    allahhhh ben bir ayaga kalktim olamaz ben evde ocagi acik biraktim:1shok:
    butun hocalar ogrenciler bana bakti, herseyi topladim ,ben gidiyom dedim ders falan dusunemem,
    yani hava felaket soguk ,20 dk yol feleket ruzgaaarli ve bayir yukari cikmam gerek ,beni bi gorseniz kostur kostur oldum heryerim agridi ruzgar bogazima yuzume kulagima her yerime vurdu,
    ben agliyorum:gitme: hem yeni geldim fransaya bide yetmez gibi kaynanamin evi kendi evimde degil ,herkes calisiyo ben diyom eyvah mutfak yandi ilerden bakiyom aceba itfaiye falan varmi yokmu, duman cikiyomu yaniyomu ev ne durumda,:çok üzgünüm:

eve kendimi bi attim caydanlik ocak ustunde hala yaniyo sadece icindeki su bitmis, allahtan alti fazla acik degildi, su bitincede iceriye yanik kokusu sinmis zaten kostur kostur geldim eve gelince nefes alamadim ve o yanik kokusu agzima doldu basim dondu
    kendimi balkona attim orda biraz durdum heryeri actim

dedim simdi zehirlenirim, gittim hemen yogurt alip yedim hic nefes alamadim olcek gibiydimkafamçokkarıştı
    veee kimseye soylemedim sadece essime soyledim zaten caydanlikta bisey olmamisti sadece koku vardi
    ben bir hafta hasta yattim kullaklarim felaket sanciyo ,bogazim sisti ates falan:gitme:

yani anlicaginiz kizlar bu tip seylere cok dikkar edelim evden cikarken herseyi tekrardan kontrol edin, utunuzu makinalatrinizi ocaginiz, 2 dk falan bi yer bile olsa kapatip gidin
    ben bi ders aldim simdi kac kez dolanirim evi soylemi yaptim boylemi yaptim diye

arkadaslar kusura bakmayin biraz uzun olduya ancak anlattim napim

Son düzenleme: 29 Ağustos 2009