Mutfak tezgah arası..

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve harzemsah tarafından 3 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2013
    Konu Sahibi : harzemsah
  1. harzemsah

harzemsah Üye Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba kızlar kaba inşaat halindeki evimizin içini yaptırmaya başladık. Oldukça stresli ve heyecanlı bir süreç :) Karar aşamalarında kadınlar kulubunun zevkli hanımlarının fikirlerini almak bana çok yardımcı oluyor. Evimin bitmiş fotoğraflarını buraya eklemeyi de sabırsızlıkla bekliyorum..

Sorum mutfakla ilgili. Mutfağımın üst kapakları beyaz parlak akrilik, alt kapakları için parlak açık zebrano yatay çizgili olarak seçtim. Alttaki linkteki renkler;

Eki Görüntüle 771061

Bu da benim mutfağımın çizilmiş hali (kapak renk ve modelleri yukarıdaki örnekteki gibi olacak);

Eki Görüntüle 770884

Tezgahım beyaz çimstone ve evyem de beyaz olacak, Davlumbazı ve ocağımı da siyah camlı seçtim.. Yerler içinde beyaz içinde siyah damarları olan sırlı seramik seçtim çapraz döşendi. Aşağıda fotoğrafı var;

$ghmk.jpg

Sorum tezgah arası için nasıl bir şey yapmalıyım? Aslında fazla karışık olmayan sade bir şey istiyorum. Tek bir renk seçip kare cam mozaik ya da seramik yapsam nasıl olur? Renk olarak açık gri ya da krem-bal rengi gibi bir renk olabilir mi?

Son düzenleme: 3 Ağustos 2013
  2. 3 Ağustos 2013
  3. harzemsah

harzemsah Üye Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Aşağıdaki kataloğa da bir bakar mısınız? Bana farklı geldi böyle bir şey yapsam karışık olur mu? Çapraz olarak döşettirsem tezgah arasına? Ren olarak gri beyaz olabilir mi?

Serabella | Stella Kataloğu

4. 3 Ağustos 2013
  5. cornella

cornella Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    önce hayırlı olsun.......güle güle kullanın inş.

yalnız yukarda kahverengı secılmıs mutfak dolapları. beyaz + kahve yanlış anlamadıysam.....öyle bır mutfakta ben sıyahı pek dusunemedim. cok hoş olmayabılır gibi geldi.keza yerlerde öyle.

6. 3 Ağustos 2013
  7. harzemsah

harzemsah Üye Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yo hayır yanlış görmüşsünüz zebrano kahve rengi değil.. Daha çok sarı -turuncu arası çizgili bir kaplama aslında siyahla da güzel görünüyor ben tezgahımı bile siyah düşünmüştüm ama sonra vazgeçtim. Aşağıda örnek fotoğraflar var;

http://www.higham.co.uk/images/ChiswickContemporary-700w.jpg

$zebrano_1.jpg

$large_poggenpohl-white-bookmatched-zebrano-1.JPG

8. 3 Ağustos 2013
  9. cornella

cornella Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    başka arkadaslar da fıkırlerını öne surerler ama ben 2. fotoyu daha cok begendım.

10. 3 Ağustos 2013
  11. harzemsah

harzemsah Üye Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten benim seçtiğim seramikte beyaz ağırlıklı ilk mesajımda fotosu var ve artık döşendi bile, kötü durmaz umarım.. Teşekkür ederim yorumun için aslında ben tezgah arası için fikir sormuştum..

12. 3 Ağustos 2013
  13. Meg

Meg Her Eve 4 Ayaklı.. Yönetici Editor

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    83
    Konu ilgili bölüme taşındı..

Not: Link paylaşımı yerine foto paylaşımı yapalım lütfen..

14. 4 Ağustos 2013
  15. harzemsah

harzemsah Üye Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Fikir verebilecek kimse yok mu? :KK43::KK43:

16. 4 Ağustos 2013
  17. ameliepoulain

ameliepoulain Küçük Kara Balık Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Renkleri cok güzel secmişssiniz .. Tezgah arasını da bence tezgah için seçtiğiniz cimstone dan yaptırın ,dümdüz devam etsin (yalnız bu biraz maliyetli olur) ..diger secenekler ; siyah mat seramik de ahşap tonlarına cok iyi gidiyor büyük , ferah bir mutfaginiz varsa..Eğer renksiz cam mozaik ya da düz beyaz seramik istiyorsanız da goccia ya bi bakın..😉

18. 4 Ağustos 2013
  19. harzemsah

harzemsah Üye Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bende düşünüyordum aslında bunu ama maliyetli olmasını istemiyorum, o yüzden tek düz renk bir seramik ya da cam mozaik daha çok kafama yatıyor.. Renk olarak beyaz mı olmalı ona karar veremedim üst dolaplar da beyaz olduğu için.. Tavsiyeniz için çok teşekkürler..