MUTFAK TEZGAHI için resimler lütfen

Konusu 'Mutfak Dekorasyonu' forumundadır ve potitom tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : potitom
  1. potitom

potitom Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hanımlar bu benim mutfağım.tezgah ve arataşları için örnek bir resim gönderiyorum.yorumlarınızı ve resimlerinizi gönderin lütfen

bu da örnek resim

2. 13 Mayıs 2009
  3. PapiBJK

PapiBJK Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    bir Beşiktaşlı olarak bu renklere bayılıyorum zaten, hayalimdeki mutfak diyebilirim, muhteşem olacak bence..

4. 13 Mayıs 2009
  5. anteplimix

anteplimix Guest

siyah galaxy granit...
    duvarada cam mozaik harika gider potitoma.s

6. 13 Mayıs 2009
  7. potitom

potitom Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cam mozaik nasıl oluyor.beyaz mı.varsa fotoğraf ekleyebilirmisin.teşekkür ederimkaydirigubbakcemile5

8. 15 Mayıs 2009
  9. radika

radika Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  10. 15 Mayıs 2009
  11. potitom

potitom Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim radika. siyah tezgah olana bayıldım.grili olan da güzelmiş.sanırım ikisi de granit.dün arkadaşımdan bir şey duydum.granit sararma yapıomuş.senin bu konuda bir bilgin var mı?

12. 15 Mayıs 2009
  13. radika

radika Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Granit kesinlikle daha dayanıklı ve uzun ömürlü.Ama temizliğini yaparken belli ürüneri kullanman gerekiyormuş.Cilasını bozup matlaştırabiliyor.Bazı yiyecek ürünleri de leke bırakabiliyor.(limon gibi)Laminant tezgahlar hafif, ucuz renk seçeneği çok.Ama mat görünümlü olanlar çok leke tutuyor.Ocak yanında yanma olabiliyor.Pahalı ama en uzun ömürlü mermer .Artık karar senin mutfağı yaptırdığın firmadanda fikir al bence.Görünüşe göre bitince süper olucak mutfağın.:lepi:Ağız tadıyla güzel yemekler pişirirsin inşallah..:nazar:

14. 17 Mayıs 2009
  15. anteplimix

anteplimix Guest

Granitte kesinlikle arap sabunu kullanacaksın, diğerleri aşındırır diyolar

16. 17 Mayıs 2009
  17. anteplimix

anteplimix Guest

18. 17 Mayıs 2009
  19. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mermer bence kesinlikle yaptırma. annemde var kullanımı çok zor. limon sıcak leke yapıyor. mermeritte önermem. ucuz ama çok basit duruyor. Bazı mutfakçılarda çin graniti var normaline göre daha ucuz görüntüsünü ayıramazsın aman onlardan uzak dur zamanla çatlama yapıyor eğer bi işyeri granit fiyatı diğerlerine göre daha ucuz fiyat veriyorsa onda bi iş vardr derim :)
    Eğer bütçen yetiyorsa kesinlikle çimstone öneriyorum. mermerden daha dayanıklı. görüntüsü parlak granit gibi içinde ayna kırıkları var ışıl ışıl parlıyor. eğer gidebilirsen birgün koçtaşa git. ordaki mutfak örneklerinde tezgahları görürüsün ve kesinlikle aşık olursun :) ama metresi 300-400 tl falan.
    bende bir ara mutfak yaptıracaktım ve çok araştırdım. Genelde mutfakçılar graniti önerir. Ondada tencere falan koyduğunda çok ses yapıyor. eğer bütçen kısıtlıysa ithal laminant tezgahı öneririm. normal laminat tezgahlardan farklı daha kalın. su çekip kabarma falan yapmıyor.
    Fayans yada tezgah için resimden çok birebir yapı marketlerden inceleyebilirsin. Ara fayansları 10x10 fayansları karo şeklinde en üst sıra siyah 2. sıra gümüş gri 3. beyaz 4.sıra gümüş gri son sıra siyah yaptırabilirsen çok şık duruyor. bi tv programında görmüştüm bende.