mutfak yaptıracagım önerilerilerinizi bekliyorum.....

Konusu 'Mutfak Dekorasyonu' forumundadır ve atalay-uxgxur tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : atalay-uxgxur
  1. atalay-uxgxur

atalay-uxgxur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 2 aya kadar mutfak yaptırmayı planlıyoruz bi terslik olmassa inşallah...fakat düşünmem gereken ince ayrıntılar, tezgah çeşidi, dolap kapaklarının çeşidi hakkında püf noktalara ihtiyacım var. göze düzgün gözüksün dagınık gözükmesin istiyorum.renk konusunda ya kahverengi ya krem , beyaz şaşkınım. sakin bi görünüm istiyorum. temizliği kolay olsun diyorum bide ... önerileriniz neler çok ihtiyacım var bi akıl verin bana:uhm:

2. 23 Şubat 2010
  3. xoxmrxuxm66

xoxmrxuxm66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu başlığa birileri bişi yazsa iyi olur her malzemi her ayrıntıyı araştırmaktan gına geldi en iyisi tecrübelilerin konuşması

4. 23 Şubat 2010
  5. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    Canım
    daha önce annemin,kayınvalidemin ve elitimin mutfak ve banyo dolaplarını yaptırttım. Şuanda üst komşuma yardımcı oluyorum. Az çok bişiyler öğrendim diyebilirim.
    Şuan için vakum kapak (pvc) modeller en tutulan modeller.
    Şişme, deformasyon falan ihtimalleri çok düşük.
    Parlak modeller yerine mat veya yarı mat yaptırmanı tazviye ederim.
    Eğer beyazda karar kılarsan kırcıllı beyaz kusurları falan örter. (Kullanımdan,temizlikten ilerde olabilecek çizilme vs.)
    Koyu kahve, gri tonların uzak dur o itici oluyor.
    Tezgah tercihin granitten yana olsun derim ama mermeritte kullanımı granitten daha kolay ve daha ucuz bir malzeme..
    Açıkcası dolap fiyatı kadar granit tezgah fiyatı vereceklerdir...
    Farklılıktan hoşlanırım dersen ahşap veya metal yüzeyleride kullanabilirisin fakat kullanımları sana sıkıntı yaratacaktır.

Bu sabah mutfakçımdan komşum için aldığım fiyatı sana söyleyeyim. Bir kıyaslama yaparsın.
    1,9 x 2,55 köşe mutfak ve 1,2 banyo dolabı buna her ikisi için mermerit tezgahlarıda dahil olmak üzere 3000 TL fiyat aldım.

googleden bir kaç çeşit ve renk alternatifi buldum.Bir firmanın kataloğuda var ama link sakıncalı olabilir diye vermedim.
    Zaten hemen hemen tüm firmalarda aynı kataloglar mevcut

6. 23 Şubat 2010
  7. xoxmrxuxm66

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah canım ellerine ve emeğine sağlık gerçekten faydalı oldu pvc kapağa karar verdim diyebilirim
    ancak 1.9*2.70 mutfağa sadece mutfağa 4000 tl artı aksesuarlar içinde 1000tl ödeyeceğim

8. 27 Şubat 2010
  9. canavar

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    canım eğer araştırma yapabiliyorsan yap
    bu işi ana caddekiler değil arka sokaktaki atölyeler yapıyor sonuçta
    bana mutfak ve banyo için verilen fiyat 7000-8000 gibi uçuk rakamlardı
    biraz dolanınca atölye buldum aradaki o muazzam farkı ödemekten kurtuldumbayanssulusmile

10. 27 Şubat 2010
  11. atalay-uxgxur

atalay-uxgxur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar çok saolun ilginiz için. benim mutfak biraz küçük . genede bu fiatı vermiyolar. mermerit hoşuma gidiyo aslında ama plastik basit gibi dururmu acaba? granit pahalı ne yapğacam bilmiyorum. parlak beyazdan yana diilsin galiba nedenini yazsan aslında. çok sıkılıyorum paranın kısıtlı oluşu beni sıkıntıya sokuyo. güzel naif bişi olsun istiyorum. uygun tabi bide . hayatımda neyi bu kadar istekli dikkatli istesem oluyo hiç. inşallah içime siner yapılınca inşallah:Saruboceq:

12. 28 Şubat 2010
  13. xoxmrxuxm66

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hakklıymışsın canım bir iki marangoza sorunca fiyatlar hayli indi biraz işçilik farkı var yalnız markalılar çok güzel marongoza o çizimleri nasıl anlatacağım bilmiyorum

14. 2 Mart 2010
  15. canavar

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    rengi fark etmez parlak olanların hepsinde en ufak bir çizikte kendi muazzam belli ediyor.
    o ilk günkü güzellik 6 aya kalmadan yok oluyor
    hele evde birde çocuklar var ise
    mermerit plastik gibi durmuyor
    eltiminkinin içine dore simler attılar özelliklede spot ışıkların altında süper gözüküyordusempatiksalakcinni

markalılar cidden çok ama çok güzeller
    eğer nette var ise mutfakçına oradan göster yada firmadan katalog al hiç olmadı çaktırmadan fotolarını çek kötükedihüso

Son düzenleme: 2 Mart 2010
  16. 3 Mart 2010
  17. tombili

tombili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    eşimle benim evle ilgili bütün dekorasyon hizmetlerini verdiğimiz bir şirketimiz var bu konularda bilgiliyim o yüzden bi kaç şey yazmak istiyorum
    graniti mutfak da dahil ev içi hiçbir alanda tercih etmeyin radyasyon etkisi vardır. biz şu anda hiçbir müşterimize graniti ev içinde kullanmıyoruz google da aratırsan sakıncalarını okuyabilirsin onun yerine çimstone önerebilirim çizik yapmaz renk değiştirmez üstünde rahatlıkla limon ve asitli şeyler kesebilirsin kesme tahtasına bile gerek yoktur
    renk açısından ise mutfağın güneş alıyor mu ona dikkat etmeni öneririm güneş alan bir mutfaksa beğendiğin her renk olur ama güneş almıyorsa mutfağın o zaman açık renklere gitmende fayda var sonuçta bütün günün nerdeyse mutfakta geçecek
    pvc kapağa alternatif olarak balon kapak öneririm ve cam kapaklar şu ara revaçta ve kullanımı rahat oldukça da şıklar
    model konusunda ise beğendiğin bir markaya çizim yaptırabilirsin sonra da makul bulduğun bir yere yaptırabilirsin bizden de bu şekilde tasarımlarımızı alıp geri gelmeyenler oluyor pek etik bulmasam da allah herkese bi kazanç gönderir sonuçta diyorum
    malzeme size aynı gibi gözükebilir ama aradaki farkın sadece markadan mı ya da işte dükkanın çok pahalı bir muhitte bulunduğundan mı yoksa gerçekten malzemenin kalitesinden mi kaynaklandığına çok dikkat edin dediğim gibi siz bir fark göremezsiniz ama ustası hangi malzemenin kaliteli olduğunu bilir ucuz olsun diye kalitesize bulaşmamaya dikkat edin
    uzun oldu ama yardımcı olmak istedim umarım olabilmişimdir.

18. 3 Mart 2010
  19. xoxmrxuxm66

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    önerilerini kesinlikle dikkate alıcam teşekkürler birde çimstone de fiyatlar nsıl acaba