Mutfakta parke temizliği...

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve yasemenim tarafından 5 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : yasemenim
  1. yasemenim

yasemenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb kısslar mutfağı parke olan hanımlara sorayım mutfağımı yaptıracam kararsız kaldık yerleri parke yaptırmak istiyorum ancak temizliği konusunda endişeliyim yağ lekesi tutuyormu malum yağ lekesi kolay temizlenmiyor diğer lekelere kirlere razıyım siler süpürürüm ancak yağ lekesi uğraştırıyor parkeyi çizmek zedelemek istemem açık bir renk düşünüyorum meşe kayın gibi şuan evinde parke kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum siz ne derseniz onu yaptıracam terlik giyme alışkanlığım yok fayansın soğukluğu olmasın istiyorum ama temizliğiiiii sürekli temizleyemem çalışıyorumm siz nasıl temizliyorsunuz yardım ederseniz düşünekten kurtarırsınız kafam kazan oldu karar veremedim tsk ediyorummmmmsempatiksalakcinni

2. 5 Mayıs 2010
  3. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Canım benim mutfağım parke ve çok da memnunum. Islak bırakma yeter. Granitten daha kullanışlı.

4. 5 Mayıs 2010
  5. yasemenim

yasemenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tsk ediyorum a.s.cevaplarınız çok önemli ona göre hareket edecem bu arada zevkin ve mutfağın çok güzel güle güle otur

6. 6 Mayıs 2010
  7. xoxmrxuxm66

xoxmrxuxm66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kullananan herkes memnun bende yaptırıyorum leke felan tutacağını da sanmıyorum sıcaklığıda artı güzel bişi

8. 6 Mayıs 2010
  9. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Bir şey daha ekleyeyim aklımdayken. Benim parkem renginden dolayı su izini fazla göstermiyor. Ayak izi de kalmıyor. Ama bir saç telini, bir susam tanesini bile çok fazla gösteriyor.
    Karşı komşum koyu renk yaptırdı. Onda da tam tersi oldu. Kırıntılar saçlar görünmüyor ama su lekesi ile ayak izi kalıyor.
    Parkenin rengini seçerken bunları gözönünde bulundur bence.

10. 6 Mayıs 2010
  11. oz81

oz81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    o zaman ikisinin ortasında bi renk seçerse ,hiç bir sorun yaşamaz ..

12. 6 Mayıs 2010
  13. nanedem

nanedem kalbimömürlüksende emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimde parke ve süper oluyo bence taştan daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum daha az leke oluyo ve taştaki gibi derz olmadığı için ilerki zamanlardada daha temiz kalacağından eminim tabi suya dikkat öle su dökülünce uzun süre bırakma ne olur ne olmaz ağaç sonuçta ,

he bide eğer ustanız yapabiliyosa ki yapar mutfak dolaplarının altını 50 yada 55cm fayans yapsın geri kalan kısmı na parke yapın dolabın altı fayans olursa için daha rahat eder benimki öle görünmüyo hçbişekilde dolabın bazası kapatıyo taş kısmı içerde kalıyo ve içim rahat lavabo ve bulaşık makinesi akıtsa bile sorun olmaz siler geçersin

sana şimdiden kolay gelsin :KK66:

14. 6 Mayıs 2010
  15. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Bende bir hafta önce parke yaptırdım.
    Evimi yapan mimar önerdi ve şu an memnunum.
    Minik bir halı attım yere.
    Mis gibi siliyorum çıkıyorum.
    Sildiğim suya az pril az da marc ekliyorum leke falan kalmıyor.
    Mopla siliyorum.
    Benim ki koyu renk.
    Yere düşen hiçbirşey göze batmıyor.

16. 6 Mayıs 2010
  17. yasemenim

yasemenim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar siz iyiki varsınız yorum yapan herkese tsk ediyorum mutfakta parke fikri bilmeyene kullanmayana yabancı şimdi çok rahatladım karar verdim parke yaptırıyorum artık rengini de orta bir renk seçtim mi tamam valla çok rahatladımmmmm bi de evimin renklerine karar verdim mi 1 ay içinde taşınırım insallahh boyadan sonra parke sonra dolaplar ne zor yaaaa.s.

18. 8 Mayıs 2010
  19. nurunayn

nurunayn böyle olmak istiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benimde parke ve mis mis..
    küçük mutfağıma uygun halım var onu seriyom, silip süpürüyom tertemiz oluyo, hatta geçen ocağın önüne yağ sıçradı cif çamaşır sulu deterjanla sildim tertemiz oldu, koyu renk suyu gösteriyo ama silince tertemiz oluyo..