Mutfaktaki acemiliklerimiz,,

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve Elis tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

2 Mart 2009
    Konu Sahibi : Elis
  1. Elis

Elis Guest

a.s.mutfaktaki acemiliklerimizi paylasalimmi?

mesela,
    pirasa yaptim,diyorum bunda bise eksik ama,esmin demesiyle uyandim,hani bunun pirinci:mymeka:

sehriye corbasi yapacam bigun,sehriyeyi birazcik fazla koymusum heralde pilav oldu,tamir ediyim derken corba corbaliktan cikti zaten,:roflol:

vs.vs.vs...aklima gelenler simdilik bu kadar ,aklima geldikce yazarim ......
    simdiden hepinize tesekkur ederim,a.s.

2. 2 Mart 2009
  3. berna16

berna16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kaydirigubbakcemile3benimde saymakla bitmez ama ilk yeni mutfağa yeni girdiğim zamanlarda söyleyim ilk kurufasulyeyi öğrendiğimde fasulye çok gelince yemeğin yanına piyaz yapmıştım kaydirigubbakcemile3 şimdi gülüyorum ama o zaman kayınbabam uyarmıştı kızım piyazla fasulye olmaz die gene başka bigün yemeğin altını kısıp annemlere gitmiştim akşam üstü döndüğümde tencere kömürleşmiş vaziyette içersi iğrenç bi koku vardı :sm_cool: ama şimdi öğrendim yerimseniben

4. 2 Mart 2009
  5. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    dun kısır yaptım berbat oldu bulgur hiç şişmedi ayrıca sulu oldu neden acabakaydirigubbakcemile

6. 2 Mart 2009
  7. berna16

berna16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım kaynar su dökmedinmi bulgurun üstüne yada bulgur iyi değilmiş kaydirigubbakcemile3

8. 2 Mart 2009
  9. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ılık su döktum acaba oyuzdenmı böle oldu?

10. 2 Mart 2009
  11. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    İlk bulgur pilavı deneyimimde bulgurları yıkamayı unutmuştum!:eek:
    İçinden bir sürü çer çöp çıktı.:tomato:

12. 2 Mart 2009
  13. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Bende bir kere çorbanın üstüne biberli yağ yaparken alev almıştı.Mutfak simsiyah olmuştu,perdelerin bir kısmı da yanmıştı.

O panikle lavaboya götürüp suyu açınca daha da berbat bir manzara oldu.Hiç unutamam,saftirik ben:roflol:

14. 3 Mart 2009
  15. alevsi

alevsi her şey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ayyy aklıma bi sürü şey geldi
    ilk kez tek başıma mutfaktayım normalde yemek yapmaya 5. sınıfta başladım ama annem evde yokken ilk kez mutfağa girdim annem gelmeden yemek yapmak istiyorum.
    evdeki bulgur şehriye pirinç mercimek ne varsalı bir pilav yaptım domates soslu.yanına yoğutlu makarna:) birde hamur yuğurdum tavada kızartıp yanlarına pide gibi servis yapmak için.tabi tavanın sapı aşırı ısıya maruz kalmış tutmamla yere atmam bir oldu tabi yerdeki halıfllex tavanın tababına yapıştı halıda yuvarlak şekilde daha kıyu bir renk oldu.
    ertesi gün yine annem evde yokken mutfak camını sildim perdesini yıkamak için su ısıttım demlikle demliği sağlam tutamayınca emzik kısmı kırıldı.
    bütün kızlar toplandık kısr yapalım diye baktım ince bulgur yok normal bulgurla pilav yapıp içine yeşillik doğramıştım iyi olmuştu:)
    kek yapmanın püf noktasını bi erkekten öğrendim.keklerim eskiden büsküvi gibi olurdu.

16. 3 Mart 2009
  17. alevsi

alevsi her şey çok güzel olacak Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben bulgurları asla yıkamam. paketli olanlarda öyle sorun olmuyor:) yıkadığım zaman lapa oluyor. ama pirinçleri dakikalarca yıkarım.

18. 6 Mart 2009
  19. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    25 yaşında mutfağa girersen olacağı budur , annem çok dedi ama kızım bak gör yapma ama öğren çok zahmet çekersin diye. aman anneee başa gelince yapılır o boşver şimdi diyip sallamıyordum kadını.
    yemek fiyaskolarımı hiç anlatmiyim halen de devam ediyor zaten..
    ama en rezil olam mutfak deneyimim , bulaşık makinesine yepyeni çatal-kaşık takımımı yıkamak için atmıştım , tabi hayatımda ilk kez bulaşık makinesi çalıştırdığım için deterjan gözünü zor buldum bir doldurdum yıkamayı başlattım benim için büyük bir zaferdi fakat yıkama bittikten sonra çatal-kaşık ve diğer yemek takımlarımda birsürü çizik leke vardı ne oluyo noldu derken farkettim ki , bulaşık deterjanı yerine bulaşık tuzu kullanmışım ve kesinlikle bulaşıklara temas etmeyin diye yazmışlar kutuya koca koca :|. kendimi çok şaşkoloz :çok üzgünüm:hissetim o anda.:tomato: