Müthiş bir mektup, hem komik hem düşündürücü...

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve canayakxixn tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

  25 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : canayakxixn
 1. canayakxixn

  canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  4.945
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Emine gızım,
  Benim. Ayşe nenen. Bildin mi? Bildin dabii. Elimde böyüdün a gızım. Yoğsa şehere oğlumun yanına gitdimdiye beni untuveedin mi?

  Böğün tam 10 gün oldu köyden ayrıdüşeli. Çok özledim orları.Doktura çıkarttı beni oğlan.Gözümdeki katarağı aldılar Allah razı olsun. Perde falan galmadı. Çayıra baktımmıydı, goyunların hepisini görecem.Azcık sıkıldım burlarda. Haldenannayan da olmadığına, köye mektup yazdırayım dedim göççük toruna.Canım pek daraldı buralarda. Gocabi köyü bi binaya doldurmuşlar. Herkesleri kümes gadar evlere tıkmışlar.Bir tek hamamı güzel benim oğlanınevinin. Hamamdaki çeşmenin kurnası görsen Eminem, gocaman. Cakuzi kurnası. Bizim gölbaşı gibiböyük deel, biriki debelencek gadar emme çimiyom içinde zaman zaman. Haftaya köyden burlara gelcekler varımış. Çıtırların Hilmi'den bağ makasını yolla bana. Bizim
  gelinin tırnaklarını kırkacam. Bostan çapası gibi olmuşlar,sorduydum,"kesemiyoz" dedi, utancından boya sürüyo gariban.

  Okusun, ilim bellesin diyin şehere gönderdiydik emme edepsizliği bellemiş benim oğlan.Eve, gelinin gözü önünde cıbılgadınlar getiriyo her akşam. Gadınlar bir oynayyolar, bir güleyyolar sabahagadar heç utanmadan. Şükür ki heç çıkmayolar o güçük gara kutudan.

  Gelin de accık beceriksiz ya..Ne etcen gari.. Ocakta tencere tıngırdatmaya üşeniyo, alıyo bizi hambörgermiymiş, ham börülcemiymiş ney, onu yimeğe götürüyo. "Ben ham yimek yimem a gızım.." dedim dinnemedi.

  Arpaya katsan at yemez, kepeğekatsan it yemez. Anaaa,gurudum, Cıkcıklar'ın bağındaki gorkuluk kadar galdımaçlıktan.Hele bi dur. O yimeklerin yanınagara bi su veriyollar da Eminem, içtiydim, dedim Allah, yandım anam." Yanndı genizlerim, köpükler çıktı ağzımdan burnumdan. "Şeheringara suyu gudurttu beni herhal" dedim aklımdan. Anaam, bi iyi geldi bana osonnadan. Hergün alıyo torun bana o gara şişeden bakkaldan. Gerçi masrafçıkarmayam oğlana diyom emme "Alacağım bir iğne,çeliğin okkasından bana ne" diyom sonradan. Zaten hepiciği müsrüf. Akşama gadar kavuruyolar, sabaha gadarsavuruyolar.

  Böyük torun helhal evlendi, başka evde yaşıyo dediler. Gayrı ocağından ayrı yaşamak
  isteyo dediler. Çağırın göresim var dediydim. Aaşam gelecekti, bekledim uyuya
  galmışım. Gece ayakyoluna galktıydım. Anaa, baktım salonda biri yatıyo. Usulca
  yanaştım, gafasına yorganı çekmiş, parlak küpesi upuzun saçları gözüküyo. "Hah"
  dedim. "Torun sürpüz yaptı.Yeni gelini de getirivermiş, saçları da küpeleri de pek ışıl ışıl" derken, yataktan dönüverdii... "ELLEH.. Gelinin gara gara sakalları, pos pos bıyıkları var!!." Elim ayağım boşanıverdi. Başladımbağırmaya "Ecinni fış fış! Ben sana dokunmam kış kış!!. Destur Bismillah.. YaaAlllaaahhhh!!.." derkene bayılmışım. Ayılayazdım, gözümü açdıydım, ecinni bana"Babanne" diye yapışıverdi, gene bayılmışım.Sonnadan annadım ki, o yeni gelindeel benim büyük torun Hidayet'miş."Sana dedenin adını verdik. Hidayeteereceğine zıvanadan çıkmışın" diyip bastonu dehledim gafasına.


  Ben eyiyim Emine gızım. Meraktagalma. Sade, bazı diyom keşke gözlerim perdeli galaydı. Belki o perdeden görmüyodum bunnarı.