Mutlu Bir Evlilik Için Eşinizle Mesajlaşin!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve yaren_76 tarafından 10 Mart 2007 başlatılmıştır.

10 Mart 2007
    Konu Sahibi : yaren_76
  1. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    MUTLU BİR EVLİLİK İÇİN EŞİNİZLE MESAJLAŞIN!

“ÇAĞIMIZIN METRESİ İNTERNET VE CEP TELEFONU OLDUĞU İÇİN KENDİNİZE BİR CEP TELEFONU EDİNİN VE EŞİNİZLE BOL BOL MESAJLAŞIN”​

Evlilik sorunlarıyla ilgili elimizde bulunan veriler, ülkemizde son yıllarda özellikle büyük kentlerde bilinen sorunlara ve sorunların kaynağına artık teknolojinin de katıldığını kanıtlıyor. Mutsuz ve birbiriyle anlaşamayan evli bir çiftin sorunları üç aşağı beş yukarı iletişimsizlik, şiddet, birbirine değer vermeme, aile büyüklerinin evliliğe müdahale etmesi, aldatma, karakter uyumsuzluğu, ekonomik sebepler, eşlerden birinde görülen alkol ve/veya madde kullanımı, cinsel problemler, bakımsızlık... gibi sıralanırken şimdilerde teknolojinin çok ilerlemesiyle birlikte bu sorunlara eşlerden birinin ,sahip olunan teknolojik alet veya makineyle eşinin kendisinden daha çok ilgilendiğini hissetmesi de eklendi. En çok da cep telefonu ve internet yüzünden başlayan kavgalar çözümsüzlük yaratıyor.

2003 senesinde evlilik sorunlarıyla başvuran ve profesyonel yardım verdiğim çiftlerin % 27’ sinde dinlediğim bu teknolojik aletlerin çiftin arasına girmesi ve çağımızın metresi olmaları sorunu söz konusuydu. Yardımcı olurken bir de bu aletleri beraber kullanmalarını tavsiye ettiğim çiftler üzerinde son derece olumlu sonuçlarla karşılaştım.

Çağımızın en gerekli ve en zevkli işlerinden biri olan teknolojik nimetlerini birlikte kullanırken eşlerin birbirleriyle chat yapması, mesajlaşması evliliklerine çok olumlu yansıyor. Hem birbirleri için birşeyler yapıyorlar hem de teknolojiden uzak kalmıyorlar. Birbirlerinin yüzüne karşı söyleyemediklerini de bu sanal ortamlarda açmaları ve tartışmaları sorunlarının çözümünde son derece etkili olmaktadır.

Bu yüzden eşinizi teknolojik aletlere kaptırmamak için siz de bu ortamın içinde yer almalısınız. Evlilikte mutluluk sadece yüzyüze olarak korunamıyor çünkü son zamanlarda...

prof dr arif verimli

2. 13 Mart 2007
  3. BenSergu

BenSergu SATRAB Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    yarenciğim arada sırada bunu uyguluyordum yani bilimsel yanını bilmeden şimdi yazından sonra daha sık uygulayacağım demekki doğru yoldayım emeğine sağlık arkadaşım :))

4. 13 Mart 2007
  5. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    malesef evlendikten sonra mesajlaşma bitti...sadece ben atarsam cevap yazıyor o kadar o da çok kısa...ben uzun uuzn yazıyorum o sadece evet yada hayır bakarız yazıyor:))))

6. 14 Mart 2007
  7. graf

graf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bisde mesajlaşıyorus hala bu gerçekten ii oluo arada mail atıyorus.tabi sevgilyken çok sı msjlaşırdık şimdi o kadar değil

8. 14 Mart 2007
  9. vitamin

vitamin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayatta yapılacak küçük detaylar hayata büyük değişimler olarak yansıyabiliyor ))

10. 15 Mart 2007
  11. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evet bizdede mesajlaşma bitmiş eşime hatırlattım,farkına varmadan geçim derdine düşünce evlilik monotonlaşıyor diyoruz böyle başlıyor herşey

12. 16 Mart 2007
  13. eskişehir

eskişehir Guest

bizde özel günlerde mesajlaşırız.ama genelde ben atarım.onada atmasını sık sık hatırlatırım.evliliği monotonlaştırmamak lazım.haklısın yaren.

14. 17 Mart 2007
  15. duru27

duru27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Haklısın aslında yaren 76.paylaşımın için saol canım.

16. 18 Mart 2007
  17. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sende sağol canım

18. 18 Mart 2007
  19. humane