Mutlu Birlikteliklerin Sırlarını Bilenler

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve matahari_ tarafından 7 Kasım 2010 başlatılmıştır.

7 Kasım 2010
    Konu Sahibi : matahari_
  1. matahari_

matahari_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Foruma baktığımda görüyorum ki, pek çok yeni evli bayan var. İlk zamanlar pek çok iletişim ve uyum sorunları oluyor bildiğiniz gibi. Uzun süredir evli olan ya da evli olmasa da uzun süredir bir ilişki yürüten arkadaşlar, bu işin sırları neler biz tecrübesiz bayanlarla paylaşır mısınız? :KK67: Bu konunun tek bir reçetesi yok yani şunu yap şunu yapma denilemez elbette. Ama bazı genel geçer kurallar da vardır illa ki. Biz bayanlar neler yapmalıyız ki, hem kendimiz mutlu olalım, hem de güzel bir evliliğimiz olsun? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Bu arada forumda benzer konular var ama ben toplu halde bu konuda konuşup önerilerimizi, dertlerimizi paylaşalım dedim...

Son düzenleme: 7 Kasım 2010
  2. 8 Kasım 2010
  3. matahari_

matahari_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Çok zor bir soru sordum galiba?:KK1: Ya da mutlu evlilik diye bir şey yok :KK1:

4. 8 Kasım 2010
  5. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    [B]bence denklik çok önemli.
    kültürel anlamda aynı olan, maddi olarakda denk olan,arkadaş olabilimek,aynı şeyleri yapmaktan hoşlanmak,hayata aynı noktadan bakabilmek yada kısmen bakabilmek
    ortak hayaller kurabilmek,yanında kendini rahat hissedebilmek kasmamak kendini,yaş farkı fazla olmamalı,
    herkesin öncelikleri farklıdır.
    evlilik idare et oyunudur herkes birbirini idare eder sonuç ya mutlu mesud gider yada biter:)
    [/B]

Son düzenleme: 8 Kasım 2010
  6. 8 Kasım 2010
  7. ecrin1001

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    [B] evlilik zor hiç evlenmeye gerek yokmuş aslında:)[/B]

8. 8 Kasım 2010
  9. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yani geleneksel bi evlilik süreci yaşamadık biz k.valide beni istegmemişti ilk zaman eşimde almazsan alma ben giderim dedi ve yanıma taşındı baktılarki biz kararlıyız ve beni istemediği surece oğlunuda kaybedecek barıştık tanıdıkca sevmişti aslında yada ben oyle sandım.... aynı evi paylaşınca evlendiğinde bi fark olmuyo ama iyikide boyle olmuş huyunu suyunu sonradan öğrendiğim bi adamla sonradan uyum yakalamak tahammul etmek ailesini banımsemek ten uyumu olmayınca boşanma aşamaları falan yaşayamazdım ben tahammulsuz ve sinirliyim. yani açıkcası bi arada geçinip geçinemeyeceğini anlamanın en ii yolu gibi geldi önce aynı evde oturmak velhasıl iyi tanımak önce arkadaş olmak bazen aynı evde kendinize ayrı zamanalar ayırmayı bilmek laızm.... sevgi neşe huzur olmayınca cinsellik sarılma şakalaşma hiç bir şey olmuyor. bazen görmezden gelmek laızm bazı seyleri, kedi köpek gibi olsakta dışarı karşı asla ödünvermios biz neden durduk yere başkalarını bize karşı dolduralım ki mesela tartışsak suratımızdan belli olur ama asla içeriğini kimseye anlatmayız. ne bilim bizde böyle he birde aileleri içimize fazla sokmayız iç işlerimizi mali durumumuzu kimse bilmez ketumuz

10. 8 Kasım 2010
  11. ecrin1001

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    mesajı düzeltecektim:KK43:

12. 8 Kasım 2010
  13. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    benden bir kac oneri:

-sinirliyken tartisip kavga etmek yerine kendinize hakim olun, agzinizi tutun ve bir sekilde sakinlesmeye calisin(hic bir zaman yapamadigim bir sey ama belki yapan olur, yazayim yine de :KK1: )

-guleryuzunuzu hic bir zaman eksik etmeyin.

-eslerinizi cocuk gibi cok simartip tepenize cikarmayin ama kotu de davranmayin tabii ki. bu ikisinin arasinda ilgi tam kararidir.

-bir sorununuz varsa icinize atip ta dolmayin cunku bunlar olur olmadik zamanda icinizden cikip huzurlu ortaminizi bozar. aklinizda, icinizde ne varsa soyleyin konusun. icinizde bir sey kalmasin.

14. 8 Kasım 2010
  15. haticeemm

haticeemm Eşine ve Oğluna Aşık Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    iyi geçinmek iki kişinin kusursuz olmasıyla değil,birbirinin kusurlarını hoş görmesiyle olur.bence huzurlu evliliğin sırrı bu.sanırım biz evlilikte su hataya çok düşüyoruz.eşimizin huyunu değiştirme çabası...neden onları olduğu gibi kabul etmiyoruz....aslında evlenmeden önce eşlerimiz huylarını gösteriyor ama bizim gözler aşk sarhoşu olduğu için hiçbir kötü huyunu göremiyoruz...evlendikten sonrada o huylarını gösterdikleri zaman eşimizin evlendikten sonra değiştigini sanıyoruz.......

16. 8 Kasım 2010
  17. seda1986

seda1986 çooook mutlu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    evliklilik bence hayatta yapmış olduğum en güzel şeylerden biri:nazar:
    kocamı çooooooooook fazla seviyorum çünkü,4.yılımıza giricez
    en önemli unsurlar hiç uzatmıcaksın tartışmaları aile problemlemleri olmayınca zaten herşey süper oluyor beklentilerini hiç bi zaman fazla tutma ki artı birşeyler olduğunda dahada mutlu oluyorsun tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler yaa oda doğru
    hayatta hep şükür ederek yaşarım ne maddi ne manevi çok beklentim yok hayattan sağlığımız yerimizde olsun evimde huzur aşk olsun zaten cennette gibiyim
    allahım beni kızımdan kocişimden ayırmasın ölürsek bile hep beraber gidelim bu hayattan

18. 8 Kasım 2010
  19. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    evliliğimde 22 sene bitti.çok sıkıntılarda yaşadık.çok güzel günlerde geçirdik.ben allaha şükür mutluyum.inşallah bundan sonrada hep mutlu olurum.
    beklentim hiç olmadı yada hep azami oldu.bekarkende hiç evlenince şöyle olsun,böyle olsun demedim.gün nasıl gerektirdiyse öyle yaşadım.kinci olmadım.doğum günümü unuttu diye hiç sorun etmedim.olabilir hayat telaşesi ne olacakki.mutluysam bana hergün özel.benim eşim sürpriz yapmayı bilmez.yapmaya kalksa eline yüzüne bulaştırır.ben eşimi olduğu gibi kabul ettim.