Mutlu evliliğinizin düşmanı; üçüncü kişiler

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve BenDenizYildizi tarafından 28 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Kasım 2007
    Konu Sahibi : BenDenizYildizi
  1. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    İlişkinizdeki üçüncü kişilere meydan vermeyin! Eşinizle aranızda çıkan sorunların nedeni üçüncü şahıslar mı? O halde ...
    Mutlu bir evliliğiniz var ancak bir türlü baş başa kalamıyorsanız sizi böyle alalım...

İlişkinizdeki üçüncü kişilere meydan vermeyin! Eşinizle aranızda çıkan sorunların nedeni üçüncü şahıslar mı? O halde artık onları devreden çıkarmanın ve bu ilişkiyi ikinize özel kılmanın zamanı geldi. Bir erkekle bir kadın arasındaki duygusal beraberlik, insan ilişkileri içinde yürütülmesi en zevkli, ama aynı zamanda en zor olanı.

Birbirine zıt karakterlerin çatışması, yetersiz ya da yanlış iletişim, anlayışsızlık ve kıskançlık, güç mücadelesi ve birbirine yaşam alanı tanımama, evlilikte en sık karşılaşılan sorunlar. Ancak bir başka önemli problem var ki, aslında tam olarak ne kadından, ne de erkekten kaynaklanıyor.

Tartışmaların sebebi bu kez sürekli araya giren, ilişkiye durmadan müdahale eden üçüncü kişiler. İki gönül bir oluyor ama dış etkenlerden kaynaklanan sıkıntılar yaşandığı için samanlık seyran olmuyor.

Birlikteliğinizde bu tip bir pürüz varsa, aranıza giren her kim olursa olsun ona bu ilişkinin iki kişilik bir ilişki olduğunu göstermeniz yani sınırlarınızı çizmeniz şart. İlişkilerin en sık karşılaşılan davetsiz misafirleri kimler mi?

Anneler ve oğulları

Yüzyıllardır gizemini koruyan, tuhaf ve mahrem bir ilişki söz konusu. Siz de bu ilişkiyi değiştiren ilk kadın olma hayallerinden vazgeçseniz iyi olur. Annesi sürekli aranıza girmeye ve sizi ona kötülemeye çalışıyorsa sakın kızıp eşinizle ipleri koparmayın.

Onu karşınıza alıp sakin sakin konuşun. Annesiyle arasındaki özel ilişkiye saygı duyduğunuzu, fakat sizin ilişkinizin de özel olduğunu ve aynı saygıyı ondan da beklediğinizi söyleyerek annesiyle sizin hakkınızda hiçbir şey konuşmamasını isteyin. Annesine de olabildiğince nazik ama mesafeli davranmaya gayret edin.

En iyi arkadaşınız

Tamamen iyi niyetle üstüne vazife olmayan işlere karışan, haberiniz olmadan gidip eşinizle konuşan ve sizin sır olarak verdiğiniz bazı düşüncelerinizi ona taşıyan bir arkadaşa sahipseniz, iki şekilde hareket etmelisiniz:

Öncelikle artık onunla birlikteyken ilişkinizi sorgulamaktan vazgeçin. İkincisi ona iyi niyetinden emin olduğunuzu ama yine de bu tarz davranışlarının sizi zor duruma düşürdüğünü, hem eşinizle hem de onunla ilişkinizi yıprattığını; duygu, düşünce ve şüphelerinizi anlatmanızın tek nedeninin içinizi güvendiğiniz birine dökme ihtiyacı olduğunu ama artık bu güveni hak edip etmediğinden emin olmadığınızı söyleyin.

Onun arkadaş grubu

Eşinizin sizi bir türlü kabullenemeyen ve onu size karşı sürekli dolduran bir arkadaş grubu varsa yapmanız gereken tek şey, eşinizi bu gruptan koparmaya çalışan, kötü kalpli bir cadı olmadığınızı kanıtlamak...

Eşinize onlarla vakit geçirmesi için fırsat verir, hatta bazen hep birlikte bir şeyler yaparak sizi daha yakından tanımalarını sağlarsanız, size kızmalarını ve ilişkinize girmeye çalışmalarını önlemiş olursunuz.
    Kaynak:haber7

2. 28 Kasım 2007
  3. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kıskanan bir pkk grubu çatlasınlar patlasınlar
    birşey yapmaya çalışıyorlar ama hedeflerine ulaşamıyorlar:teytey:

4. 28 Kasım 2007
  5. kleopatram

kleopatram Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    güzelmiş kimseyi karıştırmamayı çok ii uyguladım sanıyorum. yaşasın kötülük:KK46:

6. 28 Kasım 2007
  7. HanimAga

HanimAga Guru Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    286
    Musuz evliligin sebebi sadece bizleriz araya 3. kisileri sokmamaliyiz. Eger 3. kisileri araya sokmussak hic mutlu olmamamisiz dekemektir.

8. 28 Kasım 2007
  9. kumsalll

kumsalll Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet mutsuz olmak için bir kaynınız olsun yeter

10. 28 Kasım 2007
  11. EU1

EU1 Guest

allahım beni kimsenin arasında üçüncü kişi yapmasın. amiinnnnn:enbuyukkk:

12. 15 Kasım 2008
  13. gulsah23

gulsah23 Guest

b i evlilikte kaynana kayınpeder görümce karışıyorsa o evlilik yürümez benim durumum 5 .kişilere kadar yansıdı bıktım onlardan Allah sizinde cezanızı mutlaka vericek inşallah.siz benim mutlulugumu bozdunuz Allah da sizin mutlulugunuzu bozsun...

14. 15 Kasım 2008
  15. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Laf getirip götürmeler,
    kıskançlıklar
    nazar degemeler,
    insanın aklını karıştıranlar,
    kendi çıkarı için sevgiyi bozmaya çalışnlar,
    iftiralar,
    hep 3. kişilerin marifetidir.

16. 15 Kasım 2008
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    3.kişi olarak;annesi,arkadaş grubu ve benim yakın arkadaşım gösterilmiş..benneyaptımki
    malesef bizim aramıza bu 3 ü de giremez..:nazar:

18. 15 Kasım 2008
  19. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

kimsenin aramıza girmesine izin vermicem buna yeni karar verdim bu konu açılmış kalbimmi temismiş nehihoyyyt
    şaka bi yanaa gerçekten doğru tesbitleryerimseniben

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.