Mutlu evlilik için 'affet ve unut'

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve 1BukeT tarafından 27 Mart 2007 başlatılmıştır.

27 Mart 2007
    Konu Sahibi : 1BukeT
  1. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    Prof. Dr. Toksöz Bayram Karasu, eşi Sylvia Karasu ile mutlu bir evliliği olduğunu söyledi. ABD'de dört hafta üst üste 'best seller' olan ve birçok dile çevrilen 'Huzurlu Yaşama Sanatı' adlı kitabın yazarı Prof. Dr. Toksöz Bayram Karasu, Erzurum'da katıldığı bir toplantıda evliliklerin yürüyebilmesi için eşlere 'affet ve unut' formülünü önerdi.

New York'ta Albert Einstein Tıp Fakültesi Psikiyatri ve Davranış Bilimleri Bölüm Başkanlığı yapan Karasu, mutlu evlilik için şunları söyledi:

"Evlilikte sorunlara karşı en önemli davranış biçimi hoşgörüdür. Evliliğin yürümesi için eşler, birbirini yaptıkları hatalardan dolayı mutlaka affetmeli ve unutmalı. Üç-beş yıl sonra, 'Sen böyle yapmıştın' demek huzursuzluk yaratır. Eşler, birbirlerinin hatalarına katlanmalı. Dış dünyadaki savaştan çıkarak akşam evine gelen erkeği, kadın çok sıcak karşılamalı. Kendine önem veren kadın eşini karşılarken geniş bir etek giymeli. Dışarıda mücadele eden erkeği eteğinin altına almalı. Erkeğin ona ihtiyacı var."

'Evlilikte aileler çok önemli'

Prof. Karasu, eşlerin birbirini çok iyi seçmesi gerektiğini de ifade etti. Erkeğin de kadının da hangi aileden geldiğine bakılması gerektiğini, 'Anasına bak, kızını al' deyişininin çok doğru olduğunu savunan Karasu, "Ama sadece anasına değil, babasına da bakmak gerekir. Alkol kullanan, ailesinde boşanmış olan ailelerden kız da erkek de almayın. Seks ise evlilikte zaman geçtikçe önemini kaybeder" dedi.

2. 27 Mart 2007
  3. birgxuxll

birgxuxll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    vay beee diyorum sadece..

4. 27 Mart 2007
  5. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    :sm_confused:
    olumlu olumsuz mu yorumun?

6. 28 Mart 2007
  7. character

character Guest

neyin affedilip unutulduğuna bağlı bu..küçük hatalar elbette affedilir.ama büyükleri affedip hiç bir şey yokmuş gibi davranmak benim açımdan çok zor.büyük ve küçük hataların ne olduğu da kişiye göre değişebilir.

8. 28 Mart 2007
  9. character

character Guest

Alkol kullanan, ailesinde boşanmış olan ailelerden kız da erkek de almayın. Seks ise evlilikte zaman geçtikçe önemini kaybeder" dedi.

bu cümleye sonuna kadar katılıyorum.ancak bu düşümcemden dolayı bana kızabilir bazı arkadaşlar.bazı şeyler tecrube ile sabittir diyorum.:1closedeyes:

10. 28 Mart 2007
  11. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    ne yani şimdi benim annem babam boşandı diye beni kimse almasın evdemi kalıyım yani ebeveynerle ne alaka
    çok saçma:1closedeyes:
    :Roflol: :Roflol:

12. 28 Mart 2007
  13. EU1

EU1 Guest

iloş kaldın evde :Roflol: :Roflol: yazık gül gibide kızsın he :))

14. 28 Mart 2007
  15. CaRMiN

CaRMiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Oldu zaten hep biz affedelim.. Hatalrı yapsınlar yapsınlaaaarrr..Biz unutmaya programlanmış robotuz sanki, eve geldiklerinde "Hoşgeldin hayatıııııııımmmmmm!" diyen güler bi yüz,İyikide hata yaptın der gibi,ödül gibi.. Sonra yatakta biten bir akşam yemeği.. Köleyiz sanki yaaa.. oooofff off! walla keşke erkek olsaydım..

16. 28 Mart 2007
  17. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bencede ne alaka anlamadım benim annem babamda ayrı tamam boşanmadılar ama ayrı yaşıyorlar ayrıca babam alkolde kullanır :uhm: ne yani şimdi bunun vebalini bizmi ödeyeceğiz hem bence anne baba ayrılığı yaşayan insanların kendi kuracakları yuvalarında daha dikkatli ve özenli davranacaklarını düşünürüm çünkü aynı hataları yapmamaları gerektiğini bilirler :1yes2: bence insanları bu şekilde sınıflandırmak çok yanlış :1closedeyes:

18. 28 Mart 2007
  19. EU1

EU1 Guest

Ama sadece anasına değil, babasına da bakmak gerekir. Alkol kullanan, ailesinde boşanmış olan ailelerden kız da erkek de almayın. Seks ise evlilikte zaman geçtikçe önemini kaybeder" dedi.

Bu çok saçma Ne demek boşanmış ailelerden kıs alma erkek alma.
    Benim eşimde boşanmış bi ailenin çocuğu evlenmicekmi yani ...