Mutlu Ilişkinin Beş Yolu

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve vitamin tarafından 2 Ocak 2007 başlatılmıştır.

2 Ocak 2007
    Konu Sahibi : vitamin
  1. vitamin

vitamin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1. Sadık olun: Sağlıklı ve mutluluk verici bir ilişkinin temeli bağlılığa dayanır. Yakınlaşmaktan korktuğunuz için sevdiğinizden uzaklaşmak isteseniz de, sadakat sayesinde ona bağlı kalırsınız. Sadakat, sorumluluk almak, korkuları kontrol etmek ve duygusal olarak hazır olmak demektir. Eğer iki taraf da gereken sadakati gösterirse, sağlıklı bir ilişki için ilk adım atılmış olacaktır.

2. Kişisel sorumluluklar alın: İnsan, olgunlaştıkça kendi sorumluluklarını öğrenir ve bu sorumluluklar çerçevesinde hareket eder. Ancak bazı sorumluluklar vardır ki, bunlar başkasına karşıdır. Partnerinizi olduğu gibi kabul edin. Bu ilişkinin sadece sizin değil, ikinizin duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için olduğunu unutmayın.

3. Kendinize iyi bakın: Hiç kimsenin sizin mutluluğunuzu ‘sağlamasını’ beklemeyin. Eğer kendinize iyi bakar, ihtiyaçlarını karşılarsanız, ilişkinizin daha dengeli olmasını sağlarsınız. Partneriniz için her şeyi siz yapmayın. Unutmayın ki, onun ‘kendisine’ iyi bakmayı öğrenmesi gerekiyor.

4. Dürüst olun: Kafanızı karıştıran, sizi üzen konuları, ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi, duygularınızı ve sınırlarınızı dürüstçe ve açık olarak ifade edin. Doğruları söyleyip söylememe çelişkisine düşmeyin. Doğruları, ilişkinizi zedelemeyecek biçimde söylemeye dikkat ederseniz, mutlu olursunuz.

5. Kendinize düşen görevi yapın: Sağlıklı ve mutluluk verici bir ilişki çaba gerektirir. Elinizden geldiği kadar ‘canlı’ yaşamaya çalışın, duygusal sorunlarınıza çözüm arayın, her şeyi yönetmeye çalışmayın, geçmişinizdeki sorunlarla yüzleşin ve korkularınızı yenin. Böylece ‘sağlıklı bir ilişki’ için kapasitenizi artırmış olacaksınız!
    BUYRUN ARKADAŞLAR

2. 2 Ocak 2007
  3. olilya

olilya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    keşke hepımız boyle yapabılsek bence sorunlar ortadan kalkar

4. 2 Ocak 2007
  5. young

young Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bunların hepsini yaptım ama olmadı:1no2:

6. 3 Ocak 2007
  7. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    young sanırım sorun karşı tarafın yapmamasıydı ve erkeklerın bu tur yazıları okumasını cok ısterdım

8. 3 Ocak 2007
  9. hayaller gerçek olsa

hayaller gerçek olsa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    BUNLARIN HEPSİ KARŞILIKLI YAPILINCA İŞE YARAR BENCE

10. 3 Ocak 2007
  11. young

young Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öyleydi :KK43: evet bende isterdim erkeklerinde bu tür yazıları okumalarını ve uymalarını

12. 3 Ocak 2007
  13. xsxulem

xsxulem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu kurallara ınanmıyorum cunku herkes ıcın gecerlı olması mumkun degıl herkesın karakterı farklı onemlı olan sorunlarda orta yolu bulabılmek ıcın ıkı kısının de cabalaması yoksa gerı kalan bahane

14. 3 Ocak 2007
  15. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Haklisiniz keske erkeklerde bu tur yazilari okusa ve ciddiye alsa, ama 4.numaradaki DURUST OLUN biraz olsunyardimci olacaktir, ihtiyaclarimizi SINIRLARImIZI herseyi herseyimizi acikca konusursak onlarda anlar. Ben øle yapiyorum o an ise yariyor, ama 2hafta sonra tekrar hatirlatmam gerek o baska:bbo: :sm_confused: erkek milleti iste

16. 3 Ocak 2007
  17. tugba 84

tugba 84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sana katılıyorum.keşke onlar kadar rahat olabilsek

18. 3 Ocak 2007
  19. vitamin