mutlu olmak için ne yapıyorsunuz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nil88ay tarafından 23 Haziran 2010 başlatılmıştır.

23 Haziran 2010
    Konu Sahibi : nil88ay
  1. nil88ay

nil88ay MUTLU :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiç mutlu değilim hatta olabildiğine mutsuzum..

elim ayağım sağlam Allah'a şükür hiçbir sağlık sorunum yok. Ailem var, üniversite son sınıfta okuyorum.Maddiyatım da ne aşırı ne az..arkadaş çevremi son 1ayda sildim. dostum dediğim insanlar çok farklı çıktı.çok üzülüyorum çevremde kimse yok gibi hissediyorum.sevgilim var.ama büyük sorunlarımız var çok ilgisiz...sahip olduğum her şeye şükürler olsun ama ben hiç mutlu olamıyorum..yapacak bir şey bulamıyorum, bulsam bile onu yapmak beni mutlu etmiyor..inanılmaz derecede mutsuzum..

sizler gündelik hayatta büyük küçük nelerden mutluluk duyuyorsunuz?gününüz mutlu geçiyor mu?neler yapıyorsunuz da mutlu oluyorsunuz?

2. 23 Haziran 2010
  3. Esila_

Esila_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yolda gördüğüm yaşlı bi teyzenin çantalarına yardımcı olmak.. cok yorgun oldugum bi kaç gün karsıma cok yaslı bi teyze cıktı, elinde çantalar, ve önünde upuzun merdiven ve yokuş.. Onun gercekten ihtiyacı oldugunu düşünerek yardım etmek istemiştim, ve cok mutlu olmustu. Gözlerindeki ısıltı yetmişti birde, gençliğimin farkında olup, rahat yürüyebilmenin verdiği keyif ..
    Çok takma, belliki zor bi dönemden geçiyorsun, her zaman sen sakrak olamıyoki insan, ama bu duygununda seni ele geçirmesine izin verme.. Az önce verdiğim gibi bi cok örnek var, yakınlarımla çay içip sohbet etmek, bi akrabama telefon edip hatrını sormak, kitap okumak- kitaplar en zor zamanlarımda en yakın arkadaslarım oldu.. Merak etme sen ararsan öyle cok sey bulacaksınki..

4. 23 Haziran 2010
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Aynaya bakıyorum önce ,çevremde var olan sevdiklerime bakıyorum daha sonra. boshayallersmile Ve mutlu SoN...aklinialirimsmile

6. 23 Haziran 2010
  7. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    kızım en byük mutluluk kaynagım onla olupta mutsuz olmak imkansız bişi yapmama gerek kalmıyo bütün gün yorulsam da iyiki dogurmuşumm

8. 23 Haziran 2010
  9. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Valla şu bardak klişesi var ya boş/dolu o bu bunalım anlarda sizin için yararlı olabilir.

Elde ne var onları sayın,olmayanların ya da gidenlerin arkasından ah vah etmek mutsuz yapar adamı.

Ha siz ne yapıyorsunuz demişsiniz mutlu olmak için?
    Hiç öyle özel bir çaba sarfetmedim.
    Mutluysam mutluyumdur o gün,mutsuzsam mutsuz.

10. 23 Haziran 2010
  11. nil88ay

nil88ay MUTLU :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :) Allah bağışlasın ki evlenince banada nasip olsun inşallah da sizin gibi çooook mutlu olurum...ben bekar olarak mutlu olamıyorum :KK43:

yaşlı teyze...:) haklısınız..çocuk esirgemeye yaşlılılar evine falan gidebilirim...

maalesef aynaya bakınca mutlu olamıyorum...kendimi görünce ağlayasım geliyor.son 2 yıldır çok şey atlattım ve aklıma onlar geliyor..çevre ise kimse yok ki :KK43:

12. 23 Haziran 2010
  13. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    bi barınaktan edinme fırsatın varsa minik dost edin öyle güzel vakit geçirirsinki onla sıkılmaya vaktin olmaz en iyi dostlarda onlardır zatennn cnmm

14. 23 Haziran 2010
  15. aysezeynep

aysezeynep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba,
    hayatınızda şöyle bir geriye baktığınızda yaptıklarınızdan veya yapamadıklarınızdan ötürü kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

16. 23 Haziran 2010
  17. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle mutlu olmayı istemen gerekiyor ki mutlu olacak birşeyler bulabilesin...

insan mutlu olmak isteyince yolda geçerken gördüğü bebeğe gülerek de mutlu olur, ama mutsuz olmak isteyince dibine kadar da mutsuz olur...

önce mutlu olmayı gerçekten istemelisin, ağzınla istemek değil ama ruhunla....

18. 23 Haziran 2010
  19. 94049

94049 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım herkes hayatında zaman zaman böyle şeyler yaşar. bi bakmışın hayat monoton olmuş,sen haberinde olmadan seni de akışına almış gidio. işte bu anda önmli olan en ufak şeyden bile mutlu olmasını başarabilmek. gene canım sıkılıyor , moralim bozuk.nasılsa geçmicek falan diye düşünme o zman hepten bunalıma giriosun. kendini başka şeylere ver. hiç içinden gelmiosa bile zorla alışverişe git , önceden yaptığın ama şu anda çeşitli sebeplerle yapmaktan zevk alamadığın şeylerin yapmaya çalış. bnde bi ara bunalımdaydım sana yazdıklarımı yaptım kendimi, kendime zorla getirdim. yoksa bunlaımdayken kendimi bile çekemiodum yani.