Mutlu ve mutsuz insan

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve parpali tarafından 13 Eylül 2006 başlatılmıştır.

13 Eylül 2006
    Konu Sahibi : parpali
  1. parpali

parpali Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    En mutlu insan kimdir? işte o dağdaki çoban demiş.Neden diye sormuşlar.Çünkü demiş insan bildikleriyle yaşar onun bildilkeri koyunları ve çevresiyle sınırlı kendisini mutsuz edecek veya kafasını karıştıracak fazla bir bilgiye sahip deyil....... sizcede oylemi arkadaşlar insanın çevresindeki insanlar çoğaldıkça yaşam standartı yükseldikçe sorunları çoğalırmı?

2. 14 Eylül 2006
  3. EU1

EU1 Guest

gerçekten doğru katılıyorum

4. 15 Eylül 2006
  5. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    evet ..yaşam standartı arttıkça ve çevre çoğaldıkça sorunlar artar...:rolleyes2:

6. 15 Eylül 2006
  7. BenAskMelegi

BenAskMelegi ol DE olsun ALLAHIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bencede canım nekadar çok insan okadarçok sorun demek

8. 15 Eylül 2006
  9. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Ben buna katılmıyorum her zaman sorun çevreden gelecek insanı etrafındakiler mutsuz edecek diye bir kural yok,insan yapayalnız olur ama derdi vardır mutsuzdur yani ne bileyim bu çevrenin ne kadar geniş olduğuna bağlı değildirki bu benim fikrim tabi.

10. 15 Kasım 2006
  11. benbeyaz

benbeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çevremiz geniş olur mutsuz oluruz,çevremiz sınırlı olur yine mutsuz oluruz.Bence sorun o zaman yine bizde.Hayata bakışımız farklılaşınca böyle düşünüyoruz.Hayattan ne istersen onu alırsın.Gerisi bana kalırsa bahane arkadaşım.

12. 15 Kasım 2006
  13. parpali

parpali Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilginiz için teşekür edrim:çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek: :çiçek:

14. 15 Kasım 2006
  15. orel

orel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    zor bir soru.. en dogrusu insan sukuneti icinde buldugu an mutlu insandir.. eger bu sukunetti hep bir seye sahip olunca yakaliyacagimiza inaniyorsak ve bunun arkasindan kostukca o insan mutsuzdur.. onun icin hic fark etmez insanin yaptigi ..Onemli olan icimizdeki sonsuz sukunetin sesini duyabilmek...

16. 15 Kasım 2006
  17. Cosmo

Cosmo Guest

En mutlu insan kimdir? işte o dağdaki çoban demiş.Neden diye sormuşlar.Çünkü demiş insan bildikleriyle yaşar onun bildilkeri koyunları ve çevresiyle sınırlı kendisini mutsuz edecek veya kafasını karıştıracak fazla bir bilgiye sahip deyil....... sizcede oylemi arkadaşlar insanın çevresindeki insanlar çoğaldıkça yaşam standartı yükseldikçe sorunları çoğalırmı?

Bu çoban örneğinden şunu çıkarıyorum ben; bilgi edindikçe mutsuzlaşıyor insan. Örnekle, çevrenin çoğalması ya da yaşam standartının yükselmesi arasında bir bağlantı kuramadım! Bu bir...

En mutlu insan farkındalığı uyanmış/gelişmeye başlamış insandır. Çünkü farkındalığı uyanmış varlık yaşamın illüzyonuna kapılmaz, parayı amaç değil araç olarak kullanır, sevilmek değil sevmek önemlidir onun için ve cennetinde cehenneminde kendi içinde kurulabileceğini bilir. Anın ne kadar değerli olduğunun farkındadır, geleceğe yatırımlar yapıp şuanı kaçırmaz. Kısacası farkında olmak HERŞEYdir. Mutlu olmak istiyorsanız gözünüzü değil gönlünüzü açın, sevgiyle bakın herkese herşeye. Koşulsuz sevebiliyorsanız eğer en mutlu sizsiniz... Şimdilik bu kadar :)

18. 16 Ocak 2007
  19. mimozam

mimozam K a R m A ş ı K..... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle katılıyorum.insaoğlu şehirde düşünmeye ,gezmeye ve sosyal imkanlara daha fazla vakit buluyor.ve bunlarda beraberinde daha fazla düşünmesine,çabalamasına ve strese girmesine neden oluyor.eskiden insanlar küçük yerlerde sayılı kişiyle aynı yaşam standartlarında yaşıyordu ve sürekli üretmek zorundaydı.tek sıkıntısı işlere yetişmekti.düşünece vakit bile bulamıyordu.çevrenin geniş olması beraberinde birtakım rahatlıkların yanı sıra daha fazla karşılaştırma olasılığı olduğu için streste daha fazla haliyle...