Mutsuzluk Umutsuzluk,Baskı

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Mnrerc& tarafından 19 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Mnrerc&
  1. Mnrerc&

Mnrerc& Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var psikolojim alt üst olmuş durumda olayı kısaca özetliyorum.tecrübelerinize dayanarak.

biribirimizi seviyoruz.erkek arkadaşım doğulu ama istanbulda yaşıyo ailesi annesi vs.memlekette.bu ve abisi istanbulda aynı evde oturuolar abisi yeni evlendi 4 gün oldu memleketteler gelecekler hep beraber aynı evde oturacaklar
    biz işi ciddiye dökmeye karar verdiğimizde başta söylemedi bana bir süre aynı evde oturmak gerekiyor hem geçim hemde dargınlık olmaması için.onu kabul ettim eltimle aynı evde oturmayı sonra biz klendimize ev alınca ayrılmayı kabul ettim.olsun dedim seviyorum çünkü oda seviyor.ailesine durumu tam tamına açınca benim açık olmam sorun oldu annesi demişki evlenince kapanmayacakmı bizde açık kimse yok bize laf gelir.dün akşam konuşurken gözyaşlarımı tutamadım oysa bu konuları atlatmış sanıyordum.atlatamamışız.evlendikten sonra kendi rızamla kapanacağıma karar vermiştik.ailesi evlendikten sonra demiş tabiki ömrümün sonuna kadar açık olmayacağım zaten aşırı bi açık değilim askılı vs giymem.normal yani

şimdi size sormak istediğim aranızda o şekilde evlilikten sonra kapanan varmı yardımlarınıza ihtiyacım var:çok üzgünüm:

2. 19 Ağustos 2008
  3. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Böyle bi konuda baskı yapmaları çok saçma kapanmak zorunda değilsin ki zaten çok açık değilim dedin kapanmak istemediğini söyleseniz güzel bi dille kabul eder mi acaba cehalet ne kadar kötü :çok üzgünüm:

4. 19 Ağustos 2008
  5. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evlilikten önce tabiki düşünceler,fikirler söylenir tartışılır bir sonuca varılır.

İki tarafında birbirini tanıması sağlanır.

Ancak;

Daha şimdiden tek taraflı istekler yapılmış.

Eltiyle aynı evde oturulacak dargınlık olmaması için,kapanılacak etraftan laf duymamak için...

Tamamen onların hayatlarını benimseyemezsiniz.

Yerinizde olsam kendi düşüncelerimi söyler ağırlığımı koyardım bu konularda.

6. 19 Ağustos 2008
  7. Mnrerc&

Mnrerc& Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öyle söyledim elimden gelen bu diyor.dedim bende kendi rızam olmadan hiç bişey yapamam dedim zaten dedim senin için beraber oturmaya evet dedim 6 ay 1 yıl artık neyse.tamam çalışacağız elti yemekleri yapacak o açıdan iyi belki.ama ben başımı kpatarak ne bileyim kafam allak bullak.sohpet sayfasındaki arkadaşlar dediki ben olsam vazgeçerim.ama seviyorsun sevgiyi gerçek sevgiyi bulmak hiçde kolay değil.çok iyi anlaşıyoruz o mutlu olacağımıza inanıyor .ama bende istemediğim şeyleri yapamıyorum mecbur kılıyor sanki.sevdiğim insanıda kaybetmeye dayanamıyorum baskıyada.dedim konuş sen zamanla olacanı söyle dedim .söyledim dedi sonuçta olacak demişler işte.tabiki bende hep açık olmayacağım çalışma hayatımda kapanmayı istemiyorum ne zamanki oturur çocuklarımın annesi olurum o zaman.yoksa hayattan nefret edeceğim belkide bilemiyorum yani.

8. 19 Ağustos 2008
  9. kafadar

kafadar yaşadık... gördük... Üye

Beğenildi:
    213
    Ödül Puanları:
    113
    nasıl başlarsa öyle gider canım.. aman diyim kendinden ödün verme..
    seni olduğun gibi kabul etsinler.ayrıca,eşinin fikri de çok önemli.
    bu işler çok zor canım yaa,kendinden ödün vermeye bi başladın mı
    hep ver hep ver durumuna gelirsin,, birde almaya kalktınmı senden kötüsü olmaz..
    tecrübe demişsin eğer dikkate alırsan.. işte tecrübe!

10. 19 Ağustos 2008
  11. sonuyok

sonuyok özlem kokan kızım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ahhh bu kadınlar çok seviyoruz diye herşeye razı geliyorlar sonrasında sanki onun ailesi sana madalya takacaklar :1no2:
    şimdiden ne istiyorsan o şekilde davran erkek arkadaşın seni açık tanıdı sevdi ayrıca eltinle oturmak ne demek ev ev üstüne olur mu şekerim benneyaptımki
    ve subhanallah

onlar yeni evli siz evli açık gezersin çıplak gezersin evinde ama başka biriyle oturursan rahat edemezsinkaydirigubbakcemile
    bana yatılı misafir geldiği zaman bile rahatsız oluyorum aman eşim unutur donla çıkıverir diye açıkçası ben oturmazdım ama kendi seçimin
    ayrıca ailesine saygılı olayım aman laf gelmesin diye kapanamam yoksa kendime olan saygımı yitiririm benneyaptımki
    ancak ben istersem kapanırım yasakkelime

12. 19 Ağustos 2008
  13. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Onlar baskıyı yapmış zaten.

Sonuçta olacak demişler.

Çok iyi anlaşmak mutlu olmaya inanmak yetmiyor işte bazen.

Zaten kesin bir karar vermiş olsanız açıkça söylerdiniz erkek arkadaşına.

Bence siz bir karar verin ilk önce.

Böyle gel-git lerle belkilerle olmaz.

14. 19 Ağustos 2008
  15. Mnrerc&

Mnrerc& Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nışan kararı alınca çıtkı bunlar.benimki herşeyi bana bırakır ama etraftan baskı olunca oda çaresiz kalıyor.bir yanda ailem bir yanda aşkım diyor.ne yapacamı bilmiyorum.ailesini sil demiyorum ama kapanmakdan dolayı benden de vazgeçmesi korkutuyor

16. 19 Ağustos 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Herşeye evet demeyi ne kadar adet edindik böyle yaaa.
    Ben istersem zaten yaparim.
    Ama baskiyla neyi nereye kadar götürebilirsin ki...
    1 2 3 4 herşeyi kabul ettin amabunun devamini gelmicek sanma...
    Tavrini koy canim

18. 19 Ağustos 2008
  19. Mnrerc&

Mnrerc& Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    elimden geleni yapıyorum şuanda onu çok sevdiğimi ve onun için herşeyi yapacamı bildiğinden belkide benle yüzgöz olup ailesiyle kötü olmak istemiyor.bence istese razı eder ama şartlarım bunlar diyor.dedim bende benim için ne yapabildinki şart sunuyorsun.bir çok laf dedim anlıcanız.ve şuanda tamamen kararsızım evlendikten sonra bana diyebilirdide nışan yapmadan kapanman gerekiyor.ne yani kapanmasam beni boşayacakmı bu zamana kadar tutucu yerde yetiştim kimsenin lafna kulak asmadım.oda kabullenmesi gerekiyor.bir kere daha bu sebepten dolayı ayrılmıştım .ama bu seferde aynı sebepten dolayı yıllarımı harcamak istemiyorum.beni böyle beğenmişti .neden insanlar birbirlerini değiştirmeye çalışıyorki o bernim için değişemiyorsa bende zorla değişememki.ondan sebep katlanıyorum ama bazen haketmediğini düşünüyorum.