Mutsuzum...Psikolojimde bir hayli bozuk:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kuzumcum tarafından 14 Aralık 2008 başlatılmıştır.

14 Aralık 2008
    Konu Sahibi : kuzumcum
  1. kuzumcum

kuzumcum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mutsuzum .psikolojimde bi hayli bozuk .26 yaşına geldimama elimden hiç bir şey gelmiyor.işsizim ve hiç bir işi beceremiyorum.beceriksizin tekiyim .çalışmak istiyorum evde oturduğum sürecede daha kötü olacağım.iş istiyorum ama neyi iyi bir şekilde yapavcağımı bilmiyorum çok üzgünüm.böyle çaresizce oturmak beni çok üzüyor.boş boş geçiyor günlerim.:KK43:

2. 14 Aralık 2008
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben her insanin bir yeteneyi oldugna inaniyorum!! Belki kesfedemedin daha!!:nazar:

Egitim durum nedir bilmiyorum fakat ben her zaman sunu der sunu bilirim:

Calismak isteyen is bulur ve calisir arkadasim...Demekki tam anlamiyla istemiyorsun!!
    Böyle evde oturup kucagina is düsmez kalk git ara kostur....:kahve:

Ne demisler, arayan bul arkadasim arayan bulur...a.s

4. 14 Aralık 2008
  5. kuzumcum

kuzumcum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arıyorum ama hangi işi yaparsam o işin üstesinden gelirim diyorum öyle çok yeteneği olna bir insan değilim.lise mezunuyum

6. 14 Aralık 2008
  7. EU1

EU1 Guest

Çalışmak istiyorsan aktif olman gerekir ,çaba sarfetmen gerekir,emek gerekir ; durduğun yerde sadece yakınırsın güzelim :))a.s.

8. 14 Aralık 2008
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Kendine güvenin yok o zaman....bu konuda kendini motive etmelisin ben yaparim, ben basaririm demelisin, bir ise yapabilirmiyim acaba üstesinden gelemem muhtemelen diye düsündünmü zaten kaybedersin...sürekli kendi kendini desteklemelisin...a.s

Fazla yetenegin olmasi gerekmiyor zaten canim, lise mezunu olmanda engel degil bence, belkide sana uygun olmayan isler seciyorsundur...önce bir düsün ne istiyorum ne yapabilirim ona göre secim yap:nazar:

10. 14 Aralık 2008
  11. EU1

EU1 Guest

Çalışmanın yetenek meselesi olduğunu düşünmüyorumyerimseniben
    Çalgı aleti falan çalmayacaksın ya da dans etmeyeceksin sonuçta çalışacaksın...Ve eğer iyi bir iş bulursan yetenek meselesi kısmını geçip ayak uyduracaksın..şutarafagitti

12. 14 Aralık 2008
  13. EU1

EU1 Guest

ay bişey oldu zannettim korktum vallahi başlığı okuyunca
    ortam kötü tabi şimdi onun da etkisi vardır iş bulamamakta
    yine de belli olmaz şans da önemli bi faktör, hemen pes etmeyin daha ne zorluklar var

14. 14 Aralık 2008
  15. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım isteyen insan muhakkak iş bulur...
    mezuniyetini bilmiyorum ama her egıtım durumuna göre yapılabılecek işler vardır...
    sende dene...
    çevrene haber bırak...
    çalışmayı istemek güzel bir şey...
    bu konuda strese girme...
    ama muhakkak bir yerlerden başla

16. 14 Aralık 2008
  17. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    Senin gibi gencecik bir insanın bu kadar umutsuz olması beni çok üzdü.
    Ne demek "Beceriksizim, hiç bir işe yaramıyorum."?
    Her insanın içinde bir cevher vardır, yeter ki bulup çıkarılsın. İlle de tahsilin olması gerekmiyor ki...
    Kimi insan kariyer sahibidir, hayatını buna adamıştır. Kimisi el işleri konusunda yeteneklidir, kimisi mutfakta başarılıdır.
    Kendindeki yetenekleri başkalarının keşfetmesini bekleme, kendin ara ve bul. En iyi olduğun şeyi yap ve başarıya koş.
    Lütfen böyle umutsuz olma.
    Sevgiler...

18. 14 Aralık 2008
  19. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Gülsüm e katılıyorum, küçük yaşlardan beri hep çalışmak istedim, memur olana kadarda hep çalıştım,tezgahtarlık yaptım, en son bi muhasebecinin önünden geçerken içeri daldım ve iş istedim gerekirse mesleği öğrenmek için bedava çalışabileceğimi söyledim,aldı beni işe uzun bi süre eşimin tayini çıkana kadar çalıştım orda az bi paraya,ama evde oturmuyordum hiç değilse umudum vardı,ufkum açıldı gerçektende,pes etmedim,eşimin tayini İstanbuldayken bi bankanın önünden geçerken bu seferde okulumuda bitirmenin verdiği cesaretle banka müdürüyle konuşmaya gittim,adama internetten olmadığın bana yardım etmesini rica ettiğimi söyledim, kader işte adam memleketlim çıktı,bankaya 2 yada 3 kere görüşmeye gittim haber bekliyordum ki, memurluk sınavını kazandım,ÇOK ŞÜKÜR ALLAHIMA ,işte benim iş hayatı hikayem,ama tüm ailem,arkadaşlarım azmime hayrandır,çünkü hiç pes etmedim,10 sene doğru düzgün işim olmadı,ama bir yerlerden başlamasını bilmiştim, sende başla bir yerlerden,böyle yılgın olma