Mutsuzum :(

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve tiwinky tarafından 15 Aralık 2009 başlatılmıştır.

15 Aralık 2009
    Konu Sahibi : tiwinky
  1. tiwinky

tiwinky Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben nişanlıyım seneye düğünümüz olacak. Ama kendimi çok mutsuz hissediyorum.Bu aralar çok unutkanlık ve algılama zorluğu yaşıyorum. Kendimi ifade etmekte güçlük çekiyorum,kelimeleri söylerken telaffuz edemiyorum yada saçma sapan şeyler çıkıyor ağzımdan ve bu yüzden konuşmaktan kaçınıyorum bu da ilişkimize ve işime yansıyor. Bazen farkında olmadan öylece kalakalıyorum. Boş boş duruyorum dalıp gidiyorum. kendime geldiğimde kendimi çok kötü hissediyorum. Kendimi işe yaramaz beceriksiz biri gibi hissediyorum. İçimden hiçbirşey yapmak gelmiyor. İnanın yatağımı bile toplamak zor geliyor. Bu bir hastalık mıdır? Ben neden böyleyim? Bana yardımcı olabilecek biri var mı?

2. 15 Aralık 2009
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.556
    Ödül Puanları:
    463
    kesinlikle doktora gitmelisin açık bi şekilde günlük hayatın bu durumlar yüzünden sekteye uğruyor, bence bi dr ye git ilaç milaç verirse al, bence kesinlikle bunlar psikolojik bi rahatsızlığın belirtisi
    benim merak ettiğim konu neden bu kadar sıkıldın da böyle oldun, durup dururken mi oldu yoksa

4. 15 Aralık 2009
  5. ududub

ududub Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    nişanlandıktan sonramı bu tarz sorunlar yaşamaya başladın canım

6. 15 Aralık 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bilinc altinda kafana takilan birseyler var o zaman.

Doktora gittinmi hic?

8. 15 Aralık 2009
  9. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    anlattıklarına bakılırsa sana yardımcı olabilecek tek kişi doktor olacaktır:bbo:

10. 15 Aralık 2009
  11. alisim365

alisim365 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende sağlıkçıyım ve kesinlikle psikolojik hatta depresyon diyebilirim. ama nişanlınla aranda sorunlar varsa bunun günlük yaşantına yansıması normaldir. yani psikolojik değil.

12. 15 Aralık 2009
  13. tiwinky

tiwinky Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bilmiyorum neden böyle olduğumu yılların birikintisi belki de... Bunun için nöroloğa mı gitmeliyim psikoloğa mı? Daha önce baş dönmelerim de oldu bunun için nöroloğa gittim mr falan çektiler birşey çıkmadı ama nişanlım da yanımdaydı bu konulardan bahsetmedim. Kendimi ona karşı da yetersiz hissediyorum. Geçmişde birlikte yaşadığımız birşeyden bahsediyor hatırlamıyorum ya da hatırlamış gibi görünmeye çalışırken yanlış şeyler anlatıyorum. Bende normal insanlar gibi olmak istiyorum kendime hiç güvenim kalmadı. Başarısızlıktan korktuğum için herşeyden uzak durmaya çalışıyorum.

14. 15 Aralık 2009
  15. ududub

ududub Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım endişe etme kimi zaman her insan bu tarz sorunlar yaşar birazda içine kapanık biriyse biriktirdiğin birikimler olabilir.nişanlınla paylaşmak bence bunları unutmaki o hayatını paylaşacagın insan belki onun yardımı dokunabilir sana.yada beraber bir psikoloğa gidebilirsiniz

16. 15 Aralık 2009
  17. tiwinky

tiwinky Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    O da bunun farkında hatta bana söylüyor dalıp dalıp gidiyorsun diyor neden diyor ama cevabını ben de bilmiyorum çok üzülüyorum.

18. 15 Aralık 2009
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.556
    Ödül Puanları:
    463
    canım bi kere sakin ol, panik yapma, bu hepimizin başına gelebilir, zaten emin ol senin durumunda binlerce insan vardır

bu beyindeki kimyasalların az yada fazla oluşu yada başka etkileşimleri sonucu olabilir
    dr ye gidersen sana verecği ilaçlarla, beyindeki bu kimyasalla ve hormonlar olması gerektiği gibi salgılanmaya başlayacaktır, Yani illaki çok kötü şeyler yaşamış olaman psikolojik travma geçirmiş olman bu durumlara yol açmaz. bu hormonların dışardan ilaçlarla takviye edilemsi gerekir

bence bi psikiyatriste git, bi üniveste hastanesinde falan...

başarısızlıktan korkan insan hayatında hiçbir şey yaşamamış olur, bunuda unutma, biraz psikolojik kitaplara yönelmende seni rahatlatacaktır bence, yani bunlar neden olur bilimsel olarak anlayınca kendine daha objektif daha dışlardan bakabilceksin