Muz Kurabiyesi Resimli

Konusu 'Bisküviler - Kurabiyeler' forumundadır ve Libyana tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

26 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Libyana
  1. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar arkadaşlar!Benim yine az önce tatlı krizim geldi..Sempatique ile çene çalarken,müsadesini isteyip koştum doğru mutfağa..Bugün Sevgili Kibelede Banana Cookies lerin tarifini görüp aşık oldum ve tez canlı olduğumdan hemen sizlerle paylaşmak istedim..Denemeden tarifi vermek olmazdı,toplam 20 dakikada müthiş bir hızla kurabiyeleri hazır hale gtirdim test edip onayladım..Görünüş itibari ile tipi kaymış olabilir lütfen kusura bakmayın:) Orjinalini baz alın siz..Bir dahakine daha güzel yaparım inş.İnanın jet hızı ile bitirdim..neden derseniz akşama çıkacağız vaktim yok ayrıca hava kararmadan fotolarını çekeyim dedim,gerçi tel. ile çektiğim için çok kötü çıktılar,anlayışınıızı rica ederim:* Mutlaka deneyin MUZ seviyorsanız..Ben bayıldım..

hamur için:
    1 muz
    125 gr tereyağı tuzsuz
    yarım su bardağı pudraşekeri
    1 yumurta sarısı
    1 çay kaşığı kabartmatozu
    vanilya
    un
    Üzerine krema:
    1 paket vanilyalı veya muzlu puding
    1 çorba kaşığı tereyağı
    sarı gıda boyası
    bitter çikolata benmari erimiş
    KİBELE

Yapılışı:
    1- muz ayrı bir kabda ezilir.
    2- yağ ve pudra şekeri mikserle krema kıvamına gelene kadar çırpılır. içine muz eklenir 1 dakika daha çırpılır, yumurta sarısı eklenir tekrar çırpılır
    3- vanilya,kabartma tozu ve azar azar aldığı kadar un eklenir yumuşak bir hamur yapılır 10 dakika dinlendirilir.
    4- az unlu zemninde hamuryarım cm. açılır. Büyük su bardağı veya yuvarlak kalıpla kesilir. Su bardağından biraz küçük bir bardak veya kalıpla tekrar yarısı kesilir ve elle muz şekli verilir. vb.
    5- yağlı kağıt serili tepsiye dizilir. önceden ısınmış 185 derecede pembeleşene kadar pişirirlir.
    krema
    puding 2 su bardağı süt ile pişirilir. puding ılımaya yakın içine tereyağı eklenir karıştırılır. yarım çay kaşığından çok az sarı gıda boyası eklenir. karıştırılır. kurabiyelerin üzerine sürülür. soğuyunca erimiş çikolta ile kenar süsleri yapılır.
    notlar:Gıda boyası kullanmayabilirsiniz vanilyalı pudingle de olur sadece..Üzerine ben çikolata süremedim çünkü sadece iri fındıklı çikolatlarım kalmış erittim ve mini toplar şeklinde üzerlerine döktüm..Nasıl isterseniz..Ama çikolata ile çizgilerini belirginleştirirseniz aynı gerçek muz gibi oluyor,süper değil mi..
    Afiyet olsun

2. 26 Şubat 2009
  3. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Tekrar özür,ne kadar da yamuk yumuk yapmışım:p Kısa sürede ve aceli ile bu kadar oldu,affola..Eminim daha iyilerini yaparsınız..Ben sizler için tadına bakıp yorum yapmak için pişirdim acilen..Foto eklemesem de olurdu ya neyse..Buyrun ...

Son düzenleme: 26 Şubat 2009
  4. 26 Şubat 2009
  5. siyahsut

siyahsut Nietzsche Ağladığında Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İlk yorum benden olsun harika görünüyor muza da bayılırım ellerinize sağlık Bu arada maşallah hiç üşenmiyorsunuz canım,bize de bulaştırsanız ya azıcıkyerimseniben gıda boyasını nereden temin edebilirim

6. 26 Şubat 2009
  7. libyana şekercimmmm... harika görünüyorlar vallahi ayyy canım nasıl istedi ben hemen denicem bunu ellerine emeğine sağlık canımcım cokacimcoook

siyahsut canım aktarlardan, süpermarketlerden edinebilirsin..

8. 26 Şubat 2009
  9. siyahsut

siyahsut Nietzsche Ağladığında Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok sağol Selda cino.Daha önce kullanmadım hiç ama hep aklımda,mutlaka denemek istiyorum

10. 26 Şubat 2009
  11. Sympathique

Sympathique Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    canim tatli istiyo duyodun kiz bunumu yaptin
    valla super olmus libos hanim ben bayildim
    degisik afiyet olsun benim yerimede ye

12. 26 Şubat 2009
  13. frambuaz

frambuaz SIKINTI ve MUZ KABUĞU Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Canım yaaa ne maharetlisin ya maşallah sana...Yaptığın diğer pastalar gibi bunlar da çok iştah açıcı görünüyolar...Yakınlarda bi yerlerde olsan hergün sana misafir olurdumkaydirigubbakcemile3

14. 26 Şubat 2009
  15. XSXimal

XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Yeter be bacım, sen yapıyon, görüyom ben yapıyom...:mymeka:
    Noluyo....:uhm:
    Kilo oluyo...
    :roflol: