Müzik dinleyen bebekler daha çabuk büyüyor

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve dj_oznur_0106 tarafından 26 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  26 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : dj_oznur_0106
 1. dj_oznur_0106

  dj_oznur_0106 sweet_lady Üye

  Katılım:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.067
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  EDİRNE (AA)- Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, ABD'de yapılan bir araştırmanın, klasik müzik dinleyen bebeklerin daha çabuk büyüdüğünü ve daha uyumlu olduklarını gösterdiğini bildirdi.

  Müziğin kişinin psikolojisini ve beden sağlığını çok yakından etkilediğini belirten Yorulmaz, araştırmaların, iş yerlerinde çalınan hafif ve hareketli müziğin, çalışanların yaptıkları işe konsantrasyonunu ve iş başarısını çok önemli ölçüde artırdığını gösterdiğini söyledi.

  Müziğin stresi ve sıkıntıyı azaltarak ruh sağlığını da koruduğunu anlatan Yorulmaz, anne karnındayken müzik dinletilen bebeklerin psikolojik gelişimlerinin daha iyi olduğu, hırçın davranışlar yerine daha uyumlu davranışlar sergilediklerinin gözlendiğini belirtti.

  ABD'de yapılan bir araştırmada klasik müzik dinleyen bebeklerin daha çabuk büyüdüğü ve daha uyumlu olduklarının gözlemlendiğini bildiren Yorulmaz, ''Klasik müzik çalındığında bebeklerin kalp atışları ve nefes alıp vermelerinin daha düzenli hale geldiği belirlenmiştir'' dedi.
   
 2. 27 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : dj_oznur_0106
 3. lolova

  lolova Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  578
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  kesinlikle katılıyorum.bebeğimin bukadar uyumlu olmasının nedenini bilmiyodum.bu yazınızı okuyunca nedenini anladım.hergün dinlettiğim içinmiş.paylaşımınız için teşekkürler.