Müzik piyasasının çehresi değişecek

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve angelike tarafından 4 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  4 Haziran 2007
  Konu Sahibi : angelike
 1. angelike

  angelike Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2007
  Mesajlar:
  172
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Warner Music, dijital servisler sağlayıcısı Premium TV ile işbirliği yaparak müzik videolarını internet üzerinden sunmaya başlayacak. Çevrimiçi televizyon siteleri ve dijital bağlantı merkezleri üzerinden sunulacak içeriği izlemek ücretsiz olacak.

  Sanatçı,kategori ve plak şirketine göre tasnif edilecek içeriğe yer verecek sistem, reklam gelirleri ile finanse edilecek. CD satışlarındaki düşüş ve çevrimiçi videoya ilginin hızla artmasının yol açtığı sistem arayışının, bu şekilde yeni bir gelir kanalı ortaya çıkarması bekleniyor.

  Daha önce yayınlanmamış içeriğin de yer alacağı sistemin zaman içinde farklı dillerde servis verir hale gelmesiyle daha geniş bir etki ve gelir alanı oluşturması bekleniyor.

  Video indirmenin ücretli olması ile bu yelpaze biraz daha genişlerken abonelik servisleri ve mobil platformada kullanılacak bir diğer biçim ile sistemin ekonomik modeli sağlamlaştırılacak.

  Son dönemde ortaya çıkan zararın ardından Warner Music içeriğin internet üzerinden sınulmasına daha büyük ilgi göstereceğini açıklamıştı.