Myom Ve Hamilelik

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve VXIXRGOP tarafından 26 Ocak 2008 başlatılmıştır.

26 Ocak 2008
    Konu Sahibi : VXIXRGOP
  1. VXIXRGOP

VXIXRGOP Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :sm_confused:Bayanlar merhaba;

Ben 7 haftalık hamileyim hamile kalmadan önce 3,5 cm 'lik myomum vardı ve tabiiki hamilelikle beraber büyüyor sorum bana şu ana dek bir problem çıkarmadı bundan sonra belki ağrı yapabilir dejenerasyondan dolayı dedi doktorum ve doğum eğer sezeryan olursa myomuda alırız dedi ama ben korkuyorum sezeryanda myomun alınması aşırı kanamaya neden olabiliyormuş.Eğer myomla hamilelik geçirip doğum yapmış aldırmış arkadaşlar varsa beni biraz aydınlatabilirler mi çok endişeliyim

2. 30 Ocak 2008
  3. ilkyas

ilkyas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    içini ferah tut bilmiyorum ben de hamileyim doğum yapmadım ama doktorunu iyi seç ve doktoruna güven bence. umarım hiç sorunsuz bir doğum yaşarsın bebeğin ve sen sağlıklı olursunuz....

4. 31 Mayıs 2009
  5. yildizim7

yildizim7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam... arkadaşım yazını okudum ama artık ameliyat olmuşsundur. bende hamişleyken myom olduğunu söyledi doktorum benimki 15 cm di ve aldılar hamileliğim sorunlu geçti. senin nasıl oldu merak ediyoırum yazarsan sevinirim

6. 23 Ocak 2013
  7. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bunu yasayan arkadaslar anlatirmisiniz nasil gecti ne oldu bitti.... sonuclar ne ????
    Biraz bilgi verirseniz cok sevinirim

8. 23 Ocak 2013
  9. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    BUnu yasayan ve bilgi vere bilecek kimse yok mu ????

10. 26 Ocak 2013
  11. didossssss

didossssss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    26
    Myom bende de vardı ama ilk gebeliğimde karnımda ölmüştü bebeğim ve kürtajla birlikte doktorum myomu da aldı eğer iyi bir doktorunuz warsa çok yardımcı olur

12. 28 Ocak 2013
  13. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de miyomum vardı,hamile kaldıktan sonra haberdar olmuştum,ilk öğrendiğimde bebeğim 4aylık,miyomum 3cm di,bebekle birlikte o da büyüdü,doktorlar da sağolsun,nedense hamilelere felaket senaryoları anlatmaya bayılırlar,ne kadar korktum ne kadar ağladım allahım,iyi ki o stresle çocuğuma bişey olmadı.bebeğin büyümesine gelişmesine engel olabilir,6aylık olunca bebeği alıp küvöze koyabiliriz dediler.nerdeyse her hafta kontrole gidiyordum,ne kadar büyümüş diye.sonuçta normal zamanında sağlıklı bir oğlum oldu çok şükür.doğum yaptığım zaman 12cm den büyüktü.doktor sezeryan sırasında onu da alacağını söylemişti,açınca rahim duvarına yakın olduğunu görmüş,kanamayı durduramamaktan korkmuş,ellememiş,öyle dedi.doğumdan sonra küçülmeye başladı,şimdi 2-3cm bişey.yani ağlayıp üzüldüğüm,korktuğ*m yanıma kar kaldı,doktor söylemese farketmezdim,ağrı sızı,kanama falan yapmadı,karnıma dokununca hissediyordum o kadar.çevremde de çok varmış,kim duyduysa bende de vardı,falanda da vardı dedi,hiçbiri de bir sorun yaşamamış.korkmayın rahat olun,hamileliğinizin tadını çıkarın