Myom ve kese yırtılması...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve bengisu82 tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Mart 2010
    Konu Sahibi : bengisu82
  1. bengisu82

bengisu82 İki Cennet kuşunun annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Dr. Bey
    Bende tam beştane miyom var. 5 ay önce gittiğim doktorlar bana hamile kalmam gerektiğini miyomların doğumla birlikte alınacağını söylemişti. O zaman en büyüğü 2 cm olmak üzere 5 tane miyom vardı. 30 Eylül 2009 da rahim filmi çektirdim. tüplerim açıktı. rahim filmimden hemen sonra hamile kaldım. ıkiz gebeliğim oldu. ilk haftalarda kanamalarım oldu. Doktorumun verdiği progestren ile miyomlardan büyük olan iki tanesi 4 ay sonra 6 ve7 cm diğer üçü de3 er cm olmuştu. 4,5 ayımda iken karnımdaki kasılmaları doktorum böbrek sancısı sandı.Beni böbrek uzmanına yolladı. Orda böbrek ultrasonu çekilirken bebeklerimden birinin kesesini yırttığı görüldü. Tabii iki bebeğimde yaşamadı. Benim ilk sorum bu duruma miyomlarımın mı sebep olduğu, Böyle bir durumun doktorlar tarafından neden görülemediği.
    ıkinci bir sorum da miyomlarımı histeroskopi yöntemi ile aldırdığımda en erken ne zaman hamile kalabilirim.

2. 5 Mart 2010
    Konu Sahibi : bengisu82
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle geçmiş olsun bobreklerinizde bir sorun bulunmadıgına gore agrıya sebeb bir ihtimal myomlar olabilir fakat ispatı cok zor. ikiz gebeliginiz oldugu için bu da erken dogum tehlikesi yaratan bir sebebtır ayrıca rahim agzı yetersizliginiz de olabilir myomlara gelince buyuklugunden cok yeri rahim duvarına yakınlıgı size ne kadar cok tehlike yaratacagı ilie ilgili bilgi verir myomların yerine gore alınma sekilleri farklılıklar gosterir eger iç duvara yakın ve oraya dogru basıyorsa histereskopiyle alınması fakat dıs duvara yakın ve 2-3 cm den buyukse laparoskopik olarak alınması gerekmektedir ameliyatın acık olması sizin kendiliginden gebe kalmanızı riske eder operasyondan yaklasık 6 ay sonra hamile kalınabilir vakadan vakaya verdigimiz sure degisebilir bana myomlarınızın yeri ile ilgili detay bildiriseniz daha ayrıntılı cevap verebilirim sevgiler iyi aksamlar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.