Myomlu bayanların paylaşım alanı.. Myomu ile gebe kalıp doğum yapanlar bakar mısınız?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve karamel06 tarafından 21 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : karamel06
  1. karamel06

karamel06 Hayat SENİNLE güzel KIZIM Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar myom ile şimdiye kadar birkaç konu açılmış ama hepsi ya yarım kalmış ya sonuçlanmamış ve zaman aşımına uğramış. Dilerseniz burası bütün myomlu hanımların bilgilerini ve tecrübelerini anlattıkları paylaşım alanımız olsun. Belki ben ve benim gibi olanlara da faydamız olurda dertlerimize derman oluruz.

Ben 7 aylık evliyim 1 ay önce bebek çalışmalarına başladık. Hem gebelik öncesi tetkikler hemde hafif vajinal kaşıntım için dr gittim. Ama oda ne 4cm bir myomum olduğunu öğrendim. Açıkçası o ana kadar ne olduğunu bile bilmiyordum. Dr gebeliğe engel değil ama ya düşük olur ya erken doğar rahmin ortasında ben ameliyat derim dedi. Nerden geldiğimi şaşırdım. kafamçokkarıştı Günlerce ağladım çok korktum. Daha sonra başka bir dr a gittim. Rahmin sağ arkasında olduğunu sol tarafından tutunursa rahat gelişebileceğini düşünüyorum engel değil öncelikle gebelik tavsiye ederim ameliyat için yaşın çok genç dedi. Ayrıca ameliyat olduktan sonra hamile kalan çok hastam da var 20 cm myomla doğum yapan hastamda var dedi. Şimdi gebelik öncesi tetkikler ile önce gebeliği denemeye karar verdik. Düşedebilir, erkende doğabilir, zamanında da doğabilir kaldı ki bu riskler normal gebeliklerde de var dedi. Allah’tan hayırlısı rabbim inşallah isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin.

Bu konuda yardımcı olabilecek hamile kalan, doğum yapan arkadaşlardan yorum bekliyorum umarım yalnız bırakmazsınız. Çünkü olasa da riskli bir gebelik olacak açıkcası korkuyorumda. :sinifsinif:

2. 22 Mayıs 2010
  3. karamel06

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    nasıl yani yaaa şimdi tek myomlu ben mi varım bilmiyorumkismile
    yardımcı olcak kimse yokmu arkadaşlar

4. 22 Mayıs 2010
  5. GamzeliKiz

GamzeliKiz Allahım sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle cok gecmiş olsun..inşallah ameliyat olmadan hamile kalırsın ve hayırlısıyla doğurursun..
    benim miyomlu bir arkadaşım var ve şuan hamile 5 aylık oldu..ama şöyle bir sorun varki seninde dr. söylemiş miyom bebekle aynı anda büyüyor..ve dr,u ilerleyen zamanda erken doğum olabileceğini söylemiş...yani hamile kalmak zor değil ama hamile kaldıktan sonra sorunlar başlıyor..allahım inşallah en kısa zamanda hamile kalmanı nasip eder...sen kalbini ferah tut ol deyen allah miyomluda olurr sen yeterki canını sıkma...

6. 24 Mayıs 2010
  7. karamel06

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    İlgilendiğin için çok teşekkür ederim canım..
    İnşallah arkadaşın hayırlısıyla, sağlıcakla bebişini kucağına alır.
    Doğru söylüyorsun asıl iş hamile kaldıktan sonra başlıyor.
    Burda çok okudum myomuyla hamilelik geçiren doğum yapan ve başka sebeplerden mucize bebeklerine kavuşan rabbim ol deyince oluyo ama yinede böyle durumlarda insan gerçekten tecrübesi olan insanlardan birşeyler duymak istiyor.
    özelden mesaj yazamadığım için konu açtım ama yazanda yok malesef..
    mafoldumben

8. 22 Haziran 2011
  9. hacer_31

hacer_31 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    63
    canım bendede myom var fakat doktor kontrolüyle hamile kaldım ama dış gebelik oldu inşallah seninki böyle olmaz,herkesinki farklı biliyosunuz benim hamile kalmaya bile ihtimalim yoktu Allah o mutluluğu yaşattı şükür ama diğer yandan yavrum tutunamadı ve dış gebelik şimdi kürtaj için iyi bi doktor arıyorum eskişehirde,Allah büyük imtihanlar göstermesin bundada vardır bi hayır diyorum ve kendimi teselli etmeye çalışıyorum..

10. 22 Haziran 2011
  11. Seker-Leblebi

Seker-Leblebi Hayatımın anlamı, kuzummm Üye

Beğenildi:
    496
    Ödül Puanları:
    188
    bende 1,5 yıl önce hamile kaldım ve ilk gebelik kontrolü için gittiğimde myom olduğunu öğrendim
    ve gebeliğim düşükle sonuçlandı
    myoma bağlı olabilir denildi ve düşükten bir ay kadar sonra ameliyat oldum
    2 ay sonra bebek çalışmasına başladık ve bir yıldır da bebek için uğraşıyorum
    hakkında hayırlısı olsun inş.

12. 22 Haziran 2011
  13. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bebek düşündüğüm için doktora kontrole gittim. sol yumurtalığımda kist çıktı 6.4 mm. myomla aynı şey değil sanırım. doktor kistimi küçültmeden hamile kalma dedi. sonra yapamayız tedavisini dedi. yasmin verdi. geçmiş olsun sana da canım

14. 25 Haziran 2011
  15. sevgiis

sevgiis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Gebelikden önce sadece 4 cm miyom vardı..4 gün önce gebe olduğumu öğrendimm ama kötü haber miyom 7 cm olmuşş. Ve üstüne 4 cm lik kist oluşmuşş.. çok korkuyorum.. Umarım problem çıkarmazz..miyom ve kistle hamilelik geçiren varmı arkadaşlar

16. 25 Haziran 2011
  17. karamel06

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    selam kızlarr..

bu konum o kadar yorumsuz kalmıştı ki bakmak aklıma bile gelmemişti tesadüf bakıyım demiştim.
    konuyu açalı bi seneyi geçti. bu konuyu açtıktan tam bi ay sonra hamile kaldığımı öğrendim hatta doğum bile yaptımda kızım 4 aylık oldu :))) ne korkulu günlerdi ve hepsi gerdide kaldı.
    çok şükür sorunsuz ağrısız harika bi hamilelik ve doğumla yavruma kavuştum sezeryanlada myomumdan da kurtuldum. 4cmle hamile kaldım 7 cmde bir myom doğurdum.
    Rabbim hepinizin yardımcısı olsun gönlünüze göre versin.
    sorularınz olursa cevaplayabilirim

18. 25 Haziran 2011
  19. bilginkiz

bilginkiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşım. bende 6+3 haftalık hamileyim. dün ilk kontrolume gittigimde dr.um 4cm lik bir miyom gördü. bu düşüğe veya erken doguma neden olabilir takip edeceğiz dedi. ama korkma olmayabilirde dedi. kafam cok karıştı bebeğim sıkıca tutunsun ve sağlıklıca alayım kucagıma istiyorum. ilk bebegim. umarım bende senin gibi sorunsuz bir hamilelik yaşarım ama dediğim gibi cok korkuyorum kanamaya neden oalacak diye. kesenin hemen yanında cünkü ve rahim büüyüdükçe sıkıstırabilir dedi dr :KK43: :2::KK43::KK43::KK43: