Nadia ya Sözüm Var - Zana Muhsen

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve Elif tarafından 22 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.180
    Ödül Puanları:
    438
    Ondört yaşındayken kız kardeşi Zana'yla birlikte Yemen'e satılan Nadia, babasının onu tatile gönderdiğini sanıp bütün çocuk saflığıyla sevinirken, birdenbire kendisinden yaşça küçük başka birisinin karısı yapılarak, o yaşta çocuk doğurmayla, her türlü ağır ev işleriyle ve dilini dahi pek bilmediği insanlara hizmet etme zorunluğuyla yüz yüze gelir.
    Satıldığı zaman on dört yaşında olan Nadia şimdi otuz dört yaşındadır ve çocuklarının sayısı altıyı bulmuştur. Kalbinden geçenleri yapmak istese çocuklarının elinden alınması tehdidiyle karşılaştığı için ne doğup büyüdüğü şehrine dönebilmekte, ne de annesi ve kardeşleriyle her insan gibi bir arada yaşayıp kucaklaşma şansını bulabilmektedir. Üstelik bütün arzuladığı sadece basit bir hayat sürmek ve geniş bir ailenin parçası olma duygusunu yaşamakken...
    Zana, yüzüne bütün kapılar kapandıktan ve çaresizlik içinde dolandırıcı ve yalancılarla baş etmek zorunda kaldıktan sonra, en azından bütün çaresizliği ve öfkesiyle haykırmaktan vazgeçmeyecektir. Zana Muhsen'in Nadia'ya Sözüm Var adını verdiği bu kitap, kendisi de sekiz yıl bir esir gibi yaşamış ve kamuoyunun yardımıyla kurtulma fırsatını bulmanın diyeti olarak çocuğunu geride bırakmak zorunda kalmış bir insanın, kız kardeşine verdiği sözü yerine getirmek için mücadele etmekten ve bu uğurda her türlü yola başvurmaktan kaçınmamasının, içindeki öfkeyi eline geçirdiği
    her vasıtayla haykırmasının hikayesidir.[​IMG]

2. 11 Aralık 2008
  3. bayan_ukala

bayan_ukala Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben kütüphaneciyim we orada bi çok kitabı okuma şansım war ama okuduğum en iyi kitap 'Annemi Bir Kez Daha Görebilsem ve Nadia ya Sözüm Var ' herkesin okumasını tavsiye ederim...

4. 16 Aralık 2008
  5. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ben bu kitabı üniversite yıllarında yumruklarımı sıkarak okumustum herkese şiddete tavsiye ederim...

6. 9 Haziran 2012
  7. Nadiaa

Nadiaa devrim sehitleri olumsuzdur ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    154
    Ödül Puanları:
    88
    bu kıtabı almayı cok ıstıyorum ama ne yazıkkı kıtapcılarda bulamıyorum basımı durdurulmus :KK14: