Nane çayı: Yeni epilasyon yöntemi

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve mesure tarafından 20 Şubat 2007 başlatılmıştır.

20 Şubat 2007
    Konu Sahibi : mesure
  1. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Yeni epilasyon yöntemi: Nane çayı

Guardian gazetesi, Türk bilim adamı Mehmet Tamer'in yaptığı bir araştırmanın sonuçlarına göre günde iki bardak nane çayı içmenin, kadınlarda hormon seviyesini düşürerek istenmeyen tüylerle mücadeleye yardımcı olduğunu yazdı.

İngiliz Guardian gazetesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Endokrinolojisti Mehmet Tamer'in son araştırmasına yer verdi. Gazetenin bilim muhabiri Ian Sample imzasıyla yayınlanan haberde, ard arda beş gün boyunca nane yaprağı çayı içen kadınlarda yüz, karın ve göğüs bölgelerinde koyu renkle tüylerin oluşmasına neden olan hirsutizm'i tetiklediğine inanılan hormonların azaldığı kaydedildi.
    Söz konusu düzensizliğin Polikistik Yumurtalık Sendromu'yla ilişkili olduğu belirtilen haberde, bu durumun, doğum yapabilme çağına gelen bayanların yüzde 5 ila 10'unu etkilediği ifade edildi.

Türk bilim adamının çalışmasının "Phytotherapy Research" dergisinde yayınlandığı kaydedilen haberde, çalışmada yaşları 18 ile 40 arasında değişen 21 kadının kullanıldığı ve bu kadınların 12'sinde Polikistik Yumurtalık Sendromu olduğu vurgulandı.

Haberde, çalışmanın sonuçlarında kan testlerinin, testesteron hormonunun yüzde 29 oranında azaldığını gösterdiği aktarıldı. Gazete, araştırmaya göre nanenin, mevcut tedavilere iyi bir alternatif olabileceğini yazdı. Haberde, Türk ekibin söz konusu araştırmayı yapmaya, uzun süre nane çayı içen kullanan erkeklerde libidonun azaldığı bilgileri üzerine yapmaya karar verdiği de kaydedildi.

2. 26 Temmuz 2007
  3. nerde

nerde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkür ederim mesure,nane çayı müthiş bir şeymiş demekki..Hormonlarda bu kadar etkili olmasına çok sevindim,çok işime yarayacak.
    Bu arada nane acaba taze ikenmi hazırlanacak çay yoksa demlemelik poşet hazırlardanmı onu bir araştırmak gerek..

4. 26 Temmuz 2007
  5. aslxix80

aslxix80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Haberde duymuştum ben ama bizim kurutup yemeklerde kullandığımız nane değildi o. Isparta Yenişarbademli (bir doğa harikasıdır; binlerce bitki çeşidi vardır orada)'de yetişen bir nane türüydü. bizim bildiğimiz de belki öyle bir etkiye sahiptir inş.

6. 28 Temmuz 2008
  7. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlarr bu konuyu arastıralımm lütfenn ben bakıyorum heryerde normal naneden bahsedıyooCADIARZU walla ben denıcem en kısa zamandaa hatta yarın taze nane alıpp ıccem bı 20 gun falan denıcemmmm sızı haber werırımm kıslarrr:1rolleyes:

8. 28 Temmuz 2008
  9. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    evli bayanlar nane çayının fazlası cinsel isteksizliğe yol açıyor haberiniz olsun. daha önce de buna benzer bir konu açılmıştı orada hatırlıyorum.

10. 28 Temmuz 2008
  11. ADRENALXIXNENJEKSXIXYON

ADRENALXIXNENJEKSXIXYON Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    BURDA RESMEN KONU TIKANIR YANİkafamçokkarıştı
    ZATİ ZOR ZOR BELA YAPIYOZsırnaşık şey

12. 10 Ağustos 2008
  13. Yarim Yarim

Yarim Yarim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya bu çayın nasıl hazırlandıgınıda bı söyleseniz hayrınıza çok güzel olucak bildigimiz taze yeşil nane dedilmi yanlış olmasın.....................

14. 11 Ağustos 2008
  15. ppapatya

ppapatya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben kuru nanenin çayını yapıyordum başka biyerden duydum yaklaşık 10 gündür yapıyorum bi fark yok sanırım ya iyi de her gün taze naneyi nerden bulucaz

16. 11 Ağustos 2008
  17. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    aman istemez ben kıllarımla mutluyum libidomu düşürmesin lütfen :asigim:

bi yerde seks isteğini azalttığını okumuştumda -tatlicadiarzu-

18. 11 Ağustos 2008